Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
дечко... те сфаќам исфрустриран си... ама фиорентина е пример за фудбал во италија !!!

п.с. искрено се надевам дека ќе се извадите некако од дупката каде што сте (y)
пример и пак ќе бидете 10 место :pos: како вие што се извадивте минтата сезона така и ние :свиркам:
 
P

PewDiePie

Гостин
Алегри треба да лета ко партал. Претера веќе со менување тактики и со играње на ботовите Бонера,Боатенг и Амброзини,тој па сирот го ораа денес ко нива. Не е способен веќе топка да земе и тепа. :unsure:

Тоа е,имаше прв тим за победи алегри од утакмицата со киево,се вратија легендите и примивме 3 гола. Тоа е тоа. Да сме живи и здрави,ние,нив кој ги ебе,плата добра ќе си земат,боатенг пак вкусно пиче ќе си лиже вечер,Галијани исто,Алегри исто и таму негде би завршила нивната грижа за катастрофалниве резултати. :icon_lol:
 
Член од
10 август 2011
Мислења
2.371
Поени од реакции
1.281
дечко... те сфаќам исфрустриран си... ама фиорентина е пример за фудбал во италија !!!

п.с. искрено се надевам дека ќе се извадите некако од дупката каде што сте (y)
Од каде пак Фиорентина пример за фудбал бе келнер еден? Лига на Шампиони немате видено, Скудетото го имате неколку пати освоено и одма пример за фудбал сте.Де те молам види информирај се кој е Милан, кој е Јувентус или Интер па после почни да зборуваш за фудбал те молам.ТЕ МОЛАМ.

Мислам...не сме будали бе...
 
Член од
10 август 2011
Мислења
2.371
Поени од реакции
1.281
:pos: Шо му е на келнерите бе браа ?

Инаку си ја заслужија фиорентина победата,имаа шанси и 4 да дадат.

Ние сме многу слаби.
Абе не викам дека не си ја заслужија, ама гледаш батулево шо вика? Пример за фудбал биле.Кој пример које пичке материне бре....:facepalm:
--- надополнето: 11 ноември 2012 во 18:26 ---
П.С и Фараонов сибал матер денес...
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Allegri: "I must give continuity to the defense, and now the continuity is on Bonera and Mexes' hands" :pos:
We have only 14 points, but we are the best team in ball possesion average in Italy.
Не прави мајмуни. :pos:
Абе и Пескара ќе биде пример за фудбал ако и со нив играме со овој состав од денес посебно Боатенг.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Заслужена победа на Фиорентина. Ако играме вака, а Пато си промашува пенали Пескара ќе не скине.
 

Pece4ever

Скопјанишен
Член од
19 ноември 2009
Мислења
576
Поени од реакции
186
Клупата ни беше далеку посилна од тимот што беше на тере.
Јасно ми е, дека Робињо е ван форма, но да го држиш на клупа е тажно, сепак тоа е Робињо, па колку и да не е во ритам, со еден потег тој знае да реши натпревар.
И башка, неможам да му ја разберам ротацијата, демек, толку многу ѕвезди имаме, па ако некој седи повеќе на трибини ќе се наљути и ќе си отиде.
До вчера го бранев Алегри, но сега дефиниотвно мислам, дека не му е местото тука, и што побргу напушти, тоа ќе биде далеку подобро за тимот.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
И јас сум за да лета Алегри. Друго не коментирам страм ми е.
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
Од каде пак Фиорентина пример за фудбал бе келнер еден? Лига на Шампиони немате видено, Скудетото го имате неколку пати освоено и одма пример за фудбал сте.Де те молам види информирај се кој е Милан, кој е Јувентус или Интер па после почни да зборуваш за фудбал те молам.ТЕ МОЛАМ.

Мислам...не сме будали бе...
мали... не сум будала да ти зборам... сам си виде ... а тоа тебе дали ти се свиѓа или не баш ми е гајле :свиркам:
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
мали... не сум будала да ти зборам... сам си виде ... а тоа тебе дали ти се свиѓа или не баш ми е гајле :свиркам:
Па не си будала навиваш за 3 клубови, каде беше минатата сезона кога се боревте да опстанете? :icon_lol:
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Не ја гледав утакмицата,и сега седнувам на нет,и што се десило,Нели без Јоветич Ние имаме сегурна победа.Borja Valero Iglesias мајмуни ги направил цела одбрана на Милан.И сега што правиме?13 на табела сме со 14 бода Јуве има 31,
 
Член од
10 август 2011
Мислења
2.371
Поени од реакции
1.281
мали... не сум будала да ти зборам... сам си виде ... а тоа тебе дали ти се свиѓа или не баш ми е гајле :свиркам:
Бегај бе таму папагал еден, не се прај многу паметен.Фиорентина ако е пример за фудбал јас сум Барак Обама ебате ретатдиран.После долги години направивте еден тим посилен, успеавте да го победите Милан што ве ебеше неколку години по ред, па сега дојде ќе ми продаваш памет мене дека Фиорентина е пример за фудбал што нема видено трофеј во Италија од пред 50 години, а во европа ич и да не зборуваме.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Бегај бе таму папагал еден, не се прај многу паметен.Фиорентина ако е пример за фудбал јас сум Барак Обама ебате ретатдиран.После долги години направивте еден тим посилен, успеавте да го победите Милан што ве ебеше неколку години по ред, па сега дојде ќе ми продаваш памет мене дека Фиорентина е пример за фудбал што нема видено трофеј во Италија од пред 50 години, а во европа ич и да не зборуваме.
Не направија послилен тим не прават експерименти како нас, туку Алегри со својата филозофија направи Атланта, Малага, Палермо, Парма, Фиорентина, Удинезе и Сампдорија (а на некои од овие екипи Киево и Пескара им земаа бодови) да бидат примери за фудбал и да изгледа дека се засилени и дека имаат шанси за повисоко место, а има шанси и Пескара и Сиена да бидат на оваа листа вака како што е тргнал со формациите.

Тактички го убиваат еј тренери кои никогаш нема да ги сакаме во Милан од типот на Стефано Пиоли, Донадони, Гасперини и Пелегрини, Ферара, минтата сезона Раниери.
Ни треба стар лисец за тренер. Овој е за во Барселона каде нема разлика меѓу прв и втор тим и може да играат на секоја позиција, па нека експериментира колку сака.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom