Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?

  • Да, веднаш по формирање на новата Влада

  • Да, во првата година од мандатот на новата Влада

  • Да, но не веднаш - до крајот на мандатот на новата Влада

  • Нема да го ревидираат, ама нема и да го почитуваат

  • Не, туку ќе мораат да го почитуваат договорот и за внатрешна и за надворешна употреба

  • Не ме засега / Сеедно ми е

  • Не знам


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
5 јуни 2013
Мислења
81
Поени од реакции
477
Добар дел од Македонските општини имаат излезност од над 50% до 17ч и тоа големи општини како Аеродорм, Кисела Вода, Кавадрци, Карпош, Центар покрај и доста помали општини додека кај Албанските е дебакл сега за сега Дебар, Струга, Арачиново, Студеничани испод 30%
 
Член од
23 април 2024
Мислења
151
Поени од реакции
345
Претседателски избори секогаш имало помала заинтересираност за разлика од парламентарни избори , така да ако има 50 % плус денес тогаш не е лошо ..и ова е за плус 9 % од прошлите ..
Ако стигнеме до 50% излезност тоа би значело дека без дијаспора сите што ги уште вбројуваат во избирачки список има околу 65% излезеност.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.169
Поени од реакции
20.699
Ја на 8ми секако ќе си бидам дома да си дадам дел во погребувањето на комуњарите ама за кого да гласам уште не знам. ВМРО ми се исти курац како СДСМ плус има нешто што Мицко ми е апла одбивен, прав пример за се што е погрешно во МК и деца на директори од транзиција, мамини и татини синчиња што цел живот поминаа на функции и крадење.
Од друга страна ми се Левица за кои би гласал ама едно зборат, а друго прават. Имаат храброст да зборат и да кажуваат многу работи за македонците ама од друга страна го бранат Фуркан и идат на шиптaрски гробишта. Стварно не знам.
Партија која ќе е морална вертикала и безгрешна, идеална и погодена на секој, нема. Исус да направи партија, пак ќе му најдеме замерки. За кој и да гласаш од тие две опции, секако ќе е подобра опција од СДСМ + сите албански партии.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.222
Поени од реакции
29.103
Добар дел од Македонските општини имаат излезност од над 50% до 17ч и тоа големи општини како Аеродорм, Кисела Вода, Кавадрци, Карпош, Центар покрај и доста помали општини додека кај Албанските е дебакл сега за сега Дебар, Струга, Арачиново, Студеничани испод 30%
Си чекаат они за втор круг, поскапо ќе наплатат тогаш, Стево стока ќе фрли повеќе паричка тогаш ако влезе у втор.
 

enzo8

ファックユー
Член од
1 октомври 2023
Мислења
435
Поени од реакции
1.463
Партија која ќе е морална вертикала и безгрешна, идеална и погодена на секој, нема. Исус да направи партија, пак ќе му најдеме замерки. За кој и да гласаш од тие две опции, секако ќе е подобра опција од СДСМ + сите албански партии.
Јасно, на глас размислувам онака, си дебатирам во себе, секако бираме дали змија ќе не апне или магаре да ни го бапне.
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
1.690
Поени од реакции
4.062
Инфомакс арни ли се? Да не треба да провериме? Имаат ли тешки муабети:kafence:
Автоматски споено мислење:

Кога отприлика најрано може да се дознаат резултатите после затварање ? 21ч ?
Инфомакс они имаат стручњак мислам Филип се вика, он знае се пред време.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.108
Поени од реакции
18.315
Претседателски избори секогаш имало помала заинтересираност за разлика од парламентарни избори , така да ако има 50 % плус денес тогаш не е лошо ..и ова е за плус 9 % од прошлите ..
Дај Боже да е така, јас очекував а и мораше да има поголема во ваква ситуација, зошто во најголем дел иатите луѓе испаѓаат и на двата дена.
 
Член од
22 февруари 2024
Мислења
636
Поени од реакции
2.087
Инфомакс арни ли се? Да не треба да провериме? Имаат ли тешки муабети:kafence:
рекоа дека ќе правеле теренска репортажа цел ден . Рекоа кај мене во Карпош 2 дека ќе се појават . Ги нема :гомце:
 
Член од
24 април 2024
Мислења
286
Поени од реакции
588
Инфомакс арни ли се? Да не треба да провериме? Имаат ли тешки муабети:kafence:
Автоматски споено мислење:


Инфомакс они имаат стручњак мислам Филип се вика, он знае се пред време.
Na mico brkot mu padna
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.381
Поени од реакции
28.497
Срамоте а да има ваква излезност за ваков битен историски момент каде што се крши работата за тоа каква иднина ќе имаат македонските деца. Еден ден можеби ќе немате време да се евакуирате до Солун или Велес/Штип па ќе ви текне дека не е животот само прдење и серење.
не е лошо уште сега да почне некој да се евакуира во Велес. Со таа излезност...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom