Пост на кој сте се изнасмеале

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.144
Поени од реакции
18.168
Ajpomos malku, pred nekoj den turav plin i so vraboteniot ne se razbravne najdobro pa trgnav so se crevoto od plinot koe se skina i ostana kaj mene na kola. pa me interesira dali osiguranjeto moe ce mu ja plati stetata na benziskata stanica?
Дечково сигурно не бил расположен после ''недоразбирањето'', ама мене ми го напрај денот :pos:
 
Член од
6 декември 2010
Мислења
238
Поени од реакции
158
У темана за атеизам, шо има врска со наука и слични дилеми (религија подфорум гоуз ЧДА)
Имаш право атеист не се станува туку така, туку те регрутираат.

И јас ги имам прочитано и двете и плус неколку други секташки книги колку да видам што е разликата а сеуште сум православен.

Што значи не е до тоа, нешто друго ќе да е, нешто друго како : ние христијаните се раѓаме како такви а вас атеистите ве регрутираат., по се изгледа така ќе да е.

Како членови во библиотека сте бре налед да е, и членска книшка да не ви даваат .???
Па следи:
Што е работава со вас атеистите, пробувате да привлечете повеќе луѓе кон таа ваша идеологија а немате одоговор на стриктно поставени прашања, дури и пробувате да ги извртите истите.
Се разбира дека знам, ако незнаев биди сигурен дека нема да побарав ти да ми објасниш за сето тоа.
Те прашав едноставно прашање, зашто порано годините ги броеле 354,353,352 а сега одат во плус 2000, 2001,2002, од кога почнале вака да се бројат во плус .???
Не го извртувај муабетот туку пиши го она што го знаеш, бараш одговор на своите прашања а незнаеш да одговориш на поставените.
:cuc:
Значи, Патос Нано:LOL:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.346
Поени од реакции
57.991
http://forum.kajgana.com/threads/Дали-атеизмот-е-заснован-на-вера-или-на-наука.56721/page-23#post-4633288
Од тука натаму четири страни сарказам енд ајрони и уште не му доловивме како се броеле годините :)

Мислам дека Абадон се обиде најискрено да го расветли случајот:

Јас ќе ти кажам. Во тоа време Швајцарската часовничарска индустрија изработувала рачни часовници кои се движеле во обратна насока, па морале времето да го бројат наназад. Во нултата година на некој најпаметен му текнало да ги намести стрелките да одат во другиот правец, и од тогаш решиле да го бројат времето нанапред.

:confused:
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
http://forum.kajgana.com/threads/Дали-атеизмот-е-заснован-на-вера-или-на-наука.56721/page-23#post-4633288
Од тука натаму четири страни сарказам енд ајрони и уште не му доловивме како се броеле годините :)

Мислам дека Абадон се обиде најискрено да го расветли случајот:
Што е трагично човекот организира поголема група на луѓе да ги води на собиранка од форумов, јас си мислам ќе ги врти како Мојсие до ветената кафана 40 години. Страшна работа.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.103
Што е трагично човекот организира поголема група на луѓе да ги води на собиранка од форумов, јас си мислам ќе ги врти како Мојсие до ветената кафана 40 години. Страшна работа.
Ќе го раздели Вардар на пола, сосе гомната и ќе ги премини од едниот на другиот крај чисти, неокашкани
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.144
Поени од реакции
18.168
А вие што очекувате тука да инвестираат, големите компании најмногу инвестираат во нивните директори, во лобирање и маркетинг таму одат најмногу пари од целата заработувачка додека вработените работат за корка леб не само во Македонија туку и во матичните земји, само кај нас корката леб е многу ефтина за тоа а исто така и ние сме најхуманата земја на светот, кај нас луѓето работат и за безпари
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
Руска куњаа една вечер пред да одиме на планинарење кај НеоН сме се прејале Руска салата и Шише водка сме биле мортусиии кутрио сам си маваше шамари од тоа киселината од руската салата едвај го запрев ххх , од тогаш неам каснато руска салата а водка иам пиено со кашкавалче и кулен .
 

its_ok_im_new

brake lights
Член од
24 август 2010
Мислења
402
Поени од реакции
216
Ми текна на времето пред ехааај, ко кладоа семафори прв пат , и така убо се научивме, Црвено - Стоп, Жолто - позор, Зелено - Сега! и еден ден возам јас на кај семафоро - ко ќе видам - поарно да ослепев, тоа жолтото само трепка!! Нема црвено, нема зелено самоп трепка жолто!
Ме облеа ладна пот, си велам “Сега шо прам!!??“
....
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.683
Поени од реакции
18.172
http://forum.kajgana.com/threads/Величенствениот-muhteşem-yüzyıl.56801/#post-4638561

Епско срање... идам во дневна и ги гледам мајка ми и баба ми го гледаат... и мајка ми онаква целата радосна и среќна
"и глеј сега глеј сега, тие не смеат во очи да го погледнат а таа ќе го погледне и дури ќе му го изговори името"

бре бре бре
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.144
Поени од реакции
18.168
Оваа Маја Г(глупачата) не ја познавате? И до водителка се докопа? :icon_lol: Дечково и се пушта и ги плаќа пијачките цела вечер и на крај и вели на Маја ајде ти во натура ќе платиш. И влегуваат во такси и Маја вика, вози до натура :pos: Бевме тинејџерки не ми текнуваат во моментот колку имаше за неа бисери на времето.
Уште на времето кога бевме средно во гим Никола Карев, типкава се симиња доле во бифето и му вика на тогаш вработениот: чичко Симе дај едно смоки еве ти 1 денар ќе ти дужам уште 9 :facepalm:
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
е добро де што ке правиме коа ке се потроши таа нафта
Се загрижи дечкото што ке сме правеле кога ке се потрошела таа нафта во Македонија која вредела 500 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom