Нови мислења на профил

Dek si be? xD
Цареееее, ме изнасмеа да не пукниш.

Не можам да одам оффтопик на темата :)
Ама да си кажам дека освен што имам 21 год…машко сум :P
  • Хаха
Reactions: Dumbledore
Dumbledore
Dumbledore
Знаеш...не знам ова како поинаку да го кажам без да бидам погрешно сфатен, но кога сме во машко друштво. Ако добро се зумира твојата фотка на последниот натпревар, може да се види едно соѕвездие... немој да прашаш кое. :D

Машкиот мозок одма ќе ја процесуира оваа информација. :sneaky:
коцка
коцка
Педер сум!!! Машко со женски мозок!!! Какво црно сиѕвездие бре????
  • Хаха
Reactions: Dumbledore
Dumbledore
Dumbledore
Па и онака само педери ми коментираат на ѕид! :(
  • Хаха
Reactions: коцка
Jas samo prasav ako sakas da pomognes kazi sto znaci.
hristoviki
hristoviki
Jas prasav sto znaci

СПИСОК НА ПОЛОЖИТЕЛНО

ФЕВРУАРИ 2021

[УКАЗ 148] 16.02.2021 @memory111
[УКАЗ 148] 16.02.2021 @9999 (татко на @em1l1ja) - фин 01.10.2020 - инт СОФ 28.02.2019

ti se smees.
Z
Zyzzz91
Druze mozda je greska, nisam se tebi smejao nego sam se zahvaljivao ovom decku drugom koji mi je objasnio spisak.. Sta ti nije jasno, oko spisak li?
hristoviki
hristoviki
Sto znacat ovie brojki? :)
izvini mislev mene me ismejuvas
„Штркот бара боја“ децата уште ја играат, омилена игра во школски двор со генерации е. И син ми ја игра, со истите правила со кои јас сум ја играл кога бев дете. Едно дете е „штрк“, тоа брка, останатите бегаат. На почетокот „штркот“ пее: „Штркот бара боја“, другите деца му враќаат: „Која боја, сакаш да е твоја“, и штркот вели, на пример: „Зелена“, и сите деца бегаат, а штркот ги брка.
Violetova
Violetova
@Zlatikevichius Личи на брканица според описот што го кажуваш.
Zlatikevichius
Zlatikevichius
Да, брканица само со малку поусложнети правила.

"Нека бие" сте играле? :D :D :D
Violetova
Violetova
Да, памтам од игри: „Нека бие“, народна, жмурки (викавме: изгоре лончето, претече млекото), ластик ние женските, ама од игри на ластик во Острово (Аеродром) до Ѓорче имаше разлика која игра се играше, машките играа камај, џамлии (памтам изрази како: шлајка, коњак џамлија...). Весело детство сме имале :)
На врв Bottom