Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
14 април 2012
Мислења
31.730
Поени од реакции
63.197
Пуштете Уругвај - Коста Рика и гледајте го Годин, па споредете ги сите наши централни дефанзивци што ги имаме со тоа како он игра. Чисто да се види што е добар центарбек, и што е, might be good CB ...
 
Член од
17 септември 2008
Мислења
642
Поени од реакции
485
Пуштете Уругвај - Коста Рика и гледајте го Годин, па споредете ги сите наши централни дефанзивци што ги имаме со тоа како он игра. Чисто да се види што е добар центарбек, и што е, might be good CB ...
Најголема желба ми е...ама тешка работа :/
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.762
Поени од реакции
20.481
Де Геа го дислоцирал малиот прст на десната рака за време на тренинг.
 
A

apidrone

Гостин
Он едвај чека да заигра, кој малер го пукна на СП, немал да игра за Шпанија.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Ќе ја игра втората за Шпанија, можел и оваа да ја игра ама ќе го поштедат, пишува на шпанската верзија на АС.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.730
Поени од реакции
63.197
Педери, забележувате колку често го спомнуваат Де Геа на официјалната фејсбук страна и на Твитерот што е од клубот во последниве месец дена?

Нека му даваат нов договор, да не го бесам Вудвард мајселф...
 
Член од
4 декември 2009
Мислења
3.244
Поени од реакции
2.762
Педери, забележувате колку често го спомнуваат Де Геа на официјалната фејсбук страна и на Твитерот што е од клубот во последниве месец дена?

Нека му даваат нов договор, да не го бесам Вудвард мајселф...
ВУДВАРД КОПИИИЛЕЕЕЕ ЈАВИ СЕ, НЕСПОСОБЕН ЦЕЛО ЛЕТО СПИЕ! :P :D :vozbud:

Ни недостасуваат ваквите постови, ќе чекаме до јануари. :D
 
E

Epsilon

Гостин
Зошто низ странициве начекувам "тапшање по рамо" демек треба време за Радамел Фалкао да почне да дава голови и затне муцките на оние што го критикуваат? -Нигде не сум начекал негативни критики за Фалкао. o_O
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.730
Поени од реакции
63.197
Зошто низ странициве начекувам "тапшање по рамо" демек треба време за Радамел Фалкао да почне да дава голови и затне муцките на оние што го критикуваат? -Нигде не сум начекал негативни критики за Фалкао. o_O
Зашто не игра.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Manchester United goalkeeper David De Gea could face at least a month out of action after dislocating a finger during training with the Spanish national side.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
чудно ми е малце за мал прст 6 недели... Ебаго Чупиќ ракомет игра без прстеносец. Со самото тоа што не го испратиле дома не верувам дека не е нешто сериозно, како и да е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom