Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.

~Bunny

Magic wand...
Член од
13 септември 2010
Мислења
902
Поени од реакции
1.266
Драга,

Денес како храброста да ме сместила во удобна фотеља,а пак трпеливоста ме притегнала цврсто.Не не оставам простор за сомнежи, колебања,каење и фрази веќе слушнати.Денес можам,затоа што сакам.Оставам да тече и му ги пружам рацете на дождот. Оставам да ги измие и однесе сите немири, сите сомнежи кои беа во мене.А јас удобно ќе си се сместам сега на терасата зaмотана во ќебенбце и ќе уживам во дождот.Ма ако ме прашуваш мене мила....јас би се сместила во прегратка и би уживала во дождот :)
 
К

Кики.

Гостин
Драга,
денес бев на факултет и супер беше и покрај тоа што немав предавања, туку само си се прошетав да заверам семестар. Времево, иако врнеше воопшто не ми пречеше за да бидам расположена.
Леле Драга, што е со мене а?
Ајде поздрав :)
 
Член од
2 август 2008
Мислења
743
Поени од реакции
460
драга...
грдо и врнежливо скопје...
ама нема врска, не ми пречи многу, мислам дека имам енергија за да трчам наваму-натаму, обврски едно друго...нека врни ако сака 1 месец без престан !!!
i will survive !
 
Член од
14 август 2010
Мислења
5.507
Поени од реакции
5.818
Кајги,
Леле што сум направила, на погрешно место CV сум пратила, ау ќе се убијам:mad:
 

Cheross

COOL BOY
Член од
27 август 2011
Мислења
548
Поени од реакции
381
АУУ ама сум сега малце за никаде..ти бре еден денес пијан ми влезе сервис и поцна да ме турка сакаше тепацка со мене..ех шо лугје,чути некако го смирив и си замина..страшно време незнаеш денес со кој си имаш работа.од ништо нешто.скраја да е
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Многу срања у мојот живот Кајгич... Многу... Веќе ни алкохолот не е тоа што беше... Фасадата се распадна, каскадерските срања останаа...Солзиве ме прават толку пичкаст.... Животот ме пердаши, ме сецка на милион парчиња ... Немам кому да кажам, немам кој да ми помогне... Толку лузерски, толку губитнички, толку беспомошност у моиве раце...Не Кајгич, не, ти не знаеш како е кога Белите Униформи блудничат на твојот живот, кога белата установа е Арката на Ное а ти си испосник на кој му останува само молитвата али... И небото одамна е disable на моиве очајни молитви - connection not found И најтешкото знаеш Кајгич шо е ? Шо тоа се луѓе шо ги сакам али животот сака да ми ги одземе. Да Кајгич, знаеш дека животот е саркастичен до немај каде? Знаеш дека е лицемерен до немај каде? Толку тивко доаѓа, суптилно се додворува и ме педерише со својот црн хумор. И шо ми остана Кајгич? Веќе нема сила ни да се борам за нив, а најмногу им требам. Веќе не живеам туку вегетирам... Не Кајгич, не , ти не знаеш како е да ти се лизгаат од рацете некои шо највише ги сакаш... Се сеќавам мојот татко викаше : "Лошото никогаш не доаѓа само... По едно лошо и друго чука на врата".... Проклето многу е бил во право... Ангелите горе сигурно се на стриптиз, пошо ова лошо ме растргна на милион парчиња...
И станувам се борам али посилно ме удира... Удира Кајгич, толку силно, толку машки - судбината, животот, Господ мејби ... Боли Кајгич, боли - Душава крвари.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.520
Поени од реакции
33.700
Драга Кајгана, Политика и Вести уште постои!
Само за администрацијата да дискутира очигледно..
Најлошата дискриминација!
Ние сме ГОЦЕВА ТЕРАСА! Не Грујовска, не Бранковска...

Утре во 12 пред фонтана! Протест. Кој не дојде е педер.
Дали си ти педер?
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Драга ...

се вратив :(
Јакичко си беше, само да не врнеше толку ќе беше уште појако, али друг пат тоа. Сеа на ред е Бања Лука!
 
S

smexy

Гостин
Кај беа сите пред 5-6 години кога ја пеевме "Гоцева Тараса" и за гасни комори и уште триста други на сред Бит Пазар?
Се сеќавам, не правеа...абе од гомна подоле.
Нацисти.
Која хипокризија ееј.
За истите песни кои 14 годишни копиљаци добија етикета нацисти денес шмоклиња се наречени патриоти?!
Дај жити се...
Да дојдевте со мене, да урламе заедно на сред бит пазар и ве гаѓаа со зелки и камења како што ме гаѓаа мене на времето.
Вака сте шмоклиња кои немаат гз ни реката да ја пројдат...
Се собрале пијани у парк и ми пеат комитски песни
а не ни виделе како тоа на времето изглеаше Вардар - Шкендија...
Зеам све на клоци да раздигам ова квази хероиве...
Мафнете ми се бар у парк да не ве глеам...
Играм меџик и нејќам галама.
faggots.

EDIT:Или да дојдевте во болница да ме видите... онака бар едно сокче да донесевте.
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Ева Мендес ми го џапна Рајан Гослин. Зошто лошите работи им се случуваат на добрите луѓе?
DAMN!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom