Помош! - ми треба одредено дело/проект...

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Јас ќе ти напишам за „Дали може човекот да биде бесмртен?(Гилгамеш)“. ;)
 
Член од
19 ноември 2012
Мислења
171
Поени од реакции
317
Me интересира од која издавачка куќа можат да се најдат делата на Ирвин Велш, кои дела се преведени на македонски јазик и дали е веројатно да се налета на нив на претстојниот саем на книгата. Благодарам однапред.
 
Член од
15 октомври 2010
Мислења
835
Поени од реакции
155
Me интересира од која издавачка куќа можат да се најдат делата на Ирвин Велш, кои дела се преведени на македонски јазик и дали е веројатно да се налета на нив на претстојниот саем на книгата. Благодарам однапред.
Или-Или ја имаат Ѓубре (Filth).
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.705
Поени од реакции
6.627
Препорачајте некоја добра книга, енциклопедија што може да се купи од интернет.
 
Член од
10 април 2013
Мислења
4
Поени од реакции
0
Ми треба помош ако некој ја прочитал Парадоксот на Диоген и знае да ми каже актанциален модел за неа

Odnapred blagodaram:)
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Odnapred blagodaram:)
Пиши на гугл, парадосксот на диоген и разгледувај. Ма да интересна лектира е, таинствена. Обиди се да ја читаш, мислам дека ќе те заинтересира и да седнеш од сега, до вечер ќе си ја прочиташ.
 
Член од
10 април 2013
Мислења
4
Поени од реакции
0
Пиши на гугл, парадосксот на диоген и разгледувај. Ма да интересна лектира е, таинствена. Обиди се да ја читаш, мислам дека ќе те заинтересира и да седнеш од сега, до вечер ќе си ја прочиташ.
Da mn dobra kniga e i ja imam procitano no mi treba aktancialen model za nea za prezentacija na fakultet
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
Da mn dobra kniga e i ja imam procitano no mi treba aktancialen model za nea za prezentacija na fakultet
Прочитај за моделот на Грејмас од документов и после само аплицирај го тоа на делото.
Актантен модел е тоа иначе.
 

Attachments

Член од
8 септември 2011
Мислења
88
Поени од реакции
110
хелппппп ми треба кратка содржина од Албер Ками - Недоразбирање .... плсс .... има ли некој .. :/
 
M

Muranyi

Гостин
Дали може да се најде литература од Блаватски по книжариве низ Скопје или можеби некој од форумов продава нејзини книги?

Конкретно ја барам Разотриена Изида и Тајна доктрина.
 
M

M-Nikolovski

Гостин
Како ќе се преведе зборот дрeч или дрeчливо на англиски?
Мислам на дрeчливи бои и нешто слично ...
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Мислиш дреч? Shiny colours би требало. Или psychedelic colours.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom