Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Не се караме, го изјавуваме нашиот гнев, да сум на местото на Албанците во моментов, не би се смеел, туку би почнал да ги барам убијците.

Иначе, пак ќе нагласам, дека се Албанци убијците и дека убиството е со етнички предзнак, кој би требало да иницира војна во Македонија, доволен доказ е посетата на Амбасадорот на САД на седиштето на ДУИ.
Албанците да ги бараат убијците, а ти да седиш и да чекаш да ти кажат кои се? Не знам што, ама нешто не ми штима во муабетов.
Иначе пак да те прашам. Чим нагласуваш, ваљда си сигурен, па ајде кажи, кој е доказот дека Албанците се убијци и дека убиството е со етнички предзнак?
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.629
Поени од реакции
26.138
да не беше наменето за тебе ама ете што напишав па ѕирни дали сум во право или не.
тука и тука
Во право си, тоа си е твое мислење, но ти си далеку од проблемите, ние што живееме во Чаир, Бутел, Тетово, Гостивар си имаме мака. Јас детето неможам надвор да го пуштам, се враќа дома тепано. Во школо го закачаат, му бараат пари, телефони. Ете почнаа да егзекутираат деца. Што ако ќутевме до сега? постигнавме нешто? се повеќе и повеќе ни се качуваат на глава.
Јас викам да вратиме, да видат дека можеме и ние да сме ѕверови како нив, да удриме 3 пати појако. Да знаат што ги чека за наредното. Па нека повелат. Утре моето дете ќе дојде на ред за егзекуција ако ќутиме.

И сега јас во право ли сум или не?
 
O

onlya

Гостин
Ме интересира нешто. Дали некој ги користи нивните фб профили. Пошто некако нема логика починаа пред повеќе од 24 часа, а пред 8 часа станале пријател со некој.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.485
Поени од реакции
69.013
Во право си, тоа си е твое мислење, но ти си далеку од проблемите, ние што живееме во Чаир, Бутел, Тетово, Гостивар си имаме мака. Јас детето неможам надвор да го пуштам, се враќа дома тепано. Во школо го закачаат, му бараат пари, телефони. Ете почнаа да егзекутираат деца. Што ако ќутевме до сега? постигнавме нешто? се повеќе и повеќе ни се качуваат на глава.
Јас викам да вратиме, да видат дека можеме и ние да сме ѕверови како нив, да удриме 3 пати појако. Да знаат што ги чека за наредното. Па нека повелат. Утре моето дете ќе дојде на ред за егзекуција ако ќутиме.

И сега јас во право ли сум или не?
Брат некој што не живее со нив во исти град неможе никогаш да те свати.
Џабе се обидуваш да се објасниш...
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.629
Поени од реакции
26.138
Албанците да ги бараат убијците, а ти да седиш и да чекаш да ти кажат кои се? Не знам што, ама нешто не ми штима во муабетов.
Иначе пак да те прашам. Чим нагласуваш, ваљда си сигурен, па ајде кажи, кој е доказот дека Албанците се убијци и дека убиството е со етнички предзнак?
Ме зезаш ?

Па види го погоре постот. Не викам јас да чекам дома и да чмаам. Но за да не ја превземам јас работата во мои раце, како и многу други огорчени родители да удрат по невин народ. Нека бидат доблесни и нека ги извадат. Ги знаат кои се они многу добро.
 
Н

нихилист

Гостин
Непронаоѓање на сторителите во најбрз можен рок е апсолутно најлошото можно сценарио. На македонскиот народ за брзо време ќе му истече трпението и сигурно одредени поединци ќе ја превземат "правдата" во свои раце, а познавајќи го албанскиот менталитет акциите на тие поединци ќе ги проектираат на целиот македонски народ по што сигурно ќе бидеме сведоци/учесници на нов, доста покрвав конфликт.
 

Biljbilj08

1987
Член од
19 ноември 2011
Мислења
698
Поени од реакции
312
видоа не им успеа да напраат нешто со тоа што секој ден тепаа деца,жени,старци... па на крај испотепаа 5 луѓе и го чекаат стартот
 
M

.:makedonec:.

Гостин
Како тоа бе дудуле, како тоа со Шќиптар имаш проблем. Имаш проблем бе дете ти со имиња. Те поремети проблемот со Грција а?

Незнам само уште колку треба да вреѓаш за да ти удрат бан конечно ... како те толерираат администраторите не ми е јасно, ја надгледува ли некој оваа тема ???:tapp:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.834
Поени од реакции
21.298
Да ти го прочитав постот.Во глобала не сакаш да се даваат премногу информации и.т.н
И дека немаме војска да се справиме со тоа нема кој да ни помогне и.т.н.
Nevermind битно се искаравме цел форум .Албанц ите ни се смеат сега .
и најбитното не го спомна.
јас никаде не реков да се забошоти. јас реков без многу информации со кои само би се влошила состојбата да се реши работата. брзо и тивко. не мора никој да знај од обичните граѓани. немат потреба тие од такви информации. а тие што треба да знаат ке знаат не се секирај.
кажав и пример каква би сакал да биде следната вест.
нешто онака невино сообраќајка , несреќен случај така нешто без везе. нешто што не би требало многу прашина да крени.
вака само како што се залагате вие само џабе крв ке се пролее и пак правдата нема да биде задоволена.
треба да бидиме мудри и паметно да се изигра. така пратена порака ке ја сватат сите оние за кои била наменета без да се крева многу прашина и да се створаат тензии.
сега се надевам ме свати што точно јас сакам и што посакувам да биде.
 
Член од
10 јули 2010
Мислења
127
Поени од реакции
45
Да се прогласи на целата територија на град Скопје и на Р. Македонија и исто како во Гостивар да се даде парична помош на фамилиите!

Сеа и јас малце ќе забегам од темава ама морам.Во Гостивар парична помош за фамилиите имаше од страна на општината не од страна на Владата.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.467
Поени од реакции
9.402
Ме интересира нешто. Дали некој ги користи нивните фб профили. Пошто некако нема логика починаа пред повеќе од 24 часа, а пред 8 часа станале пријател со некој.
И што сега? И да ги користи некој. Битно е? Има врска со истрагата?? Докажува нешто?
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Ме зезаш ?

Па види го погоре постот. Не викам јас да чекам дома и да чмаам. Но за да не ја превземам јас работата во мои раце, како и многу други огорчени родители да удрат по невин народ. Нека бидат доблесни и нека ги извадат. Ги знаат кои се они многу добро.
Абе не врти во круг со празни муабети. Кажи го доказот?
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.963
Koj ubiva makedonski deca sekojdnevno? Koj maltretira sekojdnevno?
Eden na forumov kaza za tie sto ziveat vo tetovo....ako ne se cepkas nikoj ne te cepka. tepacki sekogas ke ima. toa pravat deca.

A lugjeto sto se socuvstvuvaat so nas....ti si nenormalen. Nie patime ne od albancite, ne od sebe nego od toa sto mislime deka morame da imame ortak do nas. uste kako deca ne mozeme da prdneme bez drugar/drugarka ne me ni cudi sto gledame nekakov spas/uteha vo srbi ili bugari. bog da cuva...tie sto AKTIVNO RABOTELE da ne nema 150 godini i povekje.

Pred raspadot na JU vo MKD ne se peeshe "za Albanci gasna komora" pocna vojnata vo Bosna ...kako be ni tekna da mrzime Albanci od nigde nikade a do togas bilo mirno?

nemoj da bides naiven osven ako ne ti odgovara

Tie sto se so srpsko poteklo vo makedonija, neka biraat kaj polagaat lojalnost. dali im e vazno da ziveat vo mirna zemja kade sto ke si go odziveat zivotot ili im e vazno da ziveat za bolna ideja sto mozzebi ke se sluci vo idnina.
Pa ti totalno si izuliran koj ubiva sobese deneska toa da ne gi ceslale a i onie tepacki sto bea predhodno nisto pomalce nese dovedeni vo pomala opasnost od ova sto bese se e edno isto mili boze kako mozes vaka da napisese samo nemozam da te razberam.
Ha tie mozebi aktivno rabotele 150 god kako so kazuvas i neuspeale ama ovie ocigledno ke go napravat toa ,znaes zasto zasto imalo mazi vo drzavava i nemozes da bides pogolem Makedonec od mene jas si zavisam od samiot sebe imam doverba vo sebe i znam stosum i kojsum i kako sum se borel za ovaa drzava .
 
Член од
18 октомври 2011
Мислења
166
Поени од реакции
78
Албанците да ги бараат убијците, а ти да седиш и да чекаш да ти кажат кои се? Не знам што, ама нешто не ми штима во муабетов.
Иначе пак да те прашам. Чим нагласуваш, ваљда си сигурен, па ајде кажи, кој е доказот дека Албанците се убијци и дека убиството е со етнички предзнак?
Дека се Албанци убијците јас заклучив во изјавата на Иво Котевски. Меѓу другото спомна "...да не се подгреваат меѓуетничките тензии..." Зашто би го кажал тоа ако ништо не се знае??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom