Обложување на нет

Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
А што да им речам јас во стопанска, демек сакав да ставам на манибукерс и да купам нешто било што, да не е интернет обложување. Всушност кога ќе легнат парите на манибукерс сметката од тука ги трошиш каде сакаш, секако каде што има опција да се плаќа преку манибукерс. Потоа за исплата од бвин на манибукерс и од манибукерс на картичка, така е најбезбедно и најсигурно мислам, нема да можат да докажат од каде ти се парите, можеби ти си ми ги пратил :D

Иначе, ВИЗА Интернет е специјална само за интернет плаќање?
Од манибукерс ти е сервис како пејпал, од таму можеш на многу места да плаќаш нормално со мала провизија. И прашањето ти е пат од банка до манибукерс.

Виза интернет е обично парче харија каде што има броеви и се користи само за интернет. Така и ти си заштитен и банката.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
А што да им речам јас во стопанска, демек сакав да ставам на манибукерс и да купам нешто било што, да не е интернет обложување. Всушност кога ќе легнат парите на манибукерс сметката од тука ги трошиш каде сакаш, секако каде што има опција да се плаќа преку манибукерс. Потоа за исплата од бвин на манибукерс и од манибукерс на картичка, така е најбезбедно и најсигурно мислам, нема да можат да докажат од каде ти се парите, можеби ти си ми ги пратил :D

Иначе, ВИЗА Интернет е специјална само за интернет плаќање?
Најубаво оди си во НЛБ и немаш никаков проблем ти вадат за 7-10 дена картичка и после си фураш со неа 4 години :D
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.608
Најубаво оди си во НЛБ и немаш никаков проблем ти вадат за 7-10 дена картичка и после си фураш со неа 4 години :D
Хмм, ај вторник ќе ојме со тато ќе прашаме за во НЛБ Тутунска. Не знам дали го прочита тоа transaction failed, можеби нема можност со оваа VISA ELECTRON да се уплаќаат пари преку интернет, или треба некој си банков извод како што кажуваше Kostur123. Ќе прашам и во Стопанска и на друго место па ќе видам што ќе правам, првично ќе прашам како да се стават пари на манибукерс, да не им викам дека ми е за интернет обложување.
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Хмм, ај вторник ќе ојме со тато ќе прашаме за во НЛБ Тутунска. Не знам дали го прочита тоа transaction failed, можеби нема можност со оваа VISA ELECTRON да се уплаќаат пари преку интернет, или треба некој си банков извод како што кажуваше Kostur123. Ќе прашам и во Стопанска и на друго место па ќе видам што ќе правам, првично ќе прашам како да се стават пари на манибукерс, да не им викам дека ми е за интернет обложување.
Или Виза Интернет од стопанска или од нлб виза дебитна. Секако ќе ти треба извод кога ќе ја верификуваш. Треба да имаш минимум 200 ден. на картицата.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Или Виза Интернет од стопанска или од нлб виза дебитна. Секако ќе ти треба извод кога ќе ја верификуваш. Треба да имаш минимум 200 ден. на картицата.
Aко сака со виза електрон од НЛБ може дирекно да депозитира на бвин бет365 не мора преку манибукерс ...
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Aко сака со виза електрон од НЛБ може дирекно да депозитира на бвин бет365 не мора преку манибукерс ...
Може и така, но ќе го прекршува законот на РМ. Па ќе биде изложен на прашалници од банката, доколку има поголем прилив од странство а приливот е од компанија која се занимава со коцкање.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Може и така, но ќе го прекршува законот на РМ. Па ќе биде изложен на прашалници од банката, доколку има поголем прилив од странство а приливот е од компанија која се занимава со коцкање.
Нема врска тоа .. не се секирај ..сум вадел и по 50-60 е и по 200-300 е од на бвин и си ги вадам од банкомат парите и нема никакви проблеми..иначе еве вака е името на испраќачот во мојов случај бвин : GIBRALTAR/GIB BWIN.COM и сега во НЛБ при толку работа ке се фатат со мене од кај сум земал пари што сум земал .. а тој законот е најглупавото нешто пратениците земаат по 2000-3000 евра месечно јас 100-200 евра што ке земам од игри на среќа да им плаќам данок ..да се полнат они со пари тоа не го гледаат од мене :D
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.608
Може и така, но ќе го прекршува законот на РМ. Па ќе биде изложен на прашалници од банката, доколку има поголем прилив од странство а приливот е од компанија која се занимава со коцкање.
Значи во вторник одам во банка, ќе отворам VISA INTERNET и ќе ставам околу 1500 денари, да има за секој случај. И ставам 15 евра на манибукерс, нешто ќе земат депозит, а останатото ќе оди на бвин и потоа за исплата дај боже од бвин на манибукерс, од манибукерс на VISA INTERNET, од VISA INTERNET преку банкомат в џеб, right? :D
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Значи во вторник одам во банка, ќе отворам VISA INTERNET и ќе ставам околу 1500 денари, да има за секој случај. И ставам 15 евра на манибукерс, нешто ќе земат депозит, а останатото ќе оди на бвин и потоа за исплата дај боже од бвин на манибукерс, од манибукерс на VISA INTERNET, од VISA INTERNET преку банкомат в џеб, right? :D
Не од виза интернет на трансакциона па на картица било која. Се ти оди тоа со е-банкинг. Исто и за уфрлување пари само обратен процес. Или од виза интернет на трансакциона па на шалтер.
 
Член од
24 февруари 2012
Мислења
6
Поени од реакции
0
Да ве прашам дали може да направам вака... Да одам во Охридска Банка и да им речам таму да ми стават одредена сума на пари на манибукерс и преку манибукерс да ги префрлам на bwin, потоа ако сум ќар дел да вратам на сметката на манибукерс па потоа да ги вратам на картичка, зарем не е најбезбедно така т.е. можеби некој роднина ми ги пратил на манибукерс, не можат да докажат дека ми се од кладилница, нели? Ај ве молам за помош, татко ми има картичка на пример од Стопанска Банка, дали некој има искуство со неа или сепак да одам во Охридска?
Колку што знам забранета е уплата на пари на Moneybookers . Барем во тутунска банка е забрането по наредба на Народна банка на Македонија ама веројатно во сите банки е исто
 
Член од
31 јануари 2012
Мислења
48
Поени од реакции
8
Некој да не има играно онлине на www.dobet.com ?? Ми треба да го прашам нешто во врска со страната : )
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Некој да не има играно онлине на www.dobet.com ?? Ми треба да го прашам нешто во врска со страната : )
Јас имам играно само со бонусот али кажи што ти е проблемот ке ти помогнам ако знам :D
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.608
Јас имам играно само со бонусот али кажи што ти е проблемот ке ти помогнам ако знам :D
Како тоа само со бонусот, не треба да ставиш пари, одма ти го даваат бонусот или?
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Како тоа само со бонусот, не треба да ставиш пари, одма ти го даваат бонусот или?
па имаше даваја 10е бонус јас ја поставив на почетокот кога почнуваа со работа овде .. даваа бонус 10 е али со нив можеше да играш само сингл и до 50е максимум после требаше 10е депозит да направиш и кога ке направиш 100е вкупно ги вадиш .
Уште давале еве ако не си регистриран регистрирај се и земи си 10е бонус али ти ги објаснив условите горе .
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.608
Еве се зачленав, морало максимум до 5 евра сингл, и тоа само сингл....

Пишав на Барса 2 вечер со 5 евра и на Бердих (1,40). Ако двете влезат, 15,50 евра после тоа. :D

Само глупо ми е што е минимален депозит 20 евра -.- не ми се даваат толку, ако направам повеќе ќе ставам, колку да ги подигнам парите...

Иначе далеку е од bwin, bet365 и гледам нема обложување во живо, но можеби и подобро бидејќи многу се губат пари така...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom