Мамење на тестови?

Дали сте мамеле на тестови?

  • Секогаш!

    Гласови: 295 31,1%
  • Се случувало...

    Гласови: 584 61,6%
  • Никогаш!

    Гласови: 69 7,3%

  • Вкупно гласачи
    948

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
JeCILaDy напиша:
Последен препис шо сум го манала беше пред една недела на писмената по француски. Абе сите глаголи во сите времиња ги имав изнапишано на едно ливче и се препишав. И нормално, 5ка добив, па уште и пофалена :):)
Инаку, се договараме со другарка ми шо седи до мене, пола материјал таја го учи, пола јас и си кажваме.

Aма зависи од професорот, и јас на времето средно француски си кажвав и се акнував од препишување ама дека професорката оставаше...А да и латински.
Ама ај пробај пример на физика, математика така или кај некој побајаги строг...Негде едноставно голем ризик ти е да извајш ливче.Или треба профи да си или ич не пробвај
 

436053

Consigliere
Член од
19 декември 2005
Мислења
860
Поени од реакции
68
Никад не сум праел ливчиња за препишување.Ако најдам некое ливче од некој шо завршил со препишуење тогаш добро,иначе,никад.Најчесто у средно препишував од тој до мене,позади мене, на 10 клупи од мене :)
А сеа на факултет ретко кога препишувам,ама се дешава чат-пат.
Најлегендарното препишување што сум го видел беше една хиена у средно.Кој учел у Карев сигурно ја знае Наде-хемија.Професорката не е лоша ама знае да си стаи по некое единиче.Овој одговараше за 2ка на табла со хедсфри,а една друга хиена на последна клупа му диктираше.Типот одговараше пола саат и оваа ништо не приемети и на крајј му стаи 3ка пошто многу знаеше :)
 

Ann.

Queen of Nature
Член од
27 април 2006
Мислења
504
Поени од реакции
50
Јас си препишував последно на тестот по француски,многу времиња имавме и си направив ливчиња...препишував со ливчето под тестот и нешто другарката ја праша професорката и дојде,ми го заврти тестот за да види нешто ама за среќа не се виде ливчето:je: ....памет за друг пат...некако поинаку да препишувам...не викам да не препишувам:icon_lol:
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Jas denes pravev pismena statistika i se prepisuvav imav napisano formuli na klupa ne me fati za formulite megutoa koga mu kazuvav na drugarot do mene me vide i na nego i na mene mi udrija eden potpis na testot demek edna ocenka podole
 

love

The one and only
Член од
2 мај 2006
Мислења
716
Поени од реакции
1
Ednas,vo sredno na cela klupa rasposlav livcinja i si oblekov edna siroka jakna i so nea nekako gi pokriv.Na rugarka mi i bese mnogu strav da prepisuva od livce i se dogovorivme da si ja smeni grupata i da prepisuva od kaj mene.Najsmesno bese so profesorot i velese deka bila sumliva i ja natera da ja sobleci jaknata,a jas bev cela rasposlana,kako kebe da imav poslano na klupa nisto ne mi rece.:pos:A,ednas na fakultet prepisav edna formula od livce i ne znaev kaj da go skrijam livceto,a bev vo pocetnite redovi na amfiteatarot,pa vo panika go piknav v prsluk,ama edna koleska me vide i pocna da se smee.Profesorot ne vide,a i da videse nemozese da mi reci da ja soblecam bluzata.Interesno bese so ne planirav i neznam kako mi tekna da go skrijam tamu.:pos:
 

ВМРО

Loved By Few, Hated By Many, Respected By All
Член од
12 септември 2005
Мислења
1.863
Поени од реакции
25
Jas utre ke prepisuvam, ama ke cekam prvo da pominam zdravje boze, se da mine vo najdobar red pa ke vi ja kazam mojata tajna na prepisuvanje:)
 

ВМРО

Loved By Few, Hated By Many, Respected By All
Член од
12 септември 2005
Мислења
1.863
Поени од реакции
25
Анастазија напиша:
Ич не знам да препишувам! :(
Јас ке ти кажам утре...сега не кажувам сега за да не ме колнете па не дај боже да ме фати...пу пу пу:)
 
Член од
17 мај 2006
Мислења
70
Поени од реакции
1
koa pocnav da prepisvam mi se cinese deka cel klas me gleda ama potoa stanvit navika
 

*P|nK_G|rL*

~Pretty in Pink~
Член од
21 мај 2006
Мислења
761
Поени од реакции
5
Ednas prepisuvav za francuski. Napraiv 2 minijaturni liv4inja abe so mikroskop da gi 4itas toa bukvite. Ali vazno imase sve napisano so bese na testot. Gi staiv liv4encata pod testot i se razbira si prepisav se. Dobiv 5 so site boda :D
 

Marata

kinky
Член од
9 мај 2006
Мислења
473
Поени од реакции
3
Мора да се мами. Па не сум будала да учам нешто ако знам дека можам да препишам.
 
F

FrAnKEnsTEiN

Гостин
Па ја како ја исчистив прва година на факултет?!!:pos::pos::pos:
Со ливчиња нормално:kez::kez:
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
FrAnKEInsTEiN напиша:
Па ја како ја исчистив прва година на факултет?!!:pos::pos::pos:
Со ливчиња нормално:kez::kez:
a saega si 2?:icon_lol: JA SEA GO ISCISTIV SREDNOVO:icon_lol: ISTO SO LIVCINJA I SO DOSEPKANJE SO DRUGAR MI U KLUPA,ABA NA SREKA SE E MOZNO PA I CELI ZADACI
 

Jakov

Тато
Член од
24 јули 2005
Мислења
2.360
Поени од реакции
58
Многу сте слатки и симпатицни кога раскажувате како сте препишале на некој тест или писмена.
Бравос.
 
Член од
25 мај 2006
Мислења
72
Поени од реакции
0
Marata напиша:
Мора да се мами. Па не сум будала да учам нешто ако знам дека можам да препишам.
Hahaha vo pravo si so tebe sum te podrzavam!!!:icon_lol: :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom