K-15

Ф

Фидо Дидо

Гостин
јао, ама сме убитачни. ако незнаеш или не си сигурен боље не пишувај вакви глупости, ти се молам
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.203
Она по пристаниште шо се вејт ?
Па се вејт, сегде го имат се муват.
Она наркоманишчено, онај шо се дрогират?
Се дрогират, со дрога.
Амиии!
Не не немат шанси.
Силвестер мој не се дрогират
Е колку Силвестери имат? Тој Силвестер шо го знам тој се дрогират
Да ги кажам јас последен пат ко го видов не се дрогираше, баш ме чудит ова работа.
:pos: Неможам поќе стомак ме болит од смеење.

Хахахаха она по пристаништено шо се вејт ...:lolzz::lolzz::lolzz: ова пештанкава растурат
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: M-1

The Love Doctor

Необичен љубовен доктор
Член од
11 јануари 2015
Мислења
957
Поени од реакции
1.290
Јас со години го барам скечот во кој Миле Паника раскажува вицови, а Тошо Малерот облечен ко прав манијак има тикови кои изгледаат како да му праќа пољупци на Миле . Миле нема да свати дека Тошо има тикови и ќе си помисли дека Тошо му се пушта и ќе му се развика: Марш бе педер еден:D Дејствието се дешава внатре во автобус. Скечот е еден од најстарите скечеви што К-15 ги сними (1994-1995). Ако некој успее да ми го најде ќе му бидам многу благодарен.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.121
Поени од реакции
57.541
Јас со години го барам скечот во кој Миле Паника раскажува вицови, а Тошо Малерот облечен ко прав манијак има тикови кои изгледаат како да му праќа пољупци на Миле . Миле нема да свати дека Тошо има тикови и ќе си помисли дека Тошо му се пушта и ќе му се развика: Марш бе педер еден:D Дејствието се дешава внатре во автобус. Скечот е еден од најстарите скечеви што К-15 ги сними (1994-1995). Ако некој успее да ми го најде ќе му бидам многу благодарен.
 

The Love Doctor

Необичен љубовен доктор
Член од
11 јануари 2015
Мислења
957
Поени од реакции
1.290
Фала ти премногу. Да можев 10 лајкови ќе ти дадев. Скечов го барав со години и конечно успеав да го најдам. Леле тошо каков бил. Скечов го немав гледано минимум 10 години и имав заборавено до кој степен го направиле Тошо да изгледа како манијак. BTW плавава е бомбона :P
 
Ф

Фидо Дидо

Гостин
абе иди бркај работа незнаеш што пишуваш...

"Благе везе нема тој што го бараш ти со овој што си го раскажал"

хах, си ме изнасмеал :)
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Фала ти премногу. Да можев 10 лајкови ќе ти дадев. Скечов го барав со години и конечно успеав да го најдам. Леле тошо каков бил. Скечов го немав гледано минимум 10 години и имав заборавено до кој степен го направиле Тошо да изгледа како манијак. BTW плавава е бомбона :P
Инаку плавата е ДСГ
 
Член од
2 ноември 2014
Мислења
64
Поени од реакции
56
оваа плава е мислам најака што се има појавено икад

 

The Love Doctor

Необичен љубовен доктор
Член од
11 јануари 2015
Мислења
957
Поени од реакции
1.290
оваа плава е мислам најака што се има појавено икад

Штознам, на мене многу повеќе ми се допаѓа таа плавата што беше во автобусот. Оваа некако за нијанса погруби црти има од неа. Штета што во поновиве скечеви скоро ич не ставаат убави девојки.
 

The Love Doctor

Необичен љубовен доктор
Член од
11 јануари 2015
Мислења
957
Поени од реакции
1.290
Не знае у колку саат е евтина струја.

Се сеќавам на времето кога ми ја купија првата аудио касета од К-15 како роденденски поклон бев пре пре среќен, уште ја памтам цената, беше 150 денари. Ах тоа беа времиња. Стариве К-15 скечеви стварно ме враќаат назад во едни подобри времиња.
 

Kajgana Shop

На врв