Македонија - политика - Србија: Нерешени прашања

Статус
Затворена за нови мислења.

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
ЕУ (Европска УНИЈА!) има тенденции кој национални држави! Реално! Горд сум шо живеам во земја која не припаѓа на таа унија, која само сака да сиса ресурси, а за сметка на тоа - да разгорува конфликт меѓу мене и Абаз, пријатели од бебешки нозе, другари од кога знам за себе.

Еби се унијо, а и ти Србијо ако ми мислиш слично.
Овде,во МАКЕДОНИЈА, има место за СИТЕ!


Покажано, докажано.
 

demmian

Попиванов
Член од
9 јули 2008
Мислења
1.613
Поени од реакции
53
Типично не Македонско размислување, т.е ВМРовско...
:tapp:
Извини,а како е можно да го оквалификуваш како ВМРО-вец,секој кој нема симпатии кон Србија и да речеш дека е типично не-македонско доколку некој нема љубов кон нашиот северен сосед?Се однесуваш ко божем Србија да ни дава цицка,нас Македонциве од која цицаме мајчино млеко.
 

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
Ух ух..Демек, тебе ти дојде жал за Македонците така?Босна, Хрватска беа некогаш српски?Како што знам не беа...А зошто србите водеа војни таму?Зошто чичо Аркан сечеше прсти и си правеше ланци од невини деца?Кој на другиот гроб му копа сам во него паѓа, тоа е правило..Сакавте да владеете со сите бившојугословенски простори, а сега се правите жртви така?
Ехеееее... Каде отиде бе...??? Што чепкаш по Босна и Хрватска кога незнаеш ништо за тамошна историја...
А чичко ти Аркан враќаше само мило за драго... Не си се запрашал за тоа нели...???
 

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
Извини,а како е можно да го оквалификуваш како ВМРО-вец,секој кој нема симпатии кон Србија и да речеш дека е типично не-македонско доколку некој нема љубов кон нашиот северен сосед?

Мое сваќање е тоа дека ПРАВИОТ, ВИСТИНСКИОТ, ИСКРЕНИОТ МАКЕДОНЕЦ, НЕ САКА ПРИЗНАВАЊЕ НА КОСОВО...!!!
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.648
Поени од реакции
5.328
Ехеееее... Каде отиде бе...??? Што чепкаш по Босна и Хрватска кога незнаеш ништо за тамошна историја...
А чичко ти Аркан враќаше само мило за драго... Не си се запрашал за тоа нели...???
Што си садел тоа ќе си сркаш, сто си поставил на маса тоа ќе си кркаш..Не го измислив тоа јас...Паметам многу изјави, Србија до Токиа, а ако имам здрав разум Токио никогаш не бил српски, така да од премногу сонувања остана на Белградски пашалак!
 

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
Што си садел тоа ќе си сркаш, сто си поставил на маса тоа ќе си кркаш..Не го измислив тоа јас...Паметам многу изјави, Србија до Токиа, а ако имам здрав разум Токио никогаш не бил српски, така да од премногу сонувања остана на Белградски пашалак!
А бе сега, не гледај така на работите... Луѓе сешто си зборат... И кај нас има секакви изјави... ...некои викаат Александар Велики бил наш и што...??? Сега треба поради нив некои да не мрзи и да вика , ако така им треба...!!!??? Не бе друже, не е така... Зар и од нашето сонување за Александар, некој треба да ни ја смали уште повеќе државата...???
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Мое сваќање е тоа дека ПРАВИОТ, ВИСТИНСКИОТ, ИСКРЕНИОТ МАКЕДОНЕЦ, НЕ САКА ПРИЗНАВАЊЕ НА КОСОВО...!!!
Тоа беше точно се додека српските пи.ки не решија да се здружуваат повторно со нивните им цигански браќа. Од тогаш па навака колку и да не ми се свиѓа ама порадо ќе бидам пријател(пријател како заедничи интерес де) и со Албанците отколку со поданичките срби.
 
H

HITCH

Гостин
Заради вашиот чичко Аркан во Вуковар прва жртва беше Саше од Кавадарци. Доста лупате глупости. Србија не вика ФИРОМ, Србија ни го зема Манастирот да не ве потсетувам дека сега славиме на Пелинце, Србија ни го намести Зоран Вранишковски... Ај сега да повториме како ни помогна Србија? И да не спомнувам ембарго
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
2.201
Поени од реакции
86
ЕУ (Европска УНИЈА!) има тенденции кој национални држави! Реално! Горд сум шо живеам во земја која не припаѓа на таа унија, која само сака да сиса ресурси, а за сметка на тоа - да разгорува конфликт меѓу мене и Абаз, пријатели од бебешки нозе, другари од кога знам за себе.

Еби се унијо, а и ти Србијо ако ми мислиш слично.
Овде,во МАКЕДОНИЈА, има место за СИТЕ!


Покажано, докажано.
Citirano zaradi vistina.

Pa ke recam ne znam so e poentava so agitacijava "srbija ni se brakja".Ne postoi ama bas nitu edna postapka,delo so bi me navelo deka Srbija barem vo eden moment ja poddrzala Makedonija.A da ne spomnam kolku me iritira stavot "Nemoj da ste priznale oti Srbija koa ke se naluti.....".Koga ke i naucat da pocituvaat deka postoi Makedonska nacija,drzava Makedonija i da ne pocituvaat ko takvi ke go smenam stavot.Do togas neka si gledaat oni za niv i nivnite brakja Atinjani.Nie ke si gi gledame nasite nacionalni interesi.Ako ni odgovara i Tibet ke go priznaeme.
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Мое сваќање е тоа дека ПРАВИОТ, ВИСТИНСКИОТ, ИСКРЕНИОТ МАКЕДОНЕЦ, НЕ САКА ПРИЗНАВАЊЕ НА КОСОВО...!!!
Много интересно зашто така?Зашто онаja Србиja не помисли кога делеше други земи и касаше парчета со местно население на други народи?Сега опре ножа до кокал и почнаха да се зборуват-православно братсктво и пак изкараха картата со православието.Па заборавихте колко манастири усквернихте,заборавихте колко насила хора покрстихте,заборавихте колко гробове разорахте.Заборави дека СР влезе во чужди манастири,заборави СПЦ колко зло нанесе врз народите?
Православието се оповава на мир,а не на воjна.Ако треба да бидем честни Косово беше помалце от 100 години во состава на СР.
Можеш да ми обесниш зашто един ВИСТИНСКИ македонец треба да биде против признаване на Косово?
 
N

n/a

Гостин
Јас сметам дека...
треба да им покажете на тие грозните срби кои сте и што сте.
Пичка им матер на нив,животни едни!
Нападнете ги уште денес!

Треба да си го вратите,хммм...
сега договорете се да го ебам,
(збунет сум,бугарскиот или македонскиот, тој дел ме буни,многу книги сум прочитал,не ми замерувајте)
град Ниш,гордоста на Македонија -Врање,договорете се и со албанците и видете дали Прешево,Медвеѓа и Бујановац се ваши-македонски или пак се нивни.

Значи...
живо сум заинтересиран...
кога е денот на нападот?
 
N

n/a

Гостин
ЕУ (Европска УНИЈА!) има тенденции кој национални држави! Реално! Горд сум шо живеам во земја која не припаѓа на таа унија, која само сака да сиса ресурси, а за сметка на тоа - да разгорува конфликт меѓу мене и Абаз, пријатели од бебешки нозе, другари од кога знам за себе.

Еби се унијо, а и ти Србијо ако ми мислиш слично.
Овде,во МАКЕДОНИЈА, има место за СИТЕ!
Покажано, докажано.
Би те молел таа твојата реторика да ја појасниш?
Јас еве....
најдиректно ти кажувам дека не може да ја разберам.
Во Македонија во моментов нема место за македонците,не па за другите.
Во Македонија во последниве години има место и државата има дослух само за бугарите.
И на мода е да бидеш бугарин (от Македонија).
Дур лажеш деца и ги храниш со великобугарска пропаганда,зачинета со доаѓањето на некој си непалски циган кој што додека се ганџал сконтал дека е македонец.
Пази молим те...хахаха... он бил македонец.
Лудило.
Има едно решение.
Или Протоѓеров и компани ќе престанат да се дрогираат за да може да смислуваат вакви калакурници...
или на сила ќе мора да ни дадат на нас барем дупла доза за да може да... ги сфатиме.
 

Ѕвер

Перфекционист
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.223
Поени од реакции
28
Јас сметам дека...
треба да им покажете на тие грозните срби кои сте и што сте.
Пичка им матер на нив,животни едни!
Нападнете ги уште денес!

Треба да си го вратите,хммм...
сега договорете се да го ебам,
(збунет сум,бугарскиот или македонскиот, тој дел ме буни,многу книги сум прочитал,не ми замерувајте)
град Ниш,гордоста на Македонија -Врање,договорете се и со албанците и видете дали Прешево,Медвеѓа и Бујановац се ваши-македонски или пак се нивни.

Значи...
живо сум заинтересиран...
кога е денот на нападот?
Имаше еден датум.....05.08. таму пред 13 години.Многу убави работи се случија врз грозниот народ.

Ќе се повтори пак...
 
N

n/a

Гостин
Имаше еден датум.....05.08. таму пред 13 години.Многу убави работи се случија врз грозниот народ.

Ќе се повтори пак...
Ете ги... хахаха...
историјата е повторлива работа.
ЛОЛ... колку ќотек ќе изедете... нема кантар што ќе го измери.
Усташите и татарите у напад.... повторно. :pos2::kesa:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom