Легализирање на марихуаната?

Да се легализира Марихуаната во РМ ?


  • Вкупно гласачи
    435
Член од
28 март 2006
Мислења
17.696
Поени од реакции
12.109
П.С. Се надевам ти беше од некаква корист постов. :)
И за лаик како мене одлично објаснето, фала :)
Што знам, вака по мое, за почеток одреден број растенија и маслото за некои болести би требало да се легализираат.
 
Член од
2 август 2011
Мислења
139
Поени од реакции
44
jas sum da ne se legalizira marixuanata. zosto? tocno e deka ima posledici od cigari i alhohol no jas se uste nemam slusnato deka nekoj strikno umrel od pusenje cigari ili od pienje tie se samo dopolnitelen faktor za zaboluvanje na srce i crn dziger da pridonesat kako pokraj drugite naodi se fklucuvaat i cigarite i alhoholot dodeka marihuanata e druga rabota od nea se umira kako direkten faktor. toa e moe mislenje.:sneaky:
 

Shemsa

Певаљка
Член од
2 октомври 2012
Мислења
174
Поени од реакции
285
jas sum da ne se legalizira marixuanata. zosto? tocno e deka ima posledici od cigari i alhohol no jas se uste nemam slusnato deka nekoj strikno umrel od pusenje cigari ili od pienje tie se samo dopolnitelen faktor za zaboluvanje na srce i crn dziger da pridonesat kako pokraj drugite naodi se fklucuvaat i cigarite i alhoholot dodeka marihuanata e druga rabota od nea se umira kako direkten faktor. toa e moe mislenje.:sneaky:
Sabiha, vrlo lijep post. Ja sam znao kcer efendije Hasana iz Zgepceta, ona se na ahiret preselila od trave.
 

Eva Molotow

Anti-social Engineer
Член од
6 јуни 2008
Мислења
532
Поени од реакции
392
jas sum da ne se legalizira marixuanata. zosto? tocno e deka ima posledici od cigari i alhohol no jas se uste nemam slusnato deka nekoj strikno umrel od pusenje cigari ili od pienje tie se samo dopolnitelen faktor za zaboluvanje na srce i crn dziger da pridonesat kako pokraj drugite naodi se fklucuvaat i cigarite i alhoholot dodeka marihuanata e druga rabota od nea se umira kako direkten faktor. toa e moe mislenje.:sneaky:
Хахахах не знам дали си сериозна или не, ама пред да тропаш глупости на форум информирај се малку, срамота е при толкав опсег на информации да пишуваш вакви ствари. :)
Никој не умрел од трева и нема ни да умре.
 

Eva Molotow

Anti-social Engineer
Член од
6 јуни 2008
Мислења
532
Поени од реакции
392
Не лупај мори! Секако дека може да умреш од трева, можеш и од аспирин, ама ти сакаше кул да бидеш, нели?
Од википедија: "There has never been a documented human fatality solely from overdosing on tetrahydrocannabinol or cannabis in its natural form."
Не лупајте вака луѓе, стварно е срамота. Нема да коментирам повеќе. :)
П.С. Не сакам да бидам кул, кул сум.
 

Gregor

Оbserver
Член од
6 февруари 2013
Мислења
1.021
Поени од реакции
1.935
Од википедија: "There has never been a documented human fatality solely from overdosing on tetrahydrocannabinol or cannabis in its natural form."
Не лупајте вака луѓе, стварно е срамота. Нема да коментирам повеќе. :)
П.С. Не сакам да бидам кул, кул сум.
Не, не си. Дрска си и не си ми интересна да ти објаснувам.

Пафкај си и откажи се од истражувањето, u're doing it wrong! Зашто бе не можете да пафкате без филозофирање.

ping. Анафилактички реакции :X3:
 

Eva Molotow

Anti-social Engineer
Член од
6 јуни 2008
Мислења
532
Поени од реакции
392
Не, не си. Дрска си и не си ми интересна да ти објаснувам.

Пафкај си и откажи се од истражувањето, u're doing it wrong! Зашто бе не можете да пафкате без филозофирање.

ping. Анафилактички реакции :X3:
Ни пафкам ни филозофирам. Факти си се факти, па сеа дали тебе ти се сфиѓаат или не, nobody gives a fuck. :)
 

Cannabinoid

Cannabinologist, MMD
Член од
18 јануари 2008
Мислења
597
Поени од реакции
466
Не лупај мори! Секако дека може да умреш од трева, можеш и од аспирин, ама ти сакаше кул да бидеш, нели?
Troooll, troooll in the dungeon!!! :pos:

П.С. Алкохолот директно убива околу 2,5 милиони луѓе годишно во светот.
Конопот (марихуаната) директно убива 0 луѓе годишно во светот. :свиркам:
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.517
Поени од реакции
1.742
jas sum da ne se legalizira marixuanata. zosto? tocno e deka ima posledici od cigari i alhohol no jas se uste nemam slusnato deka nekoj strikno umrel od pusenje cigari ili od pienje tie se samo dopolnitelen faktor za zaboluvanje na srce i crn dziger da pridonesat kako pokraj drugite naodi se fklucuvaat i cigarite i alhoholot dodeka marihuanata e druga rabota od nea se umira kako direkten faktor. toa e moe mislenje.:sneaky:

кажи им на децава, кажи им! само пафкаат ко луди! страмотилак!

иначе, сте го виделе овој пост?

http://matrixworldhr.wordpress.com/2013/09/16/potpuna-remisija-crohnove-bolesti-uz-marihuanu/
--- надополнето: 19 септември 2013 во 17:37 ---
Да, многу луѓе сметаат дека марихуаната е штетна и води кон потешки дроги, но колку се тие во право? Јас никој пат пат не сум посегнал кон потешки дроги бидејки ме натерала марихуаната, дури ни цигари не пушам. Има многу луѓе што ке ти кажат дека освен марихуана не сакаат да размислат за друго.
Го почитувам твоето мислење во врска со родеители и деца, но тука не гледам проблем ако марихуаната се користи одговорно. Исто како и со алкохолот.
Марихуаната смирува, не е насилен стимулант. Помага за многу здравствени проблеми, верувај ми. И најдобро од се, немаш мамурлук сабајлето! :P
Тоа за 20-21 година не ти држи вода. Оди на некој поголем форум или страна на ФБ за марихуана, ке ја видиш старостната граница на просечните конзуматори. Тоест еве јас ке ти постирам.
Oва е прашање поставено вчера од админите на страната. Има околу 40 одговори на прашањето дали сте стари за марихуаната и има коментари во врска со родителите и марихуаната.




може да ми кажеш која е оваа фб група? ако не сакаш овде, барем во пп :)

и мене ме буни разликата меѓу хашиш и маријана! некој да каже околу ова на кратко?
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
и мене ме буни разликата меѓу хашиш и маријана! некој да каже околу ова на кратко?
Ако ја знаеш разликата помеѓу вино и ракија ќе ја знаеш и помеѓу погоре наведоното.
 

Tемјан

the Kingslayer
Член од
19 мај 2011
Мислења
691
Поени од реакции
1.141
може да ми кажеш која е оваа фб група? ако не сакаш овде, барем во пп :)

и мене ме буни разликата меѓу хашиш и маријана! некој да каже околу ова на кратко?
Хашишот е продукт што се добива при мала обработка на марихуаната. Накратко кажано. :)
Responsible Pot Smokers
 

Kajgana Shop

На врв Bottom