Lycamobile Македонија

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.499
Поени од реакции
2.625
И Телеком истото го имаат правено, имаат дозвола мислам двата оператори и ако на некој не му одговара и е без договорна обврска може да го раскини договорот без проблем. Терајте поубо без договор, оти новите рутери што ги даваат за интернет двата оператори им дропаат пакети. Плус имаат периодов нешто мака со интернетот двата оператори.
Si teram bez dogovor ali ruterot mi go smenija koga dojdoa nesto za televizorite demek mi zgolemile brzina radi pokacuvanje na 100den.Ali generalno ne go biva nesto internetot vo posledno vreme.Zboram za wifito inace so kabel e ok.
 
Член од
1 јануари 2023
Мислења
14
Поени од реакции
6
Иначе регуларно колку имаше интернет во претплатата?
Имав 5 GB регуларно, и сега колку да се оттарасат од старите тарифи бидејќи ефтино им стои, еве ви демек уште 5. Арамии!
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.301
Поени од реакции
3.671
Denes niz Prilep imase seckajne i miss call, i od a1 i od lyca(neli ista mreza e) prikvecerinava se oporavi i e copy - paste
no pak ima golemi oscilacii, od 1234 info deka imale nekoj siten problem( od prijatel koj raboti vo A1 optika)/problem ured preku koj cela optika bile povrzani baznite vo gradot...
 

Attachments

Член од
29 август 2008
Мислења
5.301
Поени од реакции
3.671
3ti den so red, A1 niz Prilep e mn,slab so miss call i so mn,cekajne so gluvi povici i so mizerna brzina koja e edvaj 20mbps,se ceka 20sek, da trgne speedtest,
Na Lyca e toa poizrazeno odnosno po ocajno brzinata e mejgu 5/10 edvaj ...
Od A1 muva ne gi lazi,gospodine prijaveno e poteskotijata ke se resi bla bla, za Lyca da ne spomnuvam koj efekt deka voopsto ke prijavis.....
 

Attachments

Член од
29 август 2008
Мислења
5.301
Поени од реакции
3.671
Decki moze edna konstatacija i edno prasajne kako e kaj vas.?Poslednava nedela gledam site se zalat na internetot, telekom,a1 ,Tk itn....
Poslednive 3 dena vistina ima nekoe seckajne rutite gledam se isti ( kazuvam za a1) sto primetuvam na 4g+ od Prilep do serveri Skopje so site brzinata e ista slaba i so oscilacii, od lyca sim dns se 8.8.8.8 i 1.1.1.1 speedtest do Skopje a1 tapa mizerna brzina ,test do vodafone italy / uk/ de brzinata e 70~100 so 50 up, od a1 brzinata i kon ovie serveri e pak slaba... Do 50max
Rutata od a1 e ista Skopje/Viena i potoa ili Frankfurt ili London...
Ova go primetiv seckajne na viber i Whatsapp so video povik sogovornikot mi vika mi seckas so glas i slika/probav so wifi Ok e,probav i so drugi telefoni so Tk sim i Green,Lyca i od tamu secka...
Po moe ili nasive operatori MNO telekom/a1 nesto imaat problem nadvoresen soobrajkaj ili ...?togas zosto istata ruta e i za fix net od a1 na wifi istite telefoni ne seckaat....?
Me interesira kako e kaj vas...
Sega so lyca br, vo holandija na google/meet video call edvaj se razbravme kaj mene e 80down 50mbps Up, kaj nego 100/50 probavme i so viber i so whatsapp, isto
Автоматски споено мислење:

Телеком сецка нетот повеќе време...
Doma ili mobilen.?
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
723
Поени од реакции
752
Decki moze edna konstatacija i edno prasajne kako e kaj vas.?Poslednava nedela gledam site se zalat na internetot, telekom,a1 ,Tk itn....
Poslednive 3 dena vistina ima nekoe seckajne rutite gledam se isti ( kazuvam za a1) sto primetuvam na 4g+ od Prilep do serveri Skopje so site brzinata e ista slaba i so oscilacii, od lyca sim dns se 8.8.8.8 i 1.1.1.1 speedtest do Skopje a1 tapa mizerna brzina ,test do vodafone italy / uk/ de brzinata e 70~100 so 50 up, od a1 brzinata i kon ovie serveri e pak slaba... Do 50max
Rutata od a1 e ista Skopje/Viena i potoa ili Frankfurt ili London...
Ova go primetiv seckajne na viber i Whatsapp so video povik sogovornikot mi vika mi seckas so glas i slika/probav so wifi Ok e,probav i so drugi telefoni so Tk sim i Green,Lyca i od tamu secka...
Po moe ili nasive operatori MNO telekom/a1 nesto imaat problem nadvoresen soobrajkaj ili ...?togas zosto istata ruta e i za fix net od a1 na wifi istite telefoni ne seckaat....?
Me interesira kako e kaj vas...
Sega so lyca br, vo holandija na google/meet video call edvaj se razbravme kaj mene e 80down 50mbps Up, kaj nego 100/50 probavme i so viber i so whatsapp, isto
Автоматски споено мислење:


Doma ili mobilen.?
Na Tk koja brzina, ping gi izvadi?
 
Член од
28 август 2022
Мислења
31
Поени од реакции
30
koristejki mobilen internet od lycamobile i fiksen od a1 (ne optika) i jas zabelezhav poslednive nekolku dena deka mi kochi duri i na instagram koga kje pratam poraka, no si rekov deka e do instagram (bidejki instagram pochesto zaebava). ama sega primetuvam deka na wifi od neotel nemam takvi problemi...
Автоматски споено мислење:

inaku na speedtest na mobilen internet sepak vadam dobri rezultati, ~90 mbps download
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.093
Поени од реакции
8.156
Пример ако си го потрошил пакетот и ставиш нов во тековниот месец, ги дава само тие од предходната претплата кој броеви сум ги вртел, смс и нет а од новиот ги нема зошто е тоа така ?

1713128408420.png
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.301
Поени од реакции
3.671
Член од
29 август 2008
Мислења
5.301
Поени од реакции
3.671
Vcera od 17do18h imalo update, na glaven server i moj Lyca ne rabotel toj period samo ussd kodovi,
po tvoevo kratko pisuvajne ako imas aktiven paket super200/30,dena i posle 20dena od aktivirajne/potrosis data a aktiviras drug paket 30dena primer megaS, togas ti povici i sms seuste trosis od prviot paket a data od vtoriot aktiven paket i tuka imas prekoluvajne 10dena ... Vakva situacija imav samo ednas ama +3god koristam 12m paketi i nema vakva situacija sega....
 
Член од
22 август 2020
Мислења
95
Поени од реакции
65
Имало нова понуда, 6GB за 249 ден, dataXL се викал пакетот. Некој да даде повеќе инфо за ова?

Sent from my 23021RAA2Y using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom