Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

Член од
21 февруари 2010
Мислења
18
Поени од реакции
0
јас го земав од калифорниа фитнес , карси попе сендвичарата што беше на времето...

Dymatize Hi-Protein Mega Gainer:
пошто не сум од скопје можеш да ми појасниш каде точно е тоа(дали само кај нив се продава dymatize). И какви резултати можам да очекувам од него.

Инаку кај има таратана близу универзална сала за поефтини пари?
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
911
Поени од реакции
173
Позади факултет за туризам, карши лептокарија, Strong се вика таму е ефтино.
 

RadE_Strongest

Field Marshal
Член од
31 март 2009
Мислења
654
Поени од реакции
329
Dymatize Hi-Protein Mega Gainer:
пошто не сум од скопје можеш да ми појасниш каде точно е тоа(дали само кај нив се продава dymatize). И какви резултати можам да очекувам од него.
значи ке идес кај раскрсницата кај храмот св. климент и таму ке ја видис кладилницата корнер , значи НЕ можеш да ја утнеш неа...
и сеа карши неа ке идеш и тука е продавница за витамини и разни додатоци(одма до продавница за облека ,X-Shop se vika)
е сеа не можеш да утнеш!!!!!

и можеш да очекуваш супер резултати но сепак све се сведува на ТЕБЕ!
позз
 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
не толку блиску до универзална но сепак не е ни којзнае колку далеку. Strong gym кај студентскиот дом кузман..
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
459
Поени од реакции
48
ај препорачајте ми некој добар топач ефикасен значи сакам да го симнам стомакот ми остана ептен малце.. ај препорачајте ми нешто
Ако имаш доста пари за давање ондак Animal Cuts , исробано и делува ептен али е 2700 , ако немаш ондак побарај си Политермикс од АПИ или некое слично што е таа цена , али ако сакаш стварно јаки резултати ондак енималот е крај
 
Член од
7 септември 2009
Мислења
126
Поени од реакции
86
сакав да прашам за шо марка станува збор(дали е меѓу подобрите марки на произведител?) Dymatize Nutrition дали има квалитетни производи онака чисто информативно бидеки од таму сакав да земам протеини
 

MiloBilderce

Bukake anyone ?
Член од
7 ноември 2009
Мислења
1.238
Поени од реакции
70
Abe so ke vi se topaci .. ve mrze li da oblecete nekoi stari patiki i po Kej da utepate saat , saat i pol trcanje .. the old fashion way .. Mene toa najveke mi se sviga , em e besplatno , em e pozdravo , em e efikasno , em cel organizam go vezbas ..
 

RadE_Strongest

Field Marshal
Член од
31 март 2009
Мислења
654
Поени од реакции
329
сакав да прашам за шо марка станува збор(дали е меѓу подобрите марки на произведител?) Dymatize Nutrition дали има квалитетни производи онака чисто информативно бидеки од таму сакав да земам протеини
јас иам пиено протеини,аминокиселини и гејнер од Dymatize задоволен бев од сите продукти....
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Abe so ke vi se topaci .. ve mrze li da oblecete nekoi stari patiki i po Kej da utepate saat , saat i pol trcanje .. the old fashion way .. Mene toa najveke mi se sviga , em e besplatno , em e pozdravo , em e efikasno , em cel organizam go vezbas ..
Се праиш љушпа 2-2.5 месеци пред лето некаде да ти дојде 3 недели пред 1 јули, земаш анимал катс, се пие 3 недели и за први јули си во најтоп форма :)
Па после плажа, сончање мх мх...до септември само се одржаваш :)
 

MacedonianSun

herE I gO agaiN!
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.111
Поени од реакции
33
Што мислите за гејнерот што го земав...
Muscletech Gainer Hardcore

http://monstersupplements.com/store/p/2827/1/Muscle-tech-Gainer-HARDCORE-2.27kg.html

Nutritional Information Serving Size: 4 scoops (150g) Servings Per Container: 15 Amount Per Serving: Total Calories: 580 Protein: 50g Total Carbohydrates: 85g -Sugars: 30g -Dietary Fiber: 1.5g Fat: 5g -Saturates: 3.5g Cholesterol: 135mg Vitamin A: 90IU Calcium: 250mg Iron: 2mg Sodium: 200mg AminoBolic Activator Proprietary Blend: 1004mg L-Leucine L-Glutamine L-Isoleucine L-Valine

Од кога го почнав да го пијам имам повеќе енергија, сила и свежина. Мислам дека закон работа е а и на вкус е многу добар, ванила.
Го има некој пиено ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom