Препораки за игри

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
не знам каде да го пишам постов, па овде ке го шлапнам. прашањето ми беше, дали има некое продолжение после half life 2 episode two ?
Се чека на Episode Three.. се` друго што излегува во меѓувреме е неофицијален мод.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Ќе искача и Prince Of Persia (4) али како што видов гејмплеј, тешко срање ја напраиле. Ја мислам да пишат таму за деца до 3 год. Ја унаказиле до даска.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
447
Поени од реакции
17
Зошто бе не ја ставаш? :smir: Една од најочекуваните игри за оваа година.
Брале WoW изгуби многу оваа година ја направија како покемон онлајн ffs. Сега комотно е за деца од 4години па нагоре :D Него јас би препорачал Warhammer Online + да не има некој некои податоци која продавница кај нас ќе ја продава ?
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Брале WoW изгуби многу оваа година ја направија како покемон онлајн ffs. Сега комотно е за деца од 4години па нагоре :D Него јас би препорачал Warhammer Online + да не има некој некои податоци која продавница кај нас ќе ја продава ?
Remember, people always come back. :smir: За покемон, не верувам да е, многу е далеку од тоа.
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Излезе Mercenaries 2 за PC..
.. и е катастрофално лош порт од конзоливе. Лоша оптимизација (ама ептен), лоши контроли, лош handling на возилата, auto-targeting систем карактеристичен за конзоли, button-mashing (ќе се окозиш додека украдеш некој тенк или хеликоптер), недостаток на 16:10 резолуции (само 4:3 и 16:9.. изгледа си мислат дека секој PC гејмер игра на LCD телевизор), а ни приказната не е нешто посебно добра (Just Cause на стероиди).

Ама има секакви видови на напади од воздух и супер експлозии.. што очигледно им е доволно на америчките играчи.
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
.. и е катастрофално лош порт од конзоливе. Лоша оптимизација (ама ептен), лоши контроли, лош handling на возилата, auto-targeting систем карактеристичен за конзоли, button-mashing (ќе се окозиш додека украдеш некој тенк или хеликоптер), недостаток на 16:10 резолуции (само 4:3 и 16:9.. изгледа си мислат дека секој PC гејмер игра на LCD телевизор), а ни приказната не е нешто посебно добра (Just Cause на стероиди).

Ама има секакви видови на напади од воздух и супер експлозии.. што очигледно им е доволно на америчките играчи.
Ахахахха, знаев дека тоа ке го кажеш. За портовите, нема што да се обидуваш да ги слегнуваш од инт. 99% од портовите се катастрофа.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Освен нели,Devil May Cry 4,Prince of Persia,Assasins Creed и Chronicles of Riddick.
Има надеж,сепак :)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Освен нели,Devil May Cry 4,Prince of Persia,Assasins Creed и Chronicles of Riddick.
Има надеж,сепак :)
Пробај ја најновата Splinter Cell (Double Agent мислам беше). Од што е лошо конвертирана за РС, неможеш ни да ја свртиш играта од што има глупи багови :)

Само да не заебат сеа со GTA IV.

Prince of Persia мислам дека искачаше истовремено и за РС и за конзола, али последнава POP ќе биде тешко шит како што гледам по гејмплеј.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom