Skoda Superb

Член од
18 февруари 2009
Мислења
89
Поени од реакции
1
super i sto sega si licat
 
Член од
16 март 2009
Мислења
41
Поени од реакции
0
Dobivas limuzina za 20000 evra sto e mnogu eftino.
 

JeepMkd

Scratch model builder
Член од
25 јуни 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
468
Колку Октавијата што е Пасат, толку и Супербот е Фејтон...
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Ако некогаш во животот купувам нешто од Волксваген групацијата, тоа ќе е дефинитивно Шкода.
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Малку е нескладно градена (посебно задниот дел) и моторот 1,4 на толкава кола незнам како ќе се однесува ама за тие пари дефинитивно е добра понуда
 
Член од
16 март 2009
Мислења
41
Поени од реакции
0
Mоторот 1.4 е со две турбини и има 120 к.с. Малку е послаб од 1.8 турбо сто го имаа на Пасат
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Имам возено таква со 1.4 турбо и пријатно ме изненади...за културно пензионерско возење и сосем ОК...за нешто покурназ...не е...

Ако Голфот не го сакаш, тогаш Шкодата треба да ја мразиш:helou:
Да не беше комунизмот...Шкода ќе беше сега светлосни години напред пред Волксваген.
Јасно ми е дека современиве Шкоди се всушност Волксвагени во срцето, ама имаат голема традиција.
Затоа би одел на Шкода.
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Mоторот 1.4 е со две турбини и има 120 к.с. Малку е послаб од 1.8 турбо сто го имаа на Пасат
Американците имаат една мудра мисла: There's no replacement for displacement (нема замена за зафатнината)

Џабе турбини ако нема добар обртен момент плус тоа секогаш постои турбо дупка кај таквите мотори. Голема е ова кола па уште товаерна по угорнина како ли ќе оди.
 
Член од
16 март 2009
Мислења
41
Поени од реакции
0
Да брзо развива до 130 - 140 ама нагоре од тоа е мн трома ја имам дома со потришња е некаде 11 градска
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Американците имаат една мудра мисла: There's no replacement for displacement (нема замена за зафатнината)

Џабе турбини ако нема добар обртен момент плус тоа секогаш постои турбо дупка кај таквите мотори. Голема е ова кола па уште товаерна по угорнина како ли ќе оди.
Турбо дупката не се осеќа многу...напротив...ама си сака гас...
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Супер(б) кола! :)
Инаку, и јас би бирал Шкода пред Фолксваген.
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Постарата верзија на Суперб повеќе ми се свиѓа, новава некако назад не ми штима, не е во склад.
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.895
Поени од реакции
717
Да не изигравам шериф:kesa: ама мислам дека оваа тема и темата за Шкода Јети треба да бидат споени со главната тема за Шкода(првиот линк)


http://forum.kajgana.com/showthread.php?t=10103&highlight=%D8%EA%EE%E4%E0&page=5

Темата за Шкода Јети


П.С да не ја трујам темава со други други коли освен супербот сакам да кажам дека излезена е нова Шкода Октавиа....








Мене овие коли одсекогаш ми се свигале незнам зашто изгледа дека од мали нозе се возам во Шкода.Новава има нешто поблага предница од Супербот изгледа посмирено,задницата иста како на претходниот модел со мали промени...Ипак ми се свига.:pipi:

ЕДИТ-Незнам зашто линкот од темата за Шкода Јети не ме води дирекно до темата....точно е копиран неколку пати пробав....

едит-Склопив некако....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom