Припадник на полицијата претепал момче до смрт! - ПРОТЕСТИ ПРОТИВ ПОЛИЦИСКАТА БРУТАЛНОСТ

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.292
Поени од реакции
15.509
Случајов е премногу нејасен и јас се одјавувам од темава.
Па нејасен е за глупи луѓе и оние што не можат да соберат 2+2, за нас останатите е многу јасен.
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
ВЕ МОЛАМ БЕЗ ПРОТЕСТИ И НЕМИРИ. ПОЛИЦИЈАТА ГО ПРЕВЗЕМА СЛУЧАЈОТ ВО СВОИ РАЦЕ.
Кои протести и немири? Македонскиот народ нема време за протести и немири, ние одма интервенираме со дискусии и дискутираме. Дискутираме и навлегуваме во проблемот, детањно ги преслушуваме сите теории и после дискутираме за други можни теории. И после дискутираме за дискутираното, за да може после да се дискутира на дикуцијата. Има да ги издискутираме и АЛФИТЕ и сите што ке ни застанат на пат!
Продолжете со дискусијата.... колеги...
 

Bidikov

Server guru
Член од
25 јануари 2005
Мислења
2.680
Поени од реакции
693
Случајов е премногу нејасен и јас се одјавувам од темава.
Сега е јасен ко бел ден - некој бил крвнички претепан и некој друг веројатно решил да проба да го прикрие тоа ... и сега некој трет протестира на таквиот однос на овој вториот ...
 

aluminium

MSc
Член од
3 март 2011
Мислења
186
Поени од реакции
20
Кои протести и немири? Македонскиот народ нема време за протести и немири, ние одма интервенираме со дискусии и дискутираме. Дискутираме и навлегуваме во проблемот, детањно ги преслушуваме сите теории и после дискутираме за други можни теории. И после дискутираме за дискутираното, за да може после да се дискутира на дикуцијата. Има да ги издискутираме и АЛФИТЕ и сите што ке ни застанат на пат!
Продолжете со дискусијата.... колеги...
HAHAHA Mudro kazano let the discutions continue.
 
Член од
6 јуни 2011
Мислења
52
Поени од реакции
25
Сега е јасен ко бел ден - некој бил крвнички претепан и некој друг веројатно решил да проба да го прикрие тоа ... и сега некој трет протестира на таквиот однос на овој вториот ...
Секој нормален, разумен, интелигентен, непартиски трет кој не сака насилство во државата во која живее, а посебно не од полицијата што тој ја плаќа и треба да го штити.
 

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.595
Поени од реакции
2.719

МЕНЕ МИ Е ПРЕМНОГУ ЖАЛ ЗА УБИЕНИОТ ДЕЧКО И НИКОЈ НЕМА ПРАВО ДА ОДЗЕМА ТУЃИ ЖИВОТИ, ЗАТОА ЌЕ СИ ОДГОВАРА СТОРИТЕЛОТ, А ВИЕ НЕ СТЕ ТИЕ КОИ ДЕЛАТ ПРАВДА!
И мене многу ми е жал, ама треба да им биде јасно на припадниците на специјалните единици дека не смеат да употребуваат прекумерна сила. Ова не смее да сe случува повеќе.
Убиецот не смее да помине со "блага" казна.
Без разлика дали се работи за Мартин, Даниел или Јанко...
А за Јанко и два-тројца партиски членови на форумот (ги има и од двете партии) би рекол само:

Јанко јади бурек, не јади партиски фекалиии..
 

slobbo

LoneRyder
Член од
16 ноември 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
583
нејасно е ЗОШТО се случило сето тоа, и ЗОШТО го оставил мртов во сред центар на само 300 метри од ургентен центар... Најстрого да се казни убиецот зошто дефинитивно не било ова во самоодбрана
 
I

Iblis

Гостин
МЕНЕ МИ Е ПРЕМНОГУ ЖАЛ ЗА УБИЕНИОТ ДЕЧКО И НИКОЈ НЕМА ПРАВО ДА ОДЗЕМА ТУЃИ ЖИВОТИ, ЗАТОА ЌЕ СИ ОДГОВАРА СТОРИТЕЛОТ, А ВИЕ НЕ СТЕ ТИЕ КОИ ДЕЛАТ ПРАВДА!
Нема да делиме правда, ние само ќе си ја побараме и ќе бараме да нема поеднакви пред истата во општеството.
Цуци, протест е нормална работа во демократска земја кога некој ќе почне да ти го "дупи" мозокот, немирите не се од друга страна, научи што може а што не.
 

aluminium

MSc
Член од
3 март 2011
Мислења
186
Поени од реакции
20
Da se kladime deka nikoj od povisokite kako na primer inspektori, nacalnici, komandiri nema da snosi odgovornost.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.391
Поени од реакции
58.246
Нема смајли иронија за да видиш на што мислев, ама имај на ум дека сигурно не им е сеедно сега кога поради притисок мораше да се открие дека е специјалец извршителот на делото. Си го нарушија уште толку никаквиот углед.

Повеќе верувам на Сабина Тарот, отколку на полиција.
Зборот ми е дека треба да внимавате како ги формулирате работите зошто некогаш испаѓа убер смешно. Јас уште вчера пишав, по исказите на сведокот, дека најверојатно се работи за убиство со обид за cover-up. Тоа очигледно е сторено од полицаецот на своја рака, веројатно со помош на некои колеги. Ултра смешно или трагично е да се помисли тоа што ти го пиша, дека тој ќе го пријавел случајот во станица и таму ќе му рекле: немај гајле, ќе заташкаме. Такви работи ни хартија не треба да трпи. Кој е тој што ќе си ја стави главата вторба?

Еве полека се кристализираат работите. Човекот се обидел да направи cover-up, испадна дека имало сведок. Отишол во поливија се пријавил. МВР го заведува случајот како убиство и му покренува кривична. Се си оди по ред, нема масони и илуминати. Само човечкиот живот нема да се врати назад.

И треба да се протестира, за да не ни се случуваат вакви работи повеќе. Тоа е сосема легитимно и нормално. На форумов на повеќето не им се јасни елементарни работи, како што е право на простест. Зошто воопшто пишувате за работи за кои немате никакви познавања? Ова не важи за цитираното, последниов пасус е општо за последниве неколку страни на темава и глупостите што се истрескаа.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.745
Поени од реакции
9.872
Се разјасни се ,се фати убиецот...канта најубаво за темава,пред некој да измисли топла вода,многу аналитичари,а никакво фајде од тоа
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
Луѓе кажете денес кога ќе има протест слушам кај мајка тереза ќе имало несшто собирање па може некој подетално да ми каже сакам да идам
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
Зборот ми е дека треба да внимавате како ги формулирате работите зошто некогаш испаѓа убер смешно. Јас уште вчера пишав, по исказите на сведокот, дека најверојатно се работи за убиство со обид за cover-up. Тоа очигледно е сторено од полицаецот на своја рака, веројатно со помош на некои колеги. Ултра смешно или трагично е да се помисли тоа што ти го пиша, дека тој ќе го пријавел случајот во станица и таму ќе му рекле: немај гајле, ќе заташкаме. Такви работи ни хартија не треба да трпи. Кој е тој што ќе си ја стави главата вторба?

Еве полека се кристализираат работите. Човекот се обидел да направи cover-up, испадна дека имало сведок. Отишол во поливија се пријавил. МВР го заведува случајот како убиство и му покренува кривична. Се си оди по ред, нема масони и илуминати. Само човечкиот живот нема да се врати назад.
Друже, 40 часа тврдат дека нема знаци на насилство, а сега некако се појавија во рок од само неколку часа, откако веројатно не можејќи да го поднесат притисокот од народот, значи се трудеа да заташкаат и да бранат некој (во случајов дотичниот Игор). Да начинот на кој што го пишав јас е ироничен, затоа што сакав да ги исмејам превртливите изјави. Сакаш прифати го тоа, сакаш не. Дека се пријавил сам во полиција, се сомневам и дека ќе добие казна затвор и за тоа се сомневам. Доколку оставиме да остане на ова, сигурно ќе биде суспендиран и после извесно време ќе си се врати пак на работа како ништо да не се случило. Во тоа ти гарантирам.

Доста ми е од набилдани говеда кои под полициска закрила изиграваат шерифи низ градов.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom