Фан Клуб: Шпанија

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.960
Поени од реакции
84.403
Ќе го освојуваме купот на конфедерации ?
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.960
Поени од реакции
84.403
Си газат младиве :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.960
Поени од реакции
84.403
Добро е му текнал да стави напаѓач во екипа..

Него како што гледам јас монолог ќе си терам а? :D
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Со Уругвај :icon_lol:

Spain XI vs Uruguay: Casillas, Arbeloa, Sergio Ramos, Piqué, Jordi Alba, Busquets, Xavi, Iniesta, Cesc, Pedro, Soldado.
уште ли Арбелоа цц..нека го стави овој Аспиликуета или како му е презимево каде, каде е поарна опција
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.976
Поени од реакции
25.310
dragonsky како тоа фан си на Шпанија каде 80% во стартните 11 се играчи на Барса, а кога играат Барса не ги поддржуваш? :rolleyes:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.960
Поени од реакции
84.403
dragonsky како тоа фан си на Шпанија каде 80% во стартните 11 се играчи на Барса, а кога играат Барса не ги поддржуваш? :rolleyes:
Па од мал сум за Шпанија, од кај да знаев тогаш дека во Шпанија ќе биде ваква ситуацијата. Башка репрезентација се и Мата и Торес така да.. :D
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.976
Поени од реакции
25.310
Па од мал сум за Шпанија, од кај да знаев тогаш дека во Шпанија ќе биде ваква ситуацијата. Башка репрезентација се и Мата и Торес така да.. :D

Да ама не ми иде едно со друго, фан на Челзи и на Шпанија, а во Шпанија играат повеќето играчи на Барса, а кога Барса игра против ПСЖ и Баерн сакаш да изгубат. Несфатливо. :confused:
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.732
Поени од реакции
11.566
Uli Hoeneß
И ти навиваш за Дортмунд/Шалке кога играат со некој неГермански тим, а кога играат против Баерн си против нив така? :unsure:
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.976
Поени од реакции
25.310
Uli Hoeneß
И ти навиваш за Дортмунд/Шалке кога играат со некој неГермански тим, а кога играат против Баерн си против нив така? :unsure:

Германските тимови кои играат во ЛШ и ЛЕ ги поддржувам. Драгонскај пример не ја поддржуваше Барса против ПСЖ или Баерн иако кога истите тие играчи го носат дресот на шпанската репрезентација ја поддржува. :rolleyes:

Нема веза де, онака си го прашав, нејасно ми е тоа.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.960
Поени од реакции
84.403
Германските тимови кои играат во ЛШ и ЛЕ ги поддржувам. Драгонскај пример не ја поддржуваше Барса против ПСЖ или Баерн иако кога истите тие играчи го носат дресот на шпанската репрезентација ја поддржува. :rolleyes:

Нема веза де, онака си го прашав, нејасно ми е тоа.
Па добро не навивам за Барса во тие мечеви пошто ако не игра Челзи нормално ќе навивам контра фаворитот.
Те сфаќам што сакаш да кажеш, ама ова е исто како да те прашам зошто кога играше Пандев против Баерн го хејтавте кога ви даде гол за одма после еден месец да навивате за Македонија :D
Не е цела репрезентација со играчи на Шпанија исто како што и цела Германска репрезентација не е со играчи од Баерн :)
--- надополнето: 17 јуни 2013 во 03:45 ---
И башка еве Челзи е од Англија значи треба да навивам за Англија а таму има помалце играчи од Челзи него ли од Шпанска репрезентација :D (така е зборот де, и тие што играат ги има хејтано ФА така да.. ) :)
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.976
Поени од реакции
25.310
Па добро не навивам за Барса во тие мечеви пошто ако не игра Челзи нормално ќе навивам контра фаворитот.
Те сфаќам што сакаш да кажеш, ама ова е исто како да те прашам зошто кога играше Пандев против Баерн го хејтавте кога ви даде гол за одма после еден месец да навивате за Македонија :D
Не е цела репрезентација со играчи на Шпанија исто како што и цела Германска репрезентација не е со играчи од Баерн :)

Не сум го хејтал Пандев, баш ми е мило што ќе биде запаметен поради голот што го постигна тогаш.

Како и да е не оди едно со друго како што ти кажав погоре.
Не е цела германска репрезентација со играчи од Баерн, но јас барем ги поддржувам другите бундеслигашки тимови кога играат против ПСЖ, Јувентус или Арсенал.
--- надополнето: 17 јуни 2013 во 03:50 ---
И башка еве Челзи е од Англија значи треба да навивам за Англија а таму има помалце играчи од Челзи него ли од Шпанска репрезентација :D (така е зборот де, и тие што играат ги има хејтано ФА така да.. ) :)
Епа и затоа ме чуди како не си за Англија посебно заради Тери и Лампард, кои се легенди на твојот тим Челзи.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.960
Поени од реакции
84.403
Не сум го хејтал Пандев, баш ми е мило што ќе биде запаметен поради голот што го постигна тогаш.

Како и да е не оди едно со друго како што ти кажав погоре.
Не е цела германска репрезентација со играчи од Баерн, но јас барем ги поддржувам другите бундеслигашки тимови кога играат против ПСЖ, Јувентус или Арсенал.
--- надополнето: 17 јуни 2013 во 03:50 ---


Епа и затоа ме чуди како не си за Англија посебно заради Тери и Лампард, кои се легенди на твојот тим Челзи.
Добро не знам не сум бил тогаш на форумот ама сигурно некои го хејтале.
Ако навивам за Англија може да се постави истото прашање: Како може да навиваш за репрезентација што ги има Руни,Жерард,Вилшер и останати играч на играчи на твојата омилена екипа.Како може да навиваш за репрезентација што го има заебавано Тери како сака, за репрезентација чива федерација има казнувано играчи од твојата омилена екипа. Како и да гледаш за било која репрезентација некој и да навива не иде.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom