Девојка со болна љубомора

Член од
22 октомври 2014
Мислења
20
Поени од реакции
8
Си седнал со неа да расчистите зашто е толку љубоморна? Што е причината? Страв, недоверба? Имала она некое лошо искуство па сега се плаши да не те загуби? Велат дека љубомората значи преголема љубов кон партнерот но и преголема недоверба. Ако на време не ја решите ке ја тегнете уште многу и на крај таа врска ке заврши, буквално ќе живееш како роб, ќе те оддели од сите како што и сам велиш се и пречи и другар и другарка. Ако стварно не иде тогаш фала и чао па каква сака нека е.



Imame zboreno i toa navistina premnogu no sekoj nejzin odgovor e neznam nemozam jas sum takva i kraj i tolku muabetot .... ustava penja mi faka od sovetuvanje za naoganje zaednicko resenie no bespolezno ne biva. slabo deka ke najdeme ociglendo se poloso i poloso ide sekoj den za zal....
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Imame zboreno i toa navistina premnogu no sekoj nejzin odgovor e neznam nemozam jas sum takva i kraj i tolku muabetot .... ustava penja mi faka od sovetuvanje za naoganje zaednicko resenie no bespolezno ne biva. slabo deka ke najdeme ociglendo se poloso i poloso ide sekoj den za zal....
Незнам е најлесно :) Тогаш ако не знае стави и крај и да видиш одма како се ќе дознае :) Значи она сака да има 100% контрола врз тебе. Со незнам ништо не се решава.
 
Член од
22 октомври 2014
Мислења
20
Поени од реакции
8
Незнам е најлесно :) Тогаш ако не знае стави и крај и да видиш одма како се ќе дознае :) Значи она сака да има 100% контрола врз тебе. Со незнам ништо не се решава.

za kontrola vrz mene e zelna i toa nenormalno toa da...
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Aбе нема лек на долга патека, болната љубомора е една од најсрање работите кои може да се пронајдат во врската. Не си ти крив хепибој, љубомората е најпрвин недоверба во себе, таа потекнува од внатрешноста на човекот кој пробува да ја преслика таквата состојба на другиот, а уствари само си замачкува очи дека не лежи срањето во него, ја префрла онака топката, зато шо е полесно така.

Болната љубомора поттикнува непотребно трошење позитивна енергија во негативни цели.
И да се реши навидум проблемот, истиот ќе се појави некое време понатаму. Едноставно по мое нема чаре. И да продолжи врската по добар пат, очекувај за некој период уште посилни удари, плус ако избувни тука ,,она што се собирало и премолчувало’’ дамбетар ќе биде. Колку побрзо пресечиш, толку подобро. Ако сакаш да се бориш бори се, ама битката ќе си ја водиш и со партнерката и со себе. Рачунај нештото ќе ти биди како градење на куќа од темели, притоа знаејќи дека кога-тогаш че ти ја растури ветриштето, па залудно ти било градењето.
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
za kontrola vrz mene e zelna i toa nenormalno toa da...
Спасувај се додека уште си во плитките води. Ако толку ја сакаш уште еднаш седнете и се што ти лежи кажи и и расчистете. Ако и понатаму не бива толку, а да дозволиш некој да те контролира за што понатаму можеш и да се каеш, никогаш. Како што кажа @turvior решение нема, или она ке се смени или живот со љубомора нема. Тоа се ќе биде туркање под тепих.
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Кога забележувам дека други женски му се интересни на тип со кој сум, тогаш му препорачувам да излегува со нив што повеќе, онака да му помине меракот и да добие пообјективна слика. Простор за љубомора во било која врска не гледам. Според моите критериуми, меѓу мене и некојаси-таму, би се избрала себе. Али пошо типот не е "јас" и си има свои критериуми и особини, тогаш, нека си одбере по свој терк и тоа што побрзо, барем да не се троши време и енергија во минливи врски.
 
Член од
8 јули 2014
Мислења
144
Поени од реакции
93
Заеби работа со неа и терај понатаму, не е последна... Штом толку те манипулира уште на тие години остави ја нека порасне ти немој да и бидеш градинка :)
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.128
Поени од реакции
15.959
Imame zboreno i toa navistina premnogu no sekoj nejzin odgovor e neznam nemozam jas sum takva i kraj i tolku muabetot .... ustava penja mi faka od sovetuvanje za naoganje zaednicko resenie no bespolezno ne biva. slabo deka ke najdeme ociglendo se poloso i poloso ide sekoj den za zal....
Ваљда самата си има некои проблеми во главата, како ич самодоверба. Зошто ако си се сакаш себеси, ваљда ќе бидиш сигурен дека и може некој друг да те сака и да не се замараш со непотребни глупости. Сите замаранции од типот на дебела сум, таа е послаба, или таа е поубава, јас не сум, или пак секакви други недостатоци ко демек, тоа иде од неприфаќање на себеси, па затоа ти труби на секое.
Штом досега не се сменило тоа, не верувам дека и во иднина она ќе смени, зашо реално ти уопште не можеш во глава да и ставиш некои работи. Ако нејќеш да се малтретираш повеќе, објективно би било да и раскинеш.
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Изонаквија анално ак не и дојт умот тогај значит чукната е во зељката троа поче, под итно упут од матичен и правец да си се подпроверит.
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Машки/женски може ли да ми дадете совет како да најдам крај со крај со девојка која што е премногу љубоморна но не е онаа обична љубомора туку поседува она баш болна љубомора и се што е околу мене и пречи секоја женска или машка појава .... Можете ли да ми дадете мисленје совет за ова :)
Imame zboreno i toa navistina premnogu no sekoj nejzin odgovor e neznam nemozam jas sum takva i kraj i tolku muabetot .... ustava penja mi faka od sovetuvanje za naoganje zaednicko resenie no bespolezno ne biva. slabo deka ke najdeme ociglendo se poloso i poloso ide sekoj den za zal....
Од ова се гледа (од авион) дека си се потрудил.
Убаво ти рекоа, батали ја и готово. И тешко може да ти биде, и да ти фали, ама ти ако си токмак и немаш самопочитување ќе заглавиш и ќе ти биде уништен животот. Така да, прашањето е: Дали ти се почитуваш себеси доволно? Или сакаш да те газат цел живот?
Како одговор ќе дадеш, така и постапи, без да има попатни премислувања.
Со памет
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.653
Поени од реакции
13.130
Машки/женски може ли да ми дадете совет како да најдам крај со крај со девојка која што е премногу љубоморна но не е онаа обична љубомора туку поседува она баш болна љубомора и се што е околу мене и пречи секоја женска или машка појава .... Можете ли да ми дадете мисленје совет за ова :)
Со што ти се заканува?
 
Член од
19 јуни 2014
Мислења
52
Поени од реакции
42
abe realno toa e najdobroto resenie no ajde sepak ne e mal period so sme zaedno a i imam cuvstva kon nea...samo mnogu losa maana i e mnogu bolnata ljubomora..
У право си ... долг период....нишо брат терај со неа..додека она не те откачи.
 
Т

Триптико

Гостин
Имав ваква скоро 3 години. На почеток беше интересно и некако симпатична ми беше таква налутена. Ама после некое време...море заеби ти симпатично, фаќај магла додека можеш.
 
Член од
2 април 2012
Мислења
144
Поени од реакции
133
Interesno e koga se napagja ne se razmisluva kakov e napagjacot?
Treba da se zemat dvete strani,za vrska se potrebni dvajca neli?!
A za da e bolno ljubomorna ko sto vikas mozda i si i dal nekakov povod,moze nekad si usral rabota so druga pa povekje nema doverba vo tebe?! Ne se prai svetec, kazi ni ja vistinata :D
 
Член од
9 октомври 2014
Мислења
39
Поени од реакции
80
Доколку е таква за секоја ситница пробај да си го правиш истото кое што до сега си го правел. Девојката или ќе се помири со тоа, или ќе те убие. А баш сакам да видам што е следно. ;)[DOUBLEPOST=1414027252][/DOUBLEPOST]Доколку е таква за секоја ситница пробај да си го правиш истото кое што до сега си го правел. Девојката или ќе се помири со тоа, или ќе те убие. А баш сакам да видам што е следно. ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom