Zvoganj анимации

Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.777
Поени од реакции
8.214
Mене последниве ич не ми се свиѓаат. Почна да се труди ( :D), да прави драмски паузи, да форсира. Ја губи таа deadpan импровизација. После Боки, скоро се му е изнасилено.

Инаку, видеото со гоблинот ми е омилено. Стопати го имам гледано. Не знам зошто ми е толку смешно. Изгледа оти е успешен „превод“ на монти пајтоновски апсурд во high fantasy сетинг. Не ми текнува на многу такви примери. Србо перфектно го има изведено.

Оф топик. Potion seller е друг успешен пример за глуп монти пајтон high fantasy дијалог.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Mене последниве ич не ми се свиѓаат. Почна да се труди ( :D), да прави драмски паузи, да форсира. Ја губи таа deadpan импровизација. После Боки, скоро се му е изнасилено.

Инаку, видеото со гоблинот ми е омилено. Стопати го имам гледано. Не знам зошто ми е толку смешно. Изгледа оти е успешен „превод“ на монти пајтоновски апсурд во high fantasy сетинг. Не ми текнува на многу такви примери. Србо перфектно го има изведено.

Оф топик. Potion seller е друг успешен пример за глуп монти пајтон high fantasy дијалог.
Taка некако и кај мене. Жими вчера на Томислав сум се смеел ко будала. Додуша и се запив малку и онака го пуштив 3-4 пати со ред :D Прв пат ко го чув ми беше онака.

Сега дур чекам да се напрај чајов ќе го „отпревртам" братов со видеово.
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.895
Поени од реакции
717

Димитрије, мислим да сам рањен.Добро мислиш Коста :lolzz:
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.153
Поени од реакции
2.590
Највеќе се прснав од смеење со Томислав.Посебно на оној делот "не,не,не сањаш".
Сите му се добри некои можда и не толку многу,ама ако успее секој ден нивото на хумор како кај Томислав да го одржува ќе напраи многу поише.Пак и вака има 10 милиони вјус за еден месец.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom