Драга Кајгана

Џ

Џонтра Волта

Гостин
Идам до продавница сеа и на каса ја сретнувам мајка му на еден другар од основно што се дружевме многу до пред некоја година. Здраво-здраво.
Искачам надвор го глеам другарот ја чека со кола, се поздравуваме ау, што праиш како си, еве му викам да зеам нешто глупости, ти што праиш како иде, ми вика еве со мајка ми да земе нешто од продавница. Му викам да бе ја видов ене ја на каса заглави нешто, и овој вика изгледа картичката празна (хахахаха) и ја му враќам, па сигурно не е пуна (хехехехе). Да да да хахахаха смешки тука глупости, ајде брат ќе се видиме да бегам ја, ајде ајде.
Поминувам улица и таков фејспалм си дадов што ме здоболе глава моментално, вол глуп. :popce:
 

osa

>>>>>>
Член од
20 јануари 2009
Мислења
816
Поени од реакции
184
драга размислував да го поздравам Фири ,гледам одбаниран е тука ,плус и пишувал ,...
ама искрено незнам дали вреди да го поздравам ...толку многу не има навредено, што едноставно мислам дека не е доволно ни да го плукнам ,за да си ги израмниме сметките
 
Член од
28 јануари 2015
Мислења
518
Поени од реакции
2.870
Кајги,
има ли нешо полошо од тоа да живееш со 75 - годишна цимерка бе?? Да, да 75 - годишна.. Значи станува у 6 ипол и одма тука почнува да тропа, лопа, мие ли, трие ли, пере ли кој знае шо прави стварно ич не ми јасно :toe:
Па, почнува фиксниот да ѕвони т.е да писка пошо нели мора да е најгласно да може да го чуе кога ѕвони шо нема веза, јас се дерам цело време телефонот ѕвониииииии, ѕвончето ѕвонииииии....
Па, слушаш муабети од типот еее на наше време не беше вака бе дете, па јас и чичко ти Ѓоко вака, така, онака, нишо немавме, па се си дојде по ред, па и тебе Господ ќе ти даде едно златно момче и да не продолжувам....:facepalm: Па дај запиши ми ова, па дај прочитај ми ова не гледам, па дај поѕвони ми таму, па ваму.... мислам страшно...
Е сеа убаво готви, ама тоа е незначително во овој случај.

I think I need a gun... :icon_lol:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Добив комплимент полн како брод сум бил, а многу скромен :icon_lol:. Јас лично не мислам дека сум полн како брод ама сум скромен :icon_lol:. Будала е и вика на италијанката од село близу Рим еврифејн ис крејзи хир :icon_lol:.

Храброст, чест, лојалност, еј ова за лојалноста знаеш колку е клише кога си направил нешто за некого и после тоа со некоја постапка да те има разочарано човек? Знаеш мене колку пати ми се има случено тоа, и пак сум лојален. А и чувствуваат луѓето кога си со добра намера не мора де се видовити, она кога приоѓаш искрено без задни намери и тоа.

 
Член од
1 јули 2006
Мислења
853
Поени од реакции
84
Кајгана, ги знаеш оние луѓе со кои не се поздравуваш (а онака си постојат/постоеле) и кога конечно ете мораш или ти е мило а најчесто не баш..?

Те поздравувам и тебе од 2006 па сфати си како сакаш.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.126
Поени од реакции
15.950
Драга,

Решив да сменам нешто во животов.
Нареден пат од дома ќе си земам некое шише од ракијата на дедо. Ми недостига во некои моменти.
Мислам дека со нејзина помош многу полесно ќе ми идат работите. :angel:
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.622
Поени од реакции
12.434
Ми пишал главниот/ донот/ поглавицата/ il capo di tutti capi/ маршалот/ семоќниот порака, отиде Кајгана на надоградба. Пу датибам :mad:
 
S

StormRage

Гостин
Кајг
се будиш, се дериш пцуеш и се враќаш на спиење. Се будиш после 5 минтуи од ова, ја гледаш сестра ти на фотељата пие вода и уште не може да се соземе... Кутрата влегла всоба да се напие вода, јас сум и се изнавикал. I don't remember that, убо шо не ми праеше егзорцизам :D . Станав да си напрам кафе, во филтерот место филтер кафе стајв турско. Па чудно ми беше кафето (скопчав ко го испив па си напрајв ново). 2 цигари ги запалив наопаку.
Спијте редовно, вакви срања се дешаваат :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom