Бугарски пасош - Да или не?

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 октомври 2013
Мислења
241
Поени од реакции
122
Еве денеска понеделник е и дали почнаа да штампаат потврди, или да чекаме до другиот понеделник????????????
 
Член од
16 декември 2013
Мислења
162
Поени од реакции
54
I jas se prasuvam toa pocnaa li da davaat potvrdi koi ke mozeme da gi koristime kako dopolnitelni dokumenti???

Sent from my HTC One S using Tapatalk
 
Член од
9 јуни 2014
Мислења
82
Поени од реакции
21
sakam da ve prasam nesto,na dopolnitelna sum od april ovaa godina i sega najdov voena bg kniska od dedo mi,pa me interesira dali jas da ja odnesam ili da mu ja dadam na posreduvacot(no ako ja dadam na posreduvac sakam da napravam fotokopija i dali da mu ja dadam fotokopijata ili pak originalot)neznam so e podobro,vas sovet????? :)))
Не давај оригниал документи па и заверени на нотар на посредник. АЛООО! извини вака ама нели читаш што напишав и како некои настрадале уште се на дополнителна проверка. Земи автобусот и оди однеси ги сам мрзата ке те чини пари. Сто пати е кажано од Правосудието и ДАБЧ дека не комуницираат со посредници , правни експерти и слично.
 

Raynor

Mr.Terrible
Член од
16 април 2014
Мислења
384
Поени од реакции
583
Ова со клубовиве што се отворија ми изгледа како можност за одредени поединци да направат страшен бизнис од ситуацијава,тие ке одлучуваат кој ке може да добие потврда од нив дека е член,па дали имал бг роднини...дали имал комшија со бг пасош и тн....не го сфакајте ова како дигресија,ова ми е заклучок врз основа на претходните коментари на одредени членови
 
Член од
14 јули 2014
Мислења
2
Поени од реакции
2
Ова со клубовиве што се отворија ми изгледа како можност за одредени поединци да направат страшен бизнис од ситуацијава,тие ке одлучуваат кој ке може да добие потврда од нив дека е член,па дали имал бг роднини...дали имал комшија со бг пасош и тн....не го сфакајте ова како дигресија,ова ми е заклучок врз основа на претходните коментари на одредени членови
[DOUBLEPOST=1405341666][/DOUBLEPOST]Луге ова е исто како со тоаќе гледаме бугарска телевизија во Македонија.Што мислите вие за тоа бугарска телевизија во Македонија ?[DOUBLEPOST=1405342160][/DOUBLEPOST]Што мислите?
 
Последно уредено:
Член од
9 јули 2014
Мислења
130
Поени од реакции
44
ako moze nekoj da mi go dade brojot na bugarski kulturan klub vo Skopje,na nivnata strana nema telefon kontakt
 
Член од
13 февруари 2008
Мислења
211
Поени од реакции
185
[DOUBLEPOST=1405341666][/DOUBLEPOST]Луге ова е исто како со тоаќе гледаме бугарска телевизија во Македонија.Што мислите вие за тоа бугарска телевизија во Македонија ?[DOUBLEPOST=1405342160][/DOUBLEPOST]Што мислите?
Дечки, за до телевизија ли ти дошло да прашуваш??? :tapp:
 

Keljav

baram zena - test kujna
Член од
8 март 2009
Мислења
1.372
Поени од реакции
309
Дечки, за до телевизија ли ти дошло да прашуваш??? :tapp:
Мора да ја има. Де подготвува национално Бугарско радио на целата територија на РМ. Како албанија (Веби Велија) им отвори телевизија во МК Алсат така и радио и ТВ на Бугарски ќе има.
 
Член од
14 јули 2014
Мислења
2
Поени од реакции
2
Дали е добро ?Јас мислам ова е пропаганда[DOUBLEPOST=1405345917][/DOUBLEPOST]Ova mozebi ke ima i dobar efekt da sfatime deka ne sme edni protiv drugi, tuku deka sme sosedi koi ne smeeme da si pravime loso i da si ja poprecyuvame nasata idnina,Nie sme sosedi, a ne neprijateli
 
Последно уредено:
Член од
13 февруари 2008
Мислења
211
Поени од реакции
185
Дали е добро ?Јас мислам ова е пропаганда[DOUBLEPOST=1405345917][/DOUBLEPOST]Ova mozebi ke ima i dobar efekt da sfatime deka ne sme edni protiv drugi, tuku deka sme sosedi koi ne smeeme da si pravime loso i da si ja poprecyuvame nasata idnina,Nie sme sosedi, a ne neprijateli
А што не е пропаганда денес на телевизија?? На никој не му смета пропагандава на Протоѓер и Латас, српската, турската, на ДУИ, циганската..... па се фатиле за бугарите што ќе пуштале некоја песна плус.
 
Член од
25 март 2014
Мислења
202
Поени од реакции
198
Информација од пријател, почетник, почнува процес. Посредникот му рекол дека бараат документи од роднини со БГ пасош,или кои се во процедура, и врска со нив. За нас, што сме на дополнителна, можда е предност што бараат препорака од нас. :)
Уште е рано, прв ден е, за неколку дена ќе се знае повеќе што е договорено во клубот.[DOUBLEPOST=1405360627][/DOUBLEPOST]
Еве денеска понеделник е и дали почнаа да штампаат потврди, или да чекаме до другиот понеделник????????????
Ќе чекаме.Штампаријата не можела да постигне,а работела 24/7.:)
 
Последно уредено:
Член од
28 мај 2014
Мислења
55
Поени од реакции
67
mojot posreduvac mi kaza cenata za dokumentot e 155 eur i bara izvodi od braced dali 1,2,3 ne e bigno ,sto ima bg pasos.dali nekoj ima dr info za cenata za dokumentot od klubot? poz
 
Член од
27 јуни 2014
Мислења
198
Поени од реакции
119
a sto e sega ova so klubov prvo bese najaveno deka ke se plaka clenstvo i ke go izdavaat toj dokument koj ke zavrsi rabota,a sega nesto bratuced da imas familija so bg dokumenti i neznam sto,a ako nemas familija so bg dokumenti nemat da mozit da se izvajt toj dokument???
 
Член од
20 март 2010
Мислења
185
Поени од реакции
82
Извини што ти ги повредив чувствата, истото што ти го правиш на форумот и јас го правам. Прашав бидејќи незнам што треба да направам, дали треба да одам во амбасада или треба да одам во Софија, кои документи ќе ми требаат, што треба да уплатам и каде... Доколку можеш да ми кажеш и да ми помогнеш фала, доколку не не' си го губи времето да ми кажуваш што ми е демократско право.
Decko ova ne e institucija za da prasuvas GLUPOSTI barem do tolku imas vo glavata znaci majkati e bugarka rodena licna karta ima tolku mozes da ne svakas so timbata so toa glavata pa da prasuvas si imas ambasada,pravosudie blgarsko tolku e lesno samo treba da go vklucis mozoceto koj dokumenti treba da gi odnesam dokumentot na majkati licnata karta ne sigurno mojata ke odis prvo vo DABC PA OD TAMU VO PRAVOSUDIETO SO PROIZHODOT I GOTOVO lesno e aj sega zemi cuclata i na spiene.Docna e
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom