Бугарска мафија

Clarkii

Hold me,Thrill me,Kiss me,Kill me
Член од
13 август 2007
Мислења
252
Поени од реакции
4
Оште един клоун реши да напише нешто.
Те оште един клаун ќе ти пише само да те потсети на едно време когато всеки блгарин имаше паспорт за минаване през града един паспорт за минаване вф друзи градове и един паспорт за минаване кам страни држави ама тај последнио паспорт не се даваше на секој и едно време кога едвам не чекахте да ви донесеме дфки и фармерки од Италија.Сега е друго време можете да идете кадето искате а ние не можеме ама се у живото се врте бате не викај што сум туку што ќе бидам:salut:
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Бате :))) и аз ви викам че сте македонци и че говорите македонски ;-) така и косоварите , и швеjцарците. Например на мен много ми харесва льуксембургскиjа народ, народа и езика на Андора и особено на Монако :costumed4.
Не ви ли омрзна тази тема за признаването ;)?
А за Мафиjата какво да говорим... навсекаде jа има. Е, при нас малко повече се пукат от време на време, но какво да се прави ;)
Е сега од една страна не споредуваш со некои земји кои што се мешавина од народи, а од друга страна викаш дека не признаваш. Значи такво признавање не признаваме.:) Фала.
 
Член од
9 март 2007
Мислења
1.263
Поени од реакции
219
Те оште един клаун ќе ти пише само да те потсети на едно време когато всеки блгарин имаше паспорт за минаване през града един паспорт за минаване вф друзи градове и един паспорт за минаване кам страни држави ама тај последнио паспорт не се даваше на секој и едно време кога едвам не чекахте да ви донесеме дфки и фармерки од Италија.Сега е друго време можете да идете кадето искате а ние не можеме ама се у живото се врте бате не викај што сум туку што ќе бидам:salut:
Това е лјубима тема на сите от бивша југославија. По други форуми с'м чел с'штото от босненци и с'рби, писано за чехи и полјаци например. По това вие от поранешна југославија си приличате и се разпознавате отдалеч. Затова и името ви използвано в ООН нјакак си ви прилјага.
Пропусна да споменеш, че имахме и паспорти да отидем от дома до кварталнија магазин и друг да отидем на работа.:pos:
 
Член од
17 март 2007
Мислења
702
Поени од реакции
26
Е сега од една страна не споредуваш со некои земји кои што се мешавина од народи, а од друга страна викаш дека не признаваш. Значи такво признавање не признаваме.:) Фала.
Ми така е бате :helou:, ама не се срди на американците. И те не ви признават народа и езика, штото вие не сте им признали оште американскиjа народ и език. Предполагам като ги признаете и те ште ви признаjат. Виждаш ги хората - изучават в Foreign Service Institute македонски. А вие и това не правите. Ми направете една катедра в Скопскиjа университет - нешто от рода - американска филологиjа ;-) и всичко ште е ок :helou::pos:

Чешем си езиците тука, наздраве :cug:
 
Член од
24 ноември 2007
Мислења
78
Поени од реакции
2
Те оште един клаун ќе ти пише само да те потсети на едно време когато всеки блгарин имаше паспорт за минаване през града един паспорт за минаване вф друзи градове и един паспорт за минаване кам страни држави ама тај последнио паспорт не се даваше на секој и едно време кога едвам не чекахте да ви донесеме дфки и фармерки од Италија.Сега е друго време можете да идете кадето искате а ние не можеме ама се у живото се врте бате не викај што сум туку што ќе бидам:salut:
това е по-добре, отколкото да си бивша република на д'ржавата на злото - југославија, без никакви = 0 заслуги за нејното разпадане.
позорно е...и срамно...
 

Clarkii

Hold me,Thrill me,Kiss me,Kill me
Член од
13 август 2007
Мислења
252
Поени од реакции
4
това е по-добре, отколкото да си бивша република на д'ржавата на злото - југославија, без никакви = 0 заслуги за нејното разпадане.
позорно е...и срамно...
Браво ете ти една двка за постот:drk:
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Браво ете ти една двка за постот:drk:
Нема потреба да им даваш ништо на овие копилиња татарски кои се на македонскиве форуми .Сите тие се направени од македонска сперма, призвод од печалбата на бугарките во МК , ги влече генот македонски , и ке умрат од мака дека не се чистокрвни македонци . Затоа и дремат овде , да се вистински бугари ке си одат на своите форуми каде што им е местото , на пример овде :
Сајт на татарите в Б'лгарија
http://www.tatars-bg.org/
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Ми така е бате :helou:, ама не се срди на американците. И те не ви признават народа и езика, штото вие не сте им признали оште американскиjа народ и език. Предполагам като ги признаете и те ште ви признаjат. Виждаш ги хората - изучават в Foreign Service Institute македонски. А вие и това не правите. Ми направете една катедра в Скопскиjа университет - нешто от рода - американска филологиjа ;-) и всичко ште е ок :helou::pos:

Чешем си езиците тука, наздраве :cug:
Имам впечаток дека во приказнава треба нашиот да биде англискиот, а вашиот американски ама поради некои историски околности за жал сега имаме обратна ситуација кога Американецот му кажува на Англичанецот дека зборува американски.
 
Член од
17 март 2007
Мислења
702
Поени од реакции
26
Имам впечаток дека во приказнава треба нашиот да биде англискиот, а вашиот американски ама поради некои историски околности за жал сега имаме обратна ситуација кога Американецот му кажува на Англичанецот дека зборува американски.
Хе хе :) jaко :pos:, ама те требва да побазикнат малко азбуката си. Нема значение дали ште са американците или англичаните. Но така не става, да са с еднакви буквички. Например имам едно предложение. В американскиjа да сложат буквата "Ж" и "Ш". Ште е много демократично.
Тогава едните ште пишат "George Bush", а другите "Жоrже Buш". Все пак ред требва да има. Иначе е обидно за американскиjа народ. С техната азбука в момента са все едно англиjска колониjа. Каде остават тук "Декларациjа за независимостта", Жоrжe Wашington и т.н. символи на идентитета?
 

Ra

Член од
15 февруари 2008
Мислења
417
Поени од реакции
5
Нема потреба да им даваш ништо на овие копилиња татарски кои се на македонскиве форуми .Сите тие се направени од македонска сперма, призвод од печалбата на бугарките во МК , ги влече генот македонски , и ке умрат од мака дека не се чистокрвни македонци . Затоа и дремат овде , да се вистински бугари ке си одат на своите форуми каде што им е местото , на пример овде :
Сајт на татарите в Б'лгарија
[URL="http://www.tatars-bg.org/"]http://www.tatars-bg.org/[/URL]
:pos2: :pos: :tapp: :pos: :pos2: :drk:
Стварно ме пукна од смеење....
Татар си е татар....
А татар мешан со циган - татар-циган, тоест - бугар!
:pos:
 
Член од
17 март 2007
Мислења
702
Поени од реакции
26
Сајт на татарите в Б'лгарија
http://www.tatars-bg.org/
Еj, много хубав саjт. Не го знаех. Благодарја за него.

Етническата композиција в Добруджа свидетелства за с'штествуването на голјамо татарско обштество от 15- ти до 20- ти век. Между 1783г, когато Кримскијат хаганат бил анексиран от Русија, и 1874г. имало нјаколко в'лни на емиграција от Крим и Кубан и значителен број Кримски татари се настанили в Б'лгарските земи. Татарите, които живејат в Б'лгарија днес са наследници именно на онези имигранти, които са запазили својата идентичност. Нај- голјамата в'лна на емиграција била през и след Кримската војна (1853-1856) когато около 60 000 се установили на Б'лгарска територија. Болшинството се разселили в Северна Б'лгарија- особено в Добруджа, в Дунавската равнина, и в областта около Видин.
В интерес на истината, бех чел некаде, некакво изследване от комунистическо време... ама не мога да го намерја дееба. Беше интересно. Но там се разправjаше за татарите, турците, власите, каракачаните, разбира се и циганите...
Иначе супер саjт :smir:
 
Член од
22 март 2008
Мислења
40
Поени од реакции
0
фала фала! само со бугарската мафиja си губете "античкото" време! као се вратите во Бугариjа ке ви биде срам што сте говорили за браката си ама ке биде ксно....
 
N

n/a

Гостин
Bugarija e interesna zemja.Zemja kade samite Bugari izvesni mutri,borci mecki ili ne znam kakfi mafioti se samo masha na racete na izvesni grupi kako rusko-srbski,i tursko-albanci
Glavnite aktivnosti se vo Sofija,Plovdiv Burgas,Varna.
No prashanjeto e zoshto Bugarite nemat svoja mafia iako imat nekoi dobri igraci del za koi sum razbral dedka do krajot na svojot zhivot bile fer igraci na crni scenarija se razbira.Vaka glasashe moeto prashanje na eden moj drugar shto se sheta vo Sofia a inaku e Turcin on mi odgovori deka sve e zaradi toa shto Bulgarinot mozesh da go zadovolish so sitni neshta posle ova ne se cudev veke za raznite modeli na vozila shto gi gledav niz ulicite na Sf
Izvesno vreme i eden Makedonec igrashe klucna uloga vo bugarskoto podzemlje no toj umre vo London ako ne me mami memorijata
Sega vi e jasno zosto ovoj mi e brat i go sakam so celo srce?
Misli be deteto...nema zaebancii so nego.
A kolku do spomenatite vo ovaa tema...
nikogas...
ama nikogas nema da mozat da odigraat makar na neresheno so nas.
west side...no fucken bull-shits.
 

Ra

Член од
15 февруари 2008
Мислења
417
Поени од реакции
5
Па јесте да је да боме!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom