Barclays Premier League Season 2013 - 2014

Кој ќе ја освои Премиер Лигата?


  • Вкупно гласачи
    289
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Done deal веќе. Bolji život нема друго објаснување.
WoW 23 години има Кркич. Па од колку години игра професионално, ко пред 10 да беше "чудото" од барселона
П.С
Стоук потпишува играчи од Барселона, ај да видам некој нека рече слаба била Англиската Премиер Лига, ебаго.
:свиркам:
 
Последно уредено:

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Значи пред 3 години некој да ми речеше дека во Стоук некогаш ќе игра Кркич ќе го прогласев Фудбалски неписмен дека е. Кога ќе ми текне какви стоки се, а овој слаб, тенок, значи толку дијаметрално спротивни се...:D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
а за каков талент се сметаше само, ете дека не само англиските пропаѓаат :D
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.296
Поени од реакции
12.660
Мене па во општо не ме чуди трансферот на Кркич во Стоук, се виде уште лани дека под водство на Марк Хјуз го сменија стилот на игра и купија технички потковани фудбалери како Арнаутович, Асаиди, Монтоја, ирланд, Питерс и уште некој земаа не ми текнува сега.:)
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
И Санчез виден во Ливерпул. :*[DOUBLEPOST=1406053608][/DOUBLEPOST]

Да,ама во Англија тоа е поради преголемиот квалитет што го имаат одреден број екипи,за разлика од овде поради премалиот квалитет што го имаат. :)
Сакаш да кажиш дека Арсенал ќе го купи? Незнам ни зошто воопшто ти реплицирам ама ајде.
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
а за каков талент се сметаше само, ете дека не само англиските пропаѓаат :D
Има еден начин да успееш во Барса, а си дрво. Ако татко ти е во „раководството“, т.е. во луѓето кои носат кравата во тимот. барса е еден од ретките тимови во светот кој функционира на непотизам. Кројф со син му Жорди, стариот Бускец со син му, Кркиќ Боки скаутот со син му и така. Сите тие трупови, ама Бускец стари бил член на wmro, лепел плакати, па така. Другиве не.

Има и други непотисти, ама ке се види допрва :D

По офтопик коментар не сум ставил нигде во кариерава моја. Енивеј, да не е скроз офтопик, само да кажам дека на Бокија ни во Енглеска нема да го биде.

„ово није Вождовац - ово је Енглеска“.

пада киша а пун стадион.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Има еден начин да успееш во Барса, а си дрво. Ако татко ти е во „раководството“, т.е. во луѓето кои носат кравата во тимот. барса е еден од ретките тимови во светот кој функционира на непотизам. Кројф со син му Жорди, стариот Бускец со син му, Кркиќ Боки скаутот со син му и така. Сите тие трупови, ама Бускец стари бил член на wmro, лепел плакати, па така. Другиве не.

Има и други непотисти, ама ке се види допрва :D

По офтопик коментар не сум ставил нигде во кариерава моја. Енивеј, да не е скроз офтопик, само да кажам дека на Бокија ни во Енглеска нема да го биде.

„ово није Вождовац - ово је Енглеска“.

пада киша а пун стадион.
Го заборај и Пике со неговите предци :D има право Ред Џонот, you are getting old :coffee:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom