Premier League - 2023/2024

Шампион за 23/24 ќе биде?


  • Вкупно гласачи
    230

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.881
Поени од реакции
7.449
Се брои како major trophy и ја прави сезоната не дотолку неуспешна :)
Да не ме сфатиш погрешно, и јас сум за да се укине и да не постои воопшто тој мики маус куп.
Царе незнам ти како ќе ја протилкуваш оваа сезона за Ливерпул, но лани Јунајте со мики маус куп и 3то место ни е дефинитивно неуспешна сезона само ја толерирав сезоната затоа што му е прва сезона на менаџерот. Оваа очекував повеќе али дефинитивно флопна.
 
Член од
21 април 2024
Мислења
49
Поени од реакции
34
Kazete be dali City ke bidi sampion,gi cekam na kladiona za 100k cela sezona,dali ke se oparam za nekoj den?:vozbud::vozbud::vozbud:
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.128
Поени од реакции
57.562
Kazete be dali City ke bidi sampion,gi cekam na kladiona za 100k cela sezona,dali ke se oparam za nekoj den?:vozbud::vozbud::vozbud:
Не. Ќе одиграле нерешено со Тотенхем и Вест Хем во последно коло
Другарче на кабловска ја има гледано ми прераскажуваше
 
Член од
28 мај 2023
Мислења
152
Поени од реакции
152
Јас типувам на кикс со Брајтон и Тотенхем.
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.842
Поени од реакции
5.971
Ако негде Сити има највише шанси да киксне, тоа е следната во гости кај Форест.
Последната утакмица таму изиграа нерешено, а овие грчевито се борат за опстанок.

Screenshot_20240421-131750.png
 
Член од
21 април 2024
Мислења
49
Поени од реакции
34
Ако негде Сити има највише шанси да киксне, тоа е следната во гости кај Форест.
Последната утакмица таму изиграа нерешено, а овие грчевито се борат за опстанок.

Прегледај го приврзокот 413803
Abe vo red e toa mislenje kade bi kiksnal city,zarem mislite deka arsenal i liver se ke tepaat do kraj ??? Zar mislite deka arsenal bi gi dobil lesno chelsea ,totenhem i utd? Liver isto,na gosti denes so fulam,sledna nedela so everton i west hem,3 ne taka lesni gostuvanja plus i so villa vo gosti igra pretposledno kolo...moe mislenje e deka ako v cetvrtok tepa city so brajton i sledniot vikend so forest,deka se ke e reseno veke za koj ke bide shampion...
 
Член од
28 мај 2023
Мислења
152
Поени од реакции
152
Како ќе објаснет судииве дека ова на Ван Бисака е пенал, а она вчера од Грилиш не беше? Неможам да ги поднесам англискиве судии :гомце:
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.881
Поени од реакции
7.449
Како ќе објаснет судииве дека ова на Ван Бисака е пенал, а она вчера од Грилиш не беше? Неможам да ги поднесам англискиве судии :гомце:
Пенал беше и на Грилиш али некој си ги плаќа судиите. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom