Barclays Premier League - Season 2014/2015

Кој да ја отвори новата тема за следната сезона?


  • Вкупно гласачи
    83
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
Тоа е разликата бе Стефи. Повеќето на форумов (кога заигра Френки за Сити) бефте искулирани до максимум и не ви сметаше за оддеднаш „оправдувањето“ за букањето и реално очајниот пречек на Мостот оправдување да биде „отиде да игра за најлутиот ривал“.

Да не ме сфатиш погрешно, со тоа според мене Френк покажа поголемо непочитување према вас, навивачите на Челзи и самиот клуб.
Се разбира, тоа не го менува фактот дека за мене Френк ќе остане еден од играчите за кој што имам масив респект.
Се сложвам со тебе дека не требаше да замини во Сити, клубот не му даде прилика да остани во Челзи макар и некоја тренерска улога или слично, значи ни тие покажале респект спрема него а тој пак уште полошо замина во Сити.
 
W

wicked_1

Гостин
Се слушаш ли бе човек што збориш???
Правиме муабет за Франк Лампард, а не за Дариус Васел...

Зашто го игнорираш фактот што гласно и јасно му викаа boooo секој пат кога овој ке фатеше топка?
Го исвиркуваа Лампард, легендата на Челси, на сред Стемфорд Бриџ...
прво за пречекот, сеа у текот на утакмицата
:cuc: 11.986?
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
Се слушаш ли бе човек што збориш???
Правиме муабет за Франк Лампард, а не за Дариус Васел...

Зашто го игнорираш фактот што гласно и јасно му викаа boooo секој пат кога овој ке фатеше топка?
Го исвиркуваа Лампард, легендата на Челси, на сред Стемфорд Бриџ...
не ти е мака бе чоек?
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
А кои сте вие да ни наметнувате мислења за случајов со Лампард? Дај оладете малце, па на крај краева секој различно мислење има, дури и меѓу навивачите на Челзи.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.591
Поени од реакции
52.417
Најдобро е тоа што се споредува мислењето на фанови на Челзи на форум во Македонија, со она на навивачи кои вчера беа на Стемфорд Бриџ во Англија :pos:
Јас овде ако сум рекол дека не ми смета и дека може кај сака да игра, тоа значи дека истото го мислат тие таму и ќе му пеат цело време додека игра, и да се радуваат на секој негов допир со топката? Еве најголемиот дел од тие што одат на натпревари и ги следам на твитер, за Лампард зборат дека е змија, предавник и не знам што. И треба мене овде да ми е гајле за тоа?

Мислења на доста навивачи од таму кои ги прочитав и со кои се согласувам беа дека кога и да влезе Лампард, не треба да му се придава некое посебно значење додека трае натпреварот, него да се бодри тимот кој игра натпревар пторив главниот, па и единствен конкурент за титула. Од кога ќе заврши натпреварот, може да му се оддаде почит на Лампард, нешто што го направија и на Етихад. Пред тоа е само уште еден противнички играч кој пробува да не порази. И тоа е тоа.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.043
Поени од реакции
6.711
А па Лампард цвеќе за мирисање е , ебате легендата што оди у најголемиот ривал за титула моментално. Не заборавајте дека тоа е и негов избор и шо треба да очекуе он од навивачите "бравоо Френкии давај ни гол заеби ни ја и титулата ако можеш пак те сакаме" !!!
 
E

Epsilon

Гостин
А па Лампард цвеќе за мирисање е , ебате легендата што оди у најголемиот ривал за титула моментално. Не заборавајте дека тоа е и негов избор и шо треба да очекуе он од навивачите "бравоо Френкии давај ни гол заеби ни ја и титулата ако можеш пак те сакаме" !!!

Му подметнале документи наместо во Америка да игра, го пратија во кампот на Сити, сакал нејќел ќе „рмба“ сега.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.537
Поени од реакции
5.768
Kolku sakam prvata pobeda nad Murinjo na Wenger da mu bidi sezonava. Mh mh. Samo da namalat ushte dva boda ovie od City. Shampioni bile oni.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Mene uste mi e krivo i mi se ide da si apnam od gazov koga go gledam kako igra za City. Najgolema greska na Chelsea e negovoto pustanje da se odi otkako go pratam ovoj klub.
Брат, нормално е да ти биде криво.
Јас да го видам Стиви во друг премиерллигашки дрес мислам дека јајца ќе ми паднат од мука.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.659
Поени од реакции
10.972
Френки, моја непрежалена љубав.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
На Лампард му беше понуден едногодишен договор. Не му беше загарантирана голема минутажа, а сакаше да игра многу почесто. Затоа и замина.

Да не извртуваме факти. Челзи му понуди договор на Лампард, тој го одби.
Мене не ми е криво, се си има свој крај. Лампард замина од Челзи во вистинско време. Неговото заминување отвори простор за ваков Фабрегас, така што секако треба да му бидеме благодарни.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom