СУГС Раде Јовчевски - Корчагин

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
Прашањево не е само за тебе, туку за сите форумџии што ја знаат Поповиќ. Правиме тест во четврток и ништо не ни кажа, ни што ќе има, ни што да учиме, ни колку задачи. Може некој да одговори на овие погоре? Темата е за Искази
Значи никогаш не се надевајте дека ќе ви каже !! Ќе земеш збирката и ќе решиш се од неа и ќе земете ќе си ги решите задачите у учебник шо ви се !! Значи баш се сеќавам ја коа бев прва и на тој тест за Искази ни се паднаа прашања од збирката, може ќе има нешто сменето, испревртено ама тоа е !! Прв тест ви е кај неа и ќе ви попушти малку зашо и сама е свесна дека ќе заглавите понатака, но тоа не значи дека треба да се разлегачите сеа и книга да не отворите или само да разглеаш тоа од збирката и толка...така веруј нишо не праиш ! Фатете книгичките викендов и гајле немате ;):cool:
 

Iµµortal

사범님
Член од
26 јули 2011
Мислења
711
Поени од реакции
387
што и е на математика нована бе,ке ја запалам!:mad:
 
Член од
8 октомври 2011
Мислења
6
Поени од реакции
0
zdravo, sakam da se zapisam vo ova skolo, aj kazete mi vo vrska so ekskurziiite i profesorite dali se losi
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
zdravo, sakam da se zapisam vo ova skolo, aj kazete mi vo vrska so ekskurziiite i profesorite dali se losi
Иди кај сакаш. Уште е рано да се каже... Но многу има за учење. Екскурзии првата беше супер. Кратко ама слатко. А за професорите, секој своја прича
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Прва година, кој ви предава информатика и музичко?
Инаку четврта година кога одите на екскурзија?
 

Џони.

Не е Џони.
Член од
4 ноември 2009
Мислења
1.554
Поени од реакции
1.037
Прва година, кој ви предава информатика и музичко?
Инаку четврта година кога одите на екскурзија?
Музичко ни предава Виктор, а таа информатика не ми текнува како се вика. Со виткана коса е у реп ја носи и наочари има и у средни години е.

П.С. Кога е патронат на школово?
 

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
Музичко ни предава Виктор, а таа информатика не ми текнува како се вика. Со виткана коса е у реп ја носи и наочари има и у средни години е.

П.С. Кога е патронат на школово?
Таа по информатика ви се вика Жаклина и само ради неа у 2ра одбрав изборен Говорење и пишување а не информатика и ич не жалам за тоа !!! Иначе патронат е у фебруари мислам 18ти беше :)
 

Џони.

Не е Џони.
Член од
4 ноември 2009
Мислења
1.554
Поени од реакции
1.037
Таа по информатика ви се вика Жаклина и само ради неа у 2ра одбрав изборен Говорење и пишување а не информатика и ич не жалам за тоа !!! Иначе патронат е у фебруари мислам 18ти беше :)
Па не е тоа на распуст?
 

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
каков распуст бре:D најкасно на 23ти јануари почињате со школо :D ние една година, т.е 2ра коа бев учевме за патронатот и тоа без скратени часови :D само што мојот клас бевме мрднати и го послушавме советот на Дамески хахахаха и не дојдовме у школо, а требаше и тест биологија да праиме тој ден :D и + петок паѓаше, па у понеделникот коа отидовме дебело го окркавме :D
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Таа по информатика ви се вика Жаклина и само ради неа у 2ра одбрав изборен Говорење и пишување а не информатика и ич не жалам за тоа !!! Иначе патронат е у фебруари мислам 18ти беше :)
Аууууу, тогаш ги сфаќам зошто се жалат... И јас ги жалам. :)
И јас избрав Говорење и пишување во втора година заради неа. :D
 

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
Аууууу, тогаш ги сфаќам зошто се жалат... И јас ги жалам. :)
И јас избрав Говорење и пишување во втора година заради неа. :D
Таа жена органски не можев да ја поднесам...значи какви срања ми праеше !!! седевме по 2ца на пс и по ред у дневник и сеа ме прашува за 1 вежба и ја уше маусот не сум го фатила ми вика ОК не си научила, не знаеш :mad:@@ колку ја иам пцуено ЛЕЛЕ !!!
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Таа жена органски не можев да ја поднесам...значи какви срања ми праеше !!! седевме по 2ца на пс и по ред у дневник и сеа ме прашува за 1 вежба и ја уше маусот не сум го фатила ми вика ОК не си научила, не знаеш :mad:@@ колку ја иам пцуено ЛЕЛЕ !!!
Леле и јас... Многу се нервирав заради неа цела прва година, еднаш се имав и испокарано со неа...
За сите што сте прва година, гледајте првиот тест да го направите петка и да оставите добар впечаток на испрашувања (и да бидете брзи) за да немате проблеми.
 

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
Леле и јас... Многу се нервирав заради неа цела прва година, еднаш се имав и испокарано со неа...
За сите што сте прва година, гледајте првиот тест да го направите петка и да оставите добар впечаток на испрашувања (и да бидете брзи) за да немате проблеми.
Само еднаш ??? А ја па дали само еднаш не сум се испокарала ... секој час се карав :D и тоа не бев једина !!! Децааа у 2ра бирајте си говорење !!! живот да си видите :D
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Само еднаш ??? А ја па дали само еднаш не сум се испокарала ... секој час се карав :D и тоа не бев једина !!! Децааа у 2ра бирајте си говорење !!! живот да си видите :D
Еднаш, ама асално и вроди со плод. :D
Инаку ако говорење и пишување ви предава Екатерина стварно ќе ви биде супер, професорката е ептен добра и нема да имате проблеми.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom