Стипендии

Член од
13 август 2009
Мислења
9.537
Поени од реакции
5.768
Па и за ученичките доделуваа не знам колку 800 или 1 000, пе земаа едвај 300 ! Другите не ги исполнувале условите ! Па затоа прашувам !

Ке видиме ! Ако кај некој се отвори copy-paste во Word document и постирај тука !

konecno ima rezultati za stipendija a nemoze stranata da se otvori postojano koci....:toe:
Не кочи туку не се отвора воопшто !
 
Член од
2 декември 2009
Мислења
151
Поени од реакции
4
не бе нема врска,услов е 8,50,и сите документи да ги имаш... епа сега што ке има поке со услов исполнет тоа е друго... Ако се отвори,кој и да ја отвори нека ја зачува страната некој во word или како било :smir:
 

Mainframe

Mr.Goodkat
Член од
14 јануари 2008
Мислења
336
Поени од реакции
30
За стипендии требаше да излезе листата на 14ти, а излезе 12 дена покасно. За кредити требаше на 21ви да излезе. Стави 12 дена вишок поради стипендиите, плус новогодишни/Божиќни празници и би требало накај средината на јануари да излезе
 
Член од
11 август 2008
Мислења
32
Поени од реакции
1
Тој шо виде резултати нека пиши колку имаше одбиени за стипендија ? Или колку зедоа од државните факултети !?
Има 50 страни по 25 на страна значи помалку од 1250 имаат добиено...
Мислам дека сите што ги исполнуват условите имат добиено, јас со просек 8.1 сум 979 на листата
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.457
Поени од реакции
419
Горанаведените документи кандидатот на кого му е доделена стипендија да ги достави по пошта најдоцна до 15.01.2009 година на адреса
Патувај, ти временска машино :music3:
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Има 50 страни по 25 на страна значи помалку од 1250 имаат добиено...
Мислам дека сите што ги исполнуват условите имат добиено, јас со просек 8.1 сум 979 на листата

А ја иам 9.1 просек и неам добиено. Колешка има 9.8 просек и нема добиено. Другар од економски има 10.0 просек и нема добиено.
И ај сеа? Постариве нека кажат што би можела да биде причината?
Ја у секој случај ќе идам да се бунам само да знам што ме очекува и дали може некако да се исправи неправдата.
 
Член од
27 декември 2009
Мислења
1
Поени од реакции
0
И јас сум во иста ситуација како Марко. Имам 10.00 просек ама имам направено грешка во еден од податоците од електронската пријава:devil1: Мислам да поднесам пријава. Дали може некој да ми каже (ако има искуство со приговор) што,како да напишам во него? Фала однапред

на проговор мислев...не пријава..хаха:pos2:
 
Член од
17 август 2008
Мислења
98
Поени од реакции
10
најубаво да си отидете лично до министерството за приговор според мене јас лани кога поднесував документи еден другар го немаше на список фино лепо си отиде таму и се разбраа и зеде стипендија(зборувам за средношколските) ама мислам дека и за студентските нема некаква разлика.

п.с. а јас очекував пари пред нова година ама ништо изгледа кај и да е крај на јануар прва исплата
 

Kajgana Shop

На врв Bottom