Парфеми

bonbon4e

100% крејзи :P
Член од
4 септември 2010
Мислења
226
Поени од реакции
17
Бон бон се вика парфемчето кое ми е омиленко. Го има во разни бои моментално ми е плавко .
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
ADIDAS%20W%20FLORAL%20DREAM_fem.jpg
Adidas Floral Dream...:nesvest:прекрасен е.Единствен што можам да го поднесам повеќе од две недели.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889


Прекрасен е!
И купен за само 25 евра.
Шо да праиш коа на фри шоп му беше згрешена шифрата, да приметев порано уше ќе си земев :)
 

draganask

те сакам СОНЦЕ
Член од
4 декември 2007
Мислења
401
Поени од реакции
24


Прекрасен е!
И купен за само 25 евра.
Шо да праиш коа на фри шоп му беше згрешена шифрата, да приметев порано уше ќе си земев :)
Ојјј блазе тебе, сакам и јасссс :vozbud:. Мои омилени се Givenchy Very irresistible sensual, D&G Light blue, Nina Ricci Nina и Lancome Miracle So Magic, за жал сите ги потрошив и мора да се подновам.
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
nd.2323.jpg

Seduction-in-Black.jpg

Порано се задржував стрикно на еден парфем само... Сега за преку ден повеќе си го практикувам S8 а за навечер Antonio Banderas - Seduction in black иако Blue seduction ми е многу поубав:)
 
Член од
9 септември 2010
Мислења
36
Поени од реакции
1
Најубав ми е Britney Spears- fantasy.
И B.U. парфемите не се лоши.
 
Член од
29 август 2010
Мислења
7
Поени од реакции
0
Јас моментално користам Gucci,а иначе користам D&G.Најдобар е,но и Gucci ме изненадува :D
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Користам Givenchy Pourn Homme,Blue Label и е еден од најдобрите парфеми..

 
Член од
8 октомври 2010
Мислења
1
Поени од реакции
0
joop-nightflight-after-shave-by-joop-2-5-oz-after-shave-men.jpg :) Joop Nightflight . Многу е добар, нееее најдобар е :D . Го барав секаде низ Скопјево не можев да го најдам. :(( Ќе може некој да ми каже ако знае каде го има да го купам :D ? :)
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
ми се допаѓа парфемот од VERSUS таков што користев порано и не можам да најдам никаде иако е старо но барем има ли некое сличен мирис од VERSUS ??? има ли некој што знае?

или ваков

 

Kajgana Shop

На врв Bottom