F.A. Premier League

Кој е најдобар англиски клуб?


  • Вкупно гласачи
    600
Статус
Затворена за нови мислења.

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Оригиналната брошура на Мајкл Овен



и неколку фотошопирани







Без навреда кон фановите :icon_lol:
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Ima li nekoj od fanovite na Liverpool raspolozen za oblog...
Oblog: United ke bide pred Liverpool na tabelata i ovaa sezona...
Ako ima takov neka me citira... Jas cekam :salut:

btw: se izvinuvam za fontot
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.716
Поени од реакции
6.654
И дефинитивно Премиер Лига на Сител ТВ! Видов вчера реклама.:nenene:
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
51
Поени од реакции
1
И дефинитивно Премиер Лига на Сител ТВ! Видов вчера реклама.:nenene:
Поголема глупост немоеже да се направи, колку ги мразам Сител значи и неговите коментатори тоа е чудо, ќе мора на други програми да се гледа :( Супер си беше на А1 ама ајде.. :nerv:
 
F

fantomX

Гостин
А јас пак мислам дека Челзи е најсериозен кандидат за титула оваа година, можеби сепак Анчелоти ќе се снајде повеќе во Англија отколку во Италија(зборувам за освојување на првенство):helou:
Имам само еден начин како би илустрирал каква е ралната ситуација: Доколку Карло Анчелоти освои ЛШ, ќе му биде простено и 16-то место во Премиер Лига. :toe:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Следнава сезона типувам на Ливерпул. Редно е
 
В

Вори

Гостин
Секоја година редно е Ливерпул да освои ама..ќе се појави некој Манчестер,некој Арсенал некој Челси и ќе го заебе.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.332
Поени од реакции
42.143
По претходнава сезона свесен си и ти Даворе, а и остнатите фанови на Арсенал, Јунајтед дека сепак Ливерпул не се за потценување . Ретки се тимовите што можат да изиграат така на Олд Трафорд, башка, и Челзи на домашен терен својот прв пораз по долгата серија започната од Мурињо го загубија од Ливерпул .

Ливерпул, заедно со Јунајтед и Челзи се најголемите фаворити според мене за освојување на првата позиција на крајот од сезоната . . што би рекол Рафа ака The Fact Man . . . . Faachht !!! . :wink:
 
В

Вори

Гостин
По претходнава сезона свесен си и ти Даворе, а и остнатите фанови на Арсенал, Јунајтед дека сепак Ливерпул не се за потценување . Ретки се тимовите што можат да изиграат така на Олд Трафорд, башка, и Челзи на домашен терен својот прв пораз по долгата серија започната од Мурињо го загубија од Ливерпул .

Ливерпул, заедно со Јунајтед и Челзи се најголемите фаворити според мене за освојување на првата позиција на крајот од сезоната . . што би рекол Рафа ака The Fact Man . . . . Faachht !!! . :wink:
Додека тој им е тренер никад нема да освојат ПЛ.Не тепаа лани двапати во лига,али го јадеа во ЛШ и тоа многу гадно.Нека се присетат на Банета само и готово.Манчестер и Челси фаворити за освојување наредна година,мада и Арсенал сигурен сум дека ќе биде ептен јак.
 
Член од
28 април 2009
Мислења
1.831
Поени од реакции
253
ама ни ливерпул не се за потценување и мислам дека пак ке бидат пред челзи ништо чудно и пред јунајтед да завршат
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Фантом...работа за тебе. :)
Облог помеѓу мене и Xfire.

Доколку Манчестер Јунајтед заврши пред Ливерпул во Премиер Лигата, Xfire ќе носи потпис по мој избор се’ до почетокот на новата сезона од Премиер Лигата.
Доколку Ливерпул заврши пред Манчестер Јунајтед во Премиер Лигата, јас ќе носам потпис по избор на Xfire се’ до почетокот на новата сезона во Премиер Лигата.
Во овој облог не е можен нерешен исход, па сигурно ќе имаме победник.
 
I

InF3cTeD

Гостин
а оти никој не типува на децата на Венгер...секоја нова сезона се се подобри ама сепак мислам дека сеуште не се на тоа ниво да освојат титула ама способни се да расипат сметка на некој од големиве...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom