Првиот аква-парк во Македонија (Пробиштип)!

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.172
Член од
2 октомври 2009
Мислења
958
Поени од реакции
238
Ексклузивно видео од првиот Аква-парк во Македонија! :)


Али најсмешното во целава приказна ми е „инвестиција од 2 милиони евра“... Не сум експерт за водени реквизити, ама не ви изгледа ова повеќе на 2 милиони денари? :)
ti si lud HAHAHAH kaj go najde videovo HAHAHAHAH
 
Член од
5 март 2011
Мислења
841
Поени од реакции
824
Аква-парк велите колку базини со по колку м2 ако може да се знае
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846


Е ова се АкваПаркови, а не нашиот уште недоправен, пуштен. Иначе за локацијата мислам дека е супер. Немора све да е во Скопје.
 
Член од
30 март 2011
Мислења
95
Поени од реакции
74
Нели прво викаа дека 1200 денари ќе бидело карта, а сега гледам на вести 400 денари... и што е точно сега???
Ова е нормална работа за фамилијата инвеститори, и затоа мислам не сум сигурен дека е грешка на гроупер кои лесно наседнале на расипаноста на ова семејство, синчето (менаџерот) е со кривична пријва(и) од осигурителни компании за фалсификат и измама со осигурителни полиси, а најверојатно и должи.Татко му секој пат го бранеше колку е фино момчето, а таткото работеше во некое министерство,па баш ме интересира од кај му се парите ако е државен службеник.Инофрмациите може да ги проверите населба козле кај германска амбасада и во повеќето осигурителни компании, и нормално судовите во скопје.
поздрав
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
И градат ли сега барем, доградуваат?
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.111
И градат ли сега барем, доградуваат?
само уште 10% имале да завршат :):pos:
Овој вреден проект е завршен со 90 проценти, во многу блиску време останува да се реализира хортикултурното уредување, како и дел од најавените спортски терени.
http://www.utrinski.com.mk/?ItemID=718FA10E9A99AD458FFF90423DD5AE75
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
само уште 10% имале да завршат :):pos:
Овој вреден проект е завршен со 90 проценти, во многу блиску време останува да се реализира хортикултурното уредување, како и дел од најавените спортски терени.
http://www.utrinski.com.mk/?ItemID=718FA10E9A99AD458FFF90423DD5AE75
Какви црни 10%, ова до пола ако е напраено (заклучок донесен од слики) утре јас отворам Аква Парк исти ваков. Македонска работа, тоа е.
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Пусто македонче жедно за пари, па на крај лето сака од недопраен НАНО аква паркче да врати дел од потрошените пари.

Да збориме реално за олку галама по вести и реклами ова е срамота да се фали некој со уште вреќи цемент од страните.
 
Член од
26 август 2011
Мислења
94
Поени од реакции
33
Аман, на крај на летото го направија. Плус мислев дека е во Скопје..да не се потценат тие што живеат во Пробиштип, ама баш се зачудив поради локацијата . али ок, не е финтата се да се прави во Скопје, нели?
Малце се изненадив за цената ,али тоа е..добар е аква паркот, навистина.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076

Еве ме мене на камиказата во аква паркот несебар. После ваков аква парк не ми се верува дека некогаш ќе одам на тој во Пробиштип.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom