Скопјани ќе се возат во 300 кинески автобуси

Член од
12 декември 2007
Мислења
4.741
Поени од реакции
9.855
Што народ ќе беа Скопјани ццц...ако не ви се допаѓаат дајте ни ги нам. Ем Владата вам ви набавува (зошто за Битола или Струмица нема?) ем се жалат.
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
Касните малку со плукањето. Зошто кога се најави тендерот, не се побунивте и не рековте кинеска роба НЕ! ќе ја лижеме и ќе се отровиме, двоспратни автобуси НЕ! не знаеме англиски итн. Убаво рече Гоч се експерт, до експерт. Единствено што можете да направите за да ја казните владава, не се возете во новите автобуси, оти знам дека не можете да издржите да лижете :)
 
Член од
24 ноември 2008
Мислења
1.035
Поени од реакции
44
абре шовие бре луѓе шо сте запнале македонско па македонско каросерија нема ни 10 бравари бе, неможе распашковски да праи автобуси некавие јасно
 
Член од
18 јуни 2009
Мислења
40
Поени од реакции
0
A koj ne slusa brat,toa sto si zamislile toa ke si pravat.Da ne e forumov da si kazeme stav na drugo mesto i nema.
 
Член од
24 ноември 2008
Мислења
1.035
Поени од реакции
44
Што народ ќе беа Скопјани ццц...ако не ви се допаѓаат дајте ни ги нам. Ем Владата вам ви набавува (зошто за Битола или Струмица нема?) ем се жалат.
зашто во битола имаат лади шоја вртат кружната,а во струмица имаат комбиња
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.741
Поени од реакции
9.855
зашто во битола имаат лади шоја вртат кружната,а во струмица имаат комбиња
Епа доколку не ви купеа автобуси со наши пари од Струмица или Битола и вие ќе бевте во авобусите ала хармоника на ЈСП.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
абре шовие бре луѓе шо сте запнале македонско па македонско каросерија нема ни 10 бравари бе, неможе распашковски да праи автобуси некавие јасно


Абе ајде ќе видиме јас сега зборам од тоа што реклами имаше во дневник со дизајнот на нашата фабрика, но еве кинезите на џенерал моторс им го земаја брендот за хамер на америте, не спорам дека кина не станува полека џин во било која индустрија, но додека не видма како тоа ќе изгледа во живо јас ќе бидам скептик.


п.с. а тоа не значи после ако излезе ок да го сменам мислењето и да изразам задивлоство од сработеното на владата.
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Касните малку со плукањето. Зошто кога се најави тендерот, не се побунивте и не рековте кинеска роба НЕ! ќе ја лижеме и ќе се отровиме, двоспратни автобуси НЕ! не знаеме англиски итн. Убаво рече Гоч се експерт, до експерт. Единствено што можете да направите за да ја казните владава, не се возете во новите автобуси, оти знам дека не можете да издржите да лижете :)
Затоа што тогаш не се знаеше, барем јавно, кој понудувач ќе биде избран.

...и затоа .....да се поштедиме од критиките...на нероден петко капа му кроиме.....
...и затоа..да се поштедиме од репликите.....само гомна да се јадело....

...сега ..затоа што ситуацијата е јасна....
 

Гоч

33 1/3 rpm
Член од
17 мај 2009
Мислења
1.417
Поени од реакции
47
Што народ ќе беа Скопјани ццц...ако не ви се допаѓаат дајте ни ги нам. Ем Владата вам ви набавува (зошто за Битола или Струмица нема?) ем се жалат.
Хехе. На вас ќе ви ги пратиме старите, кога во СК ќе дојдат новите. :helou:
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Ако веќе се одеше со ваков проект најдобро ќе беше да се оди на етапи...
На пример во првата етапа да се одеше само на 30 автобуси кои ќе беа направени во 11 Октомври нека ги пуштеа година дена тест период па потоа ќе се имаше појасна слика...
За економичноста, практичноста , сервисирањето и исплатливоста за набавка на вакви автобуси...
 
Член од
18 јуни 2009
Мислења
40
Поени од реакции
0
Kupuvajte kineski avtobusi i provizijata e pogolema za vlastodrscite.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Ако стварно се една од 2те најдобри фирми во светот во производство на автобуси тогаш супер. Иако Санос како наша фирма требаше да има предност но сепак премногу е мало производството во неа. Двокатни. Тапа. Јас ако бидам горе треба од Карпош 4 да почнам да слегувам надоле ако сакам да слезам во Ѓорче со оглед на гужвите што ке бидат (горниот кат максимално исполнет, на скалите испоседнати половината средношколци а доле бабите кои се редат за да се качат горе зашто нели треба они се да видат) Ке биде пеколно...
 
Член од
5 јуни 2007
Мислења
890
Поени од реакции
9
Значи одлучија конечно!
најважното е што ќе се реши проблемот со градскиот превоз!!!
Јас не сум се качил во автобус со години.. најповеќе поради очајната состојба во истите.. и тоа си го признавам.. проблемот е што сега некој ми се сили со големинагта на негова плуканица а исто така нема стапнато во автобус со години.. тој што редовно го практикува јавниот превоз ќе ти каже и афрички да се само да се сменат крнтииве..

за лаиците, банкарска гаранција е MUST за ваков тип на набавки.. плус има гарантен рок од 36 месеци 3 ГОДИНИ што е солидно ..
и можеби најважното колкава беше понудата и рокот на п-во на останатите???
Пред да се залетате повторно да плукнете споредете ја разликата во понудите со износот на статуите што од уста не ги извадивте.. истите слепци што или се враќаат од одмор од грција што неможеш и на клоци од каса од веро да ги тргнеш дошле сега да зборат за кампањата на македонски п-води..
 
R

RAYTHEON23

Гостин
Кампањата (со која ни ги отекоа....)

„КУПУВАЈТЕ МАКЕДОНСКО’’

некаде по пат изгледа се изгуби!

АШШШШШШШШШШШШШШШШШШШШ

нејсе...токсични да не се...мислам озбилно знае ли некој која фирма е колку пари...транспортот..па да видиме дали градоначалникот(вампир) абе ајјјјјјј:tapp::tapp::tapp:
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Во основа сеедно ми е кој ги прави автобусите доколку ги направат квалитетно и за брзо време. Што ако ги правеше Санос ако ги чекавме 100 год и не излезеа добро? Во основа мислам дека и тие ќе направеа добра работа, но сепак можеби навистина понудата на Кинезите е подобра. Се надевам нема сите автобуси да бидат двокатни затоа што во тие гужви кај нас уште да сетуркаш 2 ката, не е баш привлечно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom