Бугарски пасош - Да или не?

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
jas odam preku ambasada ,nemam posrednik,se javiv nekni mi rekoa za proishod da se javam za dva meseca[DOUBLEPOST=1405181804][/DOUBLEPOST]
jas se javiv vo ambasada mi rekoa za dva meseca ke bile gotovi
Sam gi potpolni dokumentite za bg proizhod mene mi gi dadoa vo ambasada i mislam deka ne e tesko da se potpolnat ako znaes nekoj da pisuva bugarski
 
Член од
9 јули 2014
Мислења
130
Поени од реакции
44
Sam gi potpolni dokumentite za bg proizhod mene mi gi dadoa vo ambasada i mislam deka ne e tesko da se potpolnat ako znaes nekoj da pisuva bugarski
mene mi pobaraa samo da se potpisam koga bev tamu,na nekoj dokument i toa bese vo fevruari i uste cekam proishod,a imam edno prasanje jas imam od dedo mi rabotnicka kniska dali toa ke bide dovolno gledam na forumov nekoj napisal deka odnel licna karta od baba ili dedo i ne go priznale toj dokument ako moze nekoj da mi kaze,dali e rabotnicka kniska dovolno ili treba uste nesto
 
Член од
6 март 2014
Мислења
99
Поени од реакции
107
sakam da ve prasam nesto,na dopolnitelna sum od april ovaa godina i sega najdov voena bg kniska od dedo mi,pa me interesira dali jas da ja odnesam ili da mu ja dadam na posreduvacot(no ako ja dadam na posreduvac sakam da napravam fotokopija i dali da mu ja dadam fotokopijata ili pak originalot)neznam so e podobro,vas sovet????? :)))
 
Член од
25 март 2014
Мислења
202
Поени од реакции
198
sakam da ve prasam nesto,na dopolnitelna sum od april ovaa godina i sega najdov voena bg kniska od dedo mi,pa me interesira dali jas da ja odnesam ili da mu ja dadam na posreduvacot(no ako ja dadam na posreduvac sakam da napravam fotokopija i dali da mu ja dadam fotokopijata ili pak originalot)neznam so e podobro,vas sovet????? :)))
Zaveri ja foto-kopijata na notar.
 
Член од
20 март 2010
Мислења
185
Поени од реакции
82
Ne ja razbiram logikava voopsto so klubov znaci pak pari ne se ne ke se plati ama pak ti bara poteklo pa kaj da mu go najdam bre alooo da go stanam dedo mi i pradedo mi pa i dokumenti sveti dokumenti ke im se vidi i poteklo sve ke im se vidi ama ne mozam a smotan sto cekav do sega .Bog da cuva i sega na kraj ke te odbijat aj sega
 
Член од
11 септември 2009
Мислења
323
Поени од реакции
55
Мајка ми има бугарско државјанство меѓутоа нема лична карта, сакам и јас да поднесам за државјанство, ќе може ли некој да ми објасни како оди процедурата, колку време се чека и дали во амбасадата во Скопје може да се извади лична карта?
 
Член од
20 март 2010
Мислења
185
Поени од реакции
82
Мајка ми има бугарско државјанство меѓутоа нема лична карта, сакам и јас да поднесам за државјанство, ќе може ли некој да ми објасни како оди процедурата, колку време се чека и дали во амбасадата во Скопје може да се извади лична карта?
A da te prasam sto baras na sajtov koga majkatai ima drzavjanstvo imas Bg ambasada imas BG pravosudie i caos amigos ili nemas sto da pravis pa da si prasam kako i da e demokrtatsko pravo ti e
 
Член од
11 септември 2009
Мислења
323
Поени од реакции
55
A da te prasam sto baras na sajtov koga majkatai ima drzavjanstvo imas Bg ambasada imas BG pravosudie i caos amigos ili nemas sto da pravis pa da si prasam kako i da e demokrtatsko pravo ti e
Извини што ти ги повредив чувствата, истото што ти го правиш на форумот и јас го правам. Прашав бидејќи незнам што треба да направам, дали треба да одам во амбасада или треба да одам во Софија, кои документи ќе ми требаат, што треба да уплатам и каде... Доколку можеш да ми кажеш и да ми помогнеш фала, доколку не не' си го губи времето да ми кажуваш што ми е демократско право.
 

Keljav

baram zena - test kujna
Член од
8 март 2009
Мислења
1.372
Поени од реакции
309
Извини што ти ги повредив чувствата, истото што ти го правиш на форумот и јас го правам. Прашав бидејќи незнам што треба да направам, дали треба да одам во амбасада или треба да одам во Софија, кои документи ќе ми требаат, што треба да уплатам и каде... Доколку можеш да ми кажеш и да ми помогнеш фала, доколку не не' си го губи времето да ми кажуваш што ми е демократско право.
Проблем е на овој форум како и на секој МК форум царува омраза и себичност со исклучок на некои членови. Инаку за инфо обрати се во Бугарска амбасада. И како дел од Бугарите ти пожелувам побрзо да си земеш пасош.
 
Член од
11 септември 2009
Мислења
323
Поени од реакции
55
Проблем е на овој форум како и на секој МК форум царува омраза и себичност со исклучок на некои членови. Инаку за инфо обрати се во Бугарска амбасада. И како дел од Бугарите ти пожелувам побрзо да си земеш пасош.
Океј, фала, ќе отидам утре да се распрашам :)
 
Член од
13 февруари 2008
Мислења
211
Поени од реакции
185
Мајка ми има бугарско државјанство меѓутоа нема лична карта, сакам и јас да поднесам за државјанство, ќе може ли некој да ми објасни како оди процедурата, колку време се чека и дали во амбасадата во Скопје може да се извади лична карта?
Може да се извади, се чека 3 месеца негде.....
 

Knoppix

El Patrón
Член од
16 април 2012
Мислења
723
Поени од реакции
1.908
@Nefandus
А зошто сакаш да вадиш бугарски пасош? Имаш македонски можеш и со него да патуваш.
 
Член од
13 февруари 2008
Мислења
211
Поени од реакции
185
@Nefandus
А зошто сакаш да вадиш бугарски пасош? Имаш македонски можеш и со него да патуваш.
Зошто со бугарски пасош можеш и без пасош да патуваш затоа.....
 
Член од
7 јули 2014
Мислења
8
Поени од реакции
0
дада и јас разбрав дека ако имаш комшија бугарин и готова е работата ке доказеш дека и ти си бугарин,,,, ако бараат доказ се знае со што се докажува ( не се докажува со прв дратучед ) хахахаха
mislam deka gresis, vo kakva vrska si so liceto 1 bratuced? vo bliska , znaci ne e seedno , negovata majka , tatko tebe, ti e tetka a negoviot tatko cicko , ako na bratucedti mu dale pasos i negovite (eden od roditelite ) go smetale za bugarin togas i tvojot tatko , majka se bugari , bideki se od ist tatko ili majka , taka da ne e valjda eden bugarin drug srbin i t.n.
 
Член од
9 јули 2014
Мислења
130
Поени од реакции
44
sejaviv sega vo Bugarska ambasada za da prasam za proishodite dali se gotovi mi rekoa nikoj ne znae da kaze koga ke bidat gotovi ako ima nekoj nekoja informacija ako moze da mi kaze
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom