Zulu.mk - клик & глеј

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
Вчера вечер на кратко имаше, ама сега пак на старо си се врати. :(
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.660
Поени од реакции
9.960
:nerv::nerv::nerv:па нема стреаминг,нема да можам на раат да глдам лацио-јуве:nerv::nerv:
 

Go2bed

Vasilij Zajcev
Член од
2 март 2005
Мислења
972
Поени од реакции
13
A еве овде можеш да си го земиш програмчето за да гледаш српски (уствари од цел свет) телевизии во живо, па уживај во Партизан
http://www.jlc-software.com/?page=internet_tv.html



Еве го програмчето да си гледаш српски телевизии
http://www.jlc-software.com/?page=internet_tv.html
дали некој друг го пробал ова.кај мене сликата трае 10-12 сек и после се ислучува и се појавува само една емаил адреса на екранот.помош :toe::toe:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
моментално ми работи, досега гледав А1, супер е.
 

Ептен

Џомба
Член од
30 јуни 2006
Мислења
97
Поени од реакции
15
браво супер страна и супер слика , само знае некој колкава е потрошувачката на интернет лимит точно , јас проверив нешто многу брзо ми вртеа бројки , знае некој точно колку е ?
1 мегабит.

И јас се израдував кога го видов, ама не верувам дека долго ќе трае. Точно дека програмите се бесплатни ЗА ГЛЕДАЊЕ, ама не и за пренесување.
Целиот проект е целосно легален и поддржан од самите телевизии. Во нивни интерес е да имаат што повеќе гледачи и да си ја креваат цената на рекламниот простор, независно од медиумот.
 

bib

Член од
17 јануари 2009
Мислења
4
Поени од реакции
0
дали некој друг го пробал ова.кај мене сликата трае 10-12 сек и после се ислучува и се појавува само една емаил адреса на екранот.помош :toe::toe:
Da taka e samo na Hrvatskite televizii a drugoto e se super za srpskite ti treba samo real player ako nemas da si instaliras nov.

A super go pustija zulu, barem ke se iznagledame rakomet:vozbud:
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Супер е ова зулу.мк
Сликата е подобра дури и од таа на телевизорот (кејблтел ја носи од антена и тоа појачалата се катастрофа а на зулу.мк преносот оди директно од телевизиите нешто слично како кај макс тв)
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Моментално не, изгледа имаат некои проблеми:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom