Кладилница (Генерална дискусија)

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.246
Поени од реакции
19.469
Луѓе,дај малку посериозно да се заживее темата...
Повеќе предлози за типови,со кратки анализи(зошто се игра така)отколку само "сирови" предлози...:icon_mrgr:
Дај вклучете се малку сите,не е работата само да објавите добитно ливче(го заболе некој за вашето добитно ливче):D,или да искоментирате колку пари сте уплатиле,поентата на темата е секој да искажи мислење и да сподели искуства,ако е за фалење да ги затвориме сите теми и да ја оставиме само темата Добивка...
Помалку постови од типот АЈДЕ ТЕ МОЛАМ КАЈГАНА МАГИЈО,ДАЈ МИ ЈА ОВАА,ДАЈ МИ ЈА ОНАА,ОВАА ЈА ЧЕКАМ ЗА ТОЛКУ ПАРИ,ТОЛКУ ПАРИ УПЛАТИВ:pos:.
Ок е,кога веќе започнат утакмиците да се дискутира за нив,ама барем на почеток на коло,на ден повеќе да има предлози за типови,отколку шо ве паднало вчера,зошто сте ја уплатиле таа и таа утакмица....
Додека почнат грото од утакмиците нека има повеќе предлози,па ако сака некој нека одбери нешто од типовите....
Сепак предлози се,ништо не е сигурно,штом си влегол во кладилница значи веќе си ги прежалил парите,ништо не е сигурно..
Не е сигурно и претседателот на некој клуб да се јави и да гарантира дека ќе победи неговата екипа...:pos:
Сигурно е дека само една една работа,а тоа е HOUSE ALWAYS WINS...:mad:.
Наше е барем некогаш да ја заебиме куќата и да извадиме некоја банка...:pos:
Значи предлози од разни спортови-не само зицери Барса,Реал,Баерн...за нив не треба анализа,на никој нема да му помогниш ако му сугерираш да ги игра зицерите....
Или пак некоја КВАЗИ ДОЈАВА ОД НЕКОЈ БЛОГЕР,абе сите ја играат оваа,ја намалиле ваму,ја намалиле таму,ги отепа кладилниците дечкото,мајстор е...
Тој шо има мало искуство во кладилница знае дека нема дојави....
Значи типови се бараат,реални типови,а не Миле му рекол на Трајче дека денес ќе губат...:pos:
Секој следи барем по некој спорт повеќе,доволно е барем еднаш.два пати неделно да напишите некое мислење за некоја Лига-ете Евролига во кошарка,НБА,некој следи Француско првенство,па нека даде некоја анализа,кој како игра,кои тимови имаат некоја соработка и слично..
Секоја информација е добредојдена...
Поздрав до сите и ајде малку посериозно да се вклучиме во борбата,зошто отпорот кон кладилниците е нашата должност...:giggle:
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
зошто бе толку многу му даваат на Челзи 3+ ?? 1.55
нема да ги распука на wba ?:cautious:
си имам во план да ги пуштам челзи 3+, баерн 3+ и реал 3+
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
зошто бе толку многу му даваат на Челзи 3+ ?? 1.55
нема да ги распука на wba ?:cautious:
си имам во план да ги пуштам челзи 3+, баерн 3+ и реал 3+
ВБА знаат да бидат мнгоу незгодна екипа, само да те потсетам.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
ВБА знаат да бидат мнгоу незгодна екипа, само да те потсетам.
дада , јасно е тоа..
незнам не би верувал дека ке ја играм..
иначе од мене една:
15:00 Bari - Trapana 1 @ 1.90 e мислам
бари се во добра форма, а на гостините ке им недостигат 4 важни играчи.. па вреди да ја пробаме, ама не ми се сигурни Италијанциве..
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.246
Поени од реакции
19.469
Данкерк-Пик сегед +49.5 ..
Овие Данкерк се најклетата екипа за типување годинава,понепредвидлива екипа нема...
Средата изгубија како магариња дома,со 37 примени гола од СТ Рафаел...
Денес ќе мора повеќе да се отворат ако сакаат нешто да направат....
Од друга страна Пик Сегед изигра слаб меч во неделата,иако тепаа,мислам дека денес ќе распалат повеќе и лесно ќе ја прфрлат границата..
Редно е да изиграат ракомет еднаш,не да ми играат онде ала Металург на времето со резултатите 20-19...
Медведи-Монпеље 2
Салам коеф за двојка,дури 1.50..
Реално Французите се посилни,иако ги потценија многу во првиот меч,ова е можеби клучен меч за онпеље,ако не тепаат денес имаат шанса да не тепаат ниту еден меч до крај....
Мора да добијат,по секоја цена..
Русите досега ги изгубија сите мечеви,иако не се слаба екипа,напротив ништо чудно и да тепаатденес,и за нив е многу важен меч,ако тепаат и тие ќе се вклучат во борбата за 4то место,сепак Монпеље има поискусна екипа и одам на нив...
На голови некако беше најдобро да се игра,но сепак е меч кој решава многу,па ќе има и грешки..
Можеби е подобро да се игра минус како секундарен тип,сепак 64 гола се многу....
Веспрем-Вардар 1 и +52.5..
Меч со толку малку голови тешко ќе се повтори...
Посебно од страна на Вардар....
Мислам дека денес ќе се распукаат салам и ќе има голови,иако и двете екипа имаат голманишта...
Сепак Веспрем кога игра дома е подруга екипа,а и Вардар на гости некако подобро и поопуштено игра,типувам на меч со повеќе голови......
Околу конечниот тип,голем фаворит е Веспрем,сепак во моментот се подобра екипа од Вардар,посебно по пеховите на Вардар со повредите...
Металург-Ла Риоја -54.5
Многу се бе 55 гола,посебно кога се работи за Металург,знаат и самите дека ако се впуштат во игра со отворен гард како во неделата немаат некои шанси..
Ќе мора да ги чуваат силите,посебно на бековска линија..
Е сега многу работи ќе зависат од голманот,ако месечари Митревски пак тогаш ништо не бива...
Би требало да фатат некоја топка па да тргни работата...
Како и да е,Ла Риоја не е Кил или ПСЖ,не се ништо посебно за да го избришат паркетот со Металург...
Кил-ПСЖ 1 и Т1 +28.5
Влезе во страшна форма машината на Кил,партал напраја се пред себе,,,,
ПСЖ од друга страна е без Омејер,Абало и најверојатно Онрубиа....
Тешко дека имаат шанса да дадат нешто повеќе против Кил пред 10илјади публика...
 
U

Unspecified

Гостин
Сега читам дека сите кладилници на некој начин „крадат“ по малце од квоти, високи маргини и што знам. Јас обично во Плеј ин уплаќам и најголеми коефициенти таму има, ама слаба им е понудата, за најдобра, далеку од тоа, ама сеуште немам фаворит кладилница.
Инаку за денес, овие се моите типови..
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Leicester - Sunderland
@ 1
Zadar - Rijeka
@ тим2 2+
Atalanta - Roma
@ тим2 2+
Schalke - Wolfsburg
@ 1X
Koln - Hertha
@ X2
Eibar - Real Madrid
@ тим2 2+
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Ja igrav

Baern , Dortmund , Chelsea , Real Madrid , Barceloma ... 10K uplata 36 000 dobivka.
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Сега го погледнав билтенот на Еврогол. Добра кладилница. Прилично фер квоти. Ја има во Скопје? Не сум ја приметил досега.
Ја има во Колонија (ако знаеш каде е). Ама искрено нема многу избор за игра, за мене најлоша кладилница заедно со Моцарт (и полоша од Моцарт)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.934
Поени од реакции
9.565
Најмногу мразам викенди ко ке дојдат незнам шо да одберам засега само
Вардар жени 2ка 1,85
може и Стоук да ги изиграм 1
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
Арсенал-Манчестер ГГ 1.55

Арсенал секако ќе закачи еден гол, со оглед на тоа манчесер која легендарна одбрана ја имаат, а тој нападшто го имаат манчестер би требало да дадат барем еден гол, Перси, Руни, Ди Мариа.

Еибар-Реал Мадрид 2 1.2

Роналдо, Бензема, Бејл не би требало некои проблеми да имат со Еибар.

Барселона-Севиља 1 1.25

После поразите од Селта и Реал Мадрид, не играа баш сјајно против Алмериа, али редно е да се вратат, тука се Нејмар, Меси Суарез.

Баерн Минхен-Хофенхајм 1 1.2

Хофенхајм последните два натпревари порази, мислам дека немаат шанси против Баерн минхен.

Челзи-ВБА 1 1.25

Иако последните две со ВБА и се нерешени, редно е оваа да ја победат, очекувам со минимална разлика победа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom