Бугарски паравоен поход во Македонија

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 јуни 2008
Мислења
10
Поени од реакции
0
Копеле...
не деј да льжеш че си бьлгарин.
За твое нештастие,идеално добре говорја бьлгарски...
и веднага различавам кој е бьлгарин а кој е предател от Македонија.
Нјама бьлгарин на този свјат којто знае какво означава тетка.
:vozbud:
А бих искал наистина да дојдете...
ште стане голјам купон...
ште си играем на котка и мишка...

Мили мишлета...:vozbud:
Знам бе баце че говориш.Се познаваме од студентските години :)
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
ке го банира некој левски(ботев)??? или ке го тупи до бескрај

или дајте го ИП ба да го банираме од земниов свет
 
Член од
17 јули 2006
Мислења
3.114
Поени од реакции
22
:) tatari volgari mongoli cuvshi konjoljupci konjski opashki :)) www.igenea.com odte proverete dna i vistinata ebolna ama toa e mora da se pomirite so dokazite .pleme tatarsko:):pos2:
 
N

n/a

Гостин
Знам бе баце че говориш.Се познаваме од студентските години :)
Познаваме се или се познаваме ???
от или од ?
Аз ли да ти давам уроци по бьлгарски ве....
:tapp:
Хубаво...
:toe:
когато вече се познаваме...
ште ми е пријатно да си поиграем малко на наш терен...
 
P

Princ

Гостин
Смирете малку со меѓусебните пцовки, директни навреди и лечење фрустрации. Дискутирајте - ова е најмасовниот македонски форум за дискусии во мрежата! Капиш? :)
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
И ова татарите тргнале по стапките на србите.....слават..организираат походи во чест на своите порази.
Па мајку му цел свет слави победи...овие од север и исток порази! и после ќе немале импотенција... скинат гс од дупење и потенција не одат заедно...
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Секој кој ќе се осмели да става бугарско знаме на иториска фронтовкса линија како што правел неговиот дедо само го повторува окупатоскиот чекор што го направил неговиот дедо.
И ботев не терба да се организираат походи со ставање на бугарски знамиња „за модерно окупирање на македонија, ако те интересира кај умрел дедо ти, сам ќе си дојде и ќе си видиш ако толку те интересира а не сод руги да правиш походи редјќи бугарски знамиња.
И не ми кажувај приказни за германија бидејќи јас сум во германија во моментов.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
10
Поени од реакции
0
И ова татарите тргнале по стапките на србите.....слават..организираат походи во чест на своите порази.
Па мајку му цел свет слави победи...овие од север и исток порази! и после ќе немале импотенција... скинат гс од дупење и потенција не одат заедно...
Какви с'рби бе Баце.П'рвата световна војна Б'лгарската армија прегазва с'рбија за една седмица.Сраженијата при Дојран се водјат от Б'лгарија от една страна и Англија,Франција и Г'рција от друга.
 
Член од
17 јули 2006
Мислења
3.114
Поени од реакции
22
:vozbud::tapp::pos2::pos2:
Аз лично ште отида за да видја к'де се е сражавал и загинал моја пра дедо.С какво това ви застрашава идентитета.С какво това ви негира.Дали е загинал за добра или лоша кауза аз не отивам да д'ржа речи и да давам оценки.Дедо ми е убит при голјамото наст'пление на англичани и французи но аз не таја омраза к'м англија и франција.И от двете страни војниците са изп'лнјавали заповеди.Нјама да развјавам б'лгарски флагове или да обикалјам селата да казвам на хората че са б'лгари.Да не говорим че повечето участници са македонци.Не македонски б'лгари не б'лгарски македонци а македонски македонци.Зашто се оставјате да ви манупулират тука неколко лумпена с приказки за мали деца че едва ли не б'лгарите идват да окупират Македонија.што за глупости.ИМате глави на раменете па замислете се малко
:pos2:makedoncite deneska sto ziveat vo makedonija se potomci na antickite makedonci toa kazuva dna toa kazuva naukata institucijata, www.igenea.com ako nesto netise bendisuva zalise kaj niv:)i na gospod se razbira .tatarsko pleme ste vie a nie sme anticki makedonci .vie ste dojdeni na balkan vopocetok na sreden vek.shopi torlaci ,turci , cigani aziski :)cuvashi konjoljupci :)paganska vera .:vozbud::vozbud:
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
за разлика од порано..испаничија што таков одзив има само за два дена па ке пробуваат да не омекнат...

како ете биле туристи, германци, како тоа било фино и убаво.....

ПОВТОРУВАТЕ МАРШ НА ОКУПАЦИОНА ВОЈСКА ШТО НЕ ПОДЕЛИ....ЗА ДА БИДЕ ПОРЕАЛНО И ВЕРНО ДО ИСТОРИЈАТА ЈАС МИСЛАМ САМО ФЕР Е ДА ЗАВРШИТЕ КАКО ВАШИТЕ ДЕДОВЦИ...
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Какви с'рби бе Баце.П'рвата световна војна Б'лгарската армија прегазва с'рбија за една седмица.Сраженијата при Дојран се водјат от Б'лгарија от една страна и Англија,Франција и Г'рција от друга.
А како беше наредните седмици и крајот на војната!
Крајот се брои!
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
10
Поени од реакции
0
Секој кој ќе се осмели да става бугарско знаме на иториска фронтовкса линија како што правел неговиот дедо само го повторува окупатоскиот чекор што го направил неговиот дедо.
И ботев не терба да се организираат походи со ставање на бугарски знамиња „за модерно окупирање на македонија, ако те интересира кај умрел дедо ти, сам ќе си дојде и ќе си видиш ако толку те интересира а не сод руги да правиш походи редјќи бугарски знамиња.
И не ми кажувај приказни за германија бидејќи јас сум во германија во моментов.
Баце а на тебе кој ти каза че некој ште реди бугарски знамена?А ако наистина живееш в Германија запиши се на екскурзија и посети фронтовмата линија по течението на Марна.Проблеми нема да имаш.Гарантирам.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
10
Поени од реакции
0
Смирете малку со меѓусебните пцовки, директни навреди и лечење фрустрации. Дискутирајте - ова е најмасовниот македонски форум за дискусии во мрежата! Капиш? :)
Хубаво думаш но трудно се дебатира кога на три поста добиваш бан.В'преки ме никога не с'м негирал постоенето на македонскио народ.Нема и да го направам.Като страна по в'проса ште кажа че ние провокација нјама да т'рсим,знамена нјама да веем.Всичко което искаме е да прекараме нјаколко дена из природата и да видим наживо к'де са се развивали драматичните с'битија от п'рвата светска војна.Некои от нас ште б'дат с'с семејствата си и не искаме никакви непријатности но ако нешто стане ште направим всичко за да заштитим с'штите тези семејства.Толкоз
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom