Заработка на интернет (официјална тема)

Член од
23 февруари 2012
Мислења
35
Поени од реакции
5
Ај објасни ми подобро што треба за ова ја спуштив оваа програмава се рег све .. и не знам што треба да правам .. ако сакаш пушти ми пп или преку фб или скајп нешто подобро да ми објасниш . фала од напред
--- надополнето: 5 март 2012 во 17:33 ---
http://www.anno1777.com/index.php?i=270085
оваа страна е нешто како е-републик .. само што овде може да заработите пари .. играњето е слично како на е-републик сега ја видов странава па се рег и гледам има луѓе што имаат земено пари ..
instaliras softver i odvreme navreme ti izleguvaat reklami desno vo kose,ides na download software i bidejki microsoft ni e piraterija koga ke go vklucis kompj. ke ti iskaca vakov error,i klikni ok ke se izgubi (0xc0000135),
ama da ne ti iskaca error instaliraj od microsoft program
Install A Newer NetFrameWork from Microsoft Here.
eve ti na slika pocrtano

na den sam do 0.100 centi ke vadis,ne e mnogu ama kako standard clen mozes da kupis 20 referal share 5 $ edna,(porano prodavaa referali,ama ne bile site aktivni i resija vaka da delat karot od referali)na den ti dava 0.110 centi za 60 dena kolku trae dobivas 6.6 $ i plus 1 $ ti stavaat account balance i 2 na add funds,toa se uste plus 3 $.sega dobro e ako imas na alerpay da kupis edna,2,3 referal share po 5 $ i karot od account balance go refrlav na add funds i kupuvav nov referal share ednas vo 7 dena,
a ako ne mozes da instaliras softver,idi na click for cash i minimum gledaj 10 reklami na den za da dobies referal share
eve na slika sum ti pocrtala

stranava e od avgust,se nadevam ke trae,ja da ne te ubeduvam da ne me pcues:) sam resi dali ke vlozis ili ne za da kupis referal share,mozes i da ne kupis ama na account balance da dobies 5 $ ke ti treba 2 meseca
 
Член од
30 април 2009
Мислења
107
Поени од реакции
1
нешто на protypers ми кажува за western union дека не одговара со државата која што е внесена....како тогаш...
 
Член од
23 февруари 2012
Мислења
35
Поени од реакции
5
ovaa strana e dobra,2 godini e ,tipot na sajtot mislam e poljak.
ti dava sajtovi i ti da se zaclenis na niv i od toa sto klikas 70 % ti isplaka od sekoj sajt
se vika Refbackbank.eve link
http://tinyurl.com/86wphse
eve ja mojata isplata,mu klikam na 20 sajtovi,t.e.,ja sum mu referal

 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
instaliras softver i odvreme navreme ti izleguvaat reklami desno vo kose,ides na download software i bidejki microsoft ni e piraterija koga ke go vklucis kompj. ke ti iskaca vakov error,i klikni ok ke se izgubi (0xc0000135),
ama da ne ti iskaca error instaliraj od microsoft program
Install A Newer NetFrameWork from Microsoft Here.
eve ti na slika pocrtano

na den sam do 0.100 centi ke vadis,ne e mnogu ama kako standard clen mozes da kupis 20 referal share 5 $ edna,(porano prodavaa referali,ama ne bile site aktivni i resija vaka da delat karot od referali)na den ti dava 0.110 centi za 60 dena kolku trae dobivas 6.6 $ i plus 1 $ ti stavaat account balance i 2 na add funds,toa se uste plus 3 $.sega dobro e ako imas na alerpay da kupis edna,2,3 referal share po 5 $ i karot od account balance go refrlav na add funds i kupuvav nov referal share ednas vo 7 dena,
a ako ne mozes da instaliras softver,idi na click for cash i minimum gledaj 10 reklami na den za da dobies referal share
eve na slika sum ti pocrtala

stranava e od avgust,se nadevam ke trae,ja da ne te ubeduvam da ne me pcues:) sam resi dali ke vlozis ili ne za da kupis referal share,mozes i da ne kupis ama na account balance da dobies 5 $ ke ti treba 2 meseca
аха значи треба да депозитирам прво .. јас пак се мислам како си направил/а ти 5$ многу тешко е ..
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
90
Поени од реакции
26
Мене засега добро ми оди на микроворкерс.Имам 9 $ withdraw'd чекам да ми стигни ПИНот дома...А сеа башка имам 2.45 $ па денес направив околу 10тина работи и уште 10 поени за левел 2 yahoo акаунт..Па се надевам со yahoo ќе правам поќе во иднина.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
јас од оваа страна иам земено 50долари и еве сеа пак имам 20 долари на сметка така да според мене е нај добра од сите овие што се рекламираат.
на самиот старт имаш одма 17$ а за секој повикан пријател 1.25$ даваат башка нема секој ден ко луд да кликаш да пишеш коментари итн.
кој сака нека се регне http://www.AWSurveys.com?R=Louis Vuitton
чекај малку .. ова само на стартот дава 17$ за извршените работи ... и после не дава ништо друго за работа !
 
Член од
23 февруари 2012
Мислења
35
Поени од реакции
5
аха значи треба да депозитирам прво .. јас пак се мислам како си направил/а ти 5$ многу тешко е ..
pa od oktomvri sum clen- prvo kupiv 1 referal share za 5 $,pa posle uste nekolku,pa od account balance gi prefrlav parite,kupuvav i dostignav do 23 kupeni referal share ili pozicii.
pred da se uclenam na nekoj sajt na google prebaruvam,gledam deka se firma,imaat adresa,pa da se nadevame deka se ke bide ok.
inaku ,golem potencijal ima za zarabotka:)
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
pa od oktomvri sum clen- prvo kupiv 1 referal share za 5 $,pa posle uste nekolku,pa od account balance gi prefrlav parite,kupuvav i dostignav do 23 kupeni referal share ili pozicii.
pred da se uclenam na nekoj sajt na google prebaruvam,gledam deka se firma,imaat adresa,pa da se nadevame deka se ke bide ok.
inaku ,golem potencijal ima za zarabotka:)
добро што им веруваш ти на овие сајтови .. јас повеќе не верувам .. ставив на еден сајт пред година и пол 40 евра .. тоа беше како ставаш пари и после 3 месеца земаш 2.5 пати повеќе .. значи требаше да земам 100 евра али и сајтот пропадна и парите мој пропаднаа а толкав баксуз сум до тогаш работеше се добро и јас ставив пари и пропадна сајтот од тогаш само ако даваат вака без пари по нешто ке се мамам ако не ништо лопатата враце и на работа :D
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.998
Поени од реакции
10.676
чекај малку .. ова само на стартот дава 17$ за извршените работи ... и после не дава ништо друго за работа !
дава и понтака исто али не редовно на одреден период али барем не треба секој ден ко луд да кликаш... ангажирај се и поканувај пријатели се исплати верувај само немој да праиш лажни профили многу, може да те фатат...поззз
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
дава и понтака исто али не редовно на одреден период али барем не треба секој ден ко луд да кликаш... ангажирај се и поканувај пријатели се исплати верувај само немој да праиш лажни профили многу, може да те фатат...поззз
ок ајде ке видиме :D ако се земаат така лесно ке им пратам на 20 другари по 1.25 тоа се 25 $ и ке ми требаат уште 8 $ за да можам да си ги исплатам .. а како оди исплата преку пејпал беше така ?
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.998
Поени од реакции
10.676
ок ајде ке видиме :D ако се земаат така лесно ке им пратам на 20 другари по 1.25 тоа се 25 $ и ке ми требаат уште 8 $ за да можам да си ги исплатам .. а како оди исплата преку пејпал беше така ?
тачно :)
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
90
Поени од реакции
26
AWSurveys scam.. веќе проверено..Исто така не се мачете со тоа Wazzub.. ќе испадне голем скам ;) сите тие е-маил што се регистрираат ги продаваат на компании и Wazzub прави огромни пари со тие емаили..поздрав
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
AWSurveys scam.. веќе проверено..Исто така не се мачете со тоа Wazzub.. ќе испадне голем скам ;) сите тие е-маил што се регистрираат ги продаваат на компании и Wazzub прави огромни пари со тие емаили..поздрав
за AWSurveys кажа VanGogh дека зел 50 $ па сега може да се проба ...
 
Член од
20 мај 2011
Мислења
71
Поени од реакции
66
Абе не се мачете со кликање на реклами нема пари во PPC сајтовите веке имам постирано за FileIce ако сака некој да се регистрира преку мене нека ми пише ПП ке му помогнам со регистрацијата иако сте почетници тука можете да правете барем по 3-4 $ дневно.
 

smartcat

Master
Член од
14 јануари 2012
Мислења
15
Поени од реакции
1
дава и понтака исто али не редовно на одреден период али барем не треба секој ден ко луд да кликаш... ангажирај се и поканувај пријатели се исплати верувај само немој да праиш лажни профили многу, може да те фатат...поззз
za kolku vreme otkako napravi 50$ ti gi prefrlija parite na paypal?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom