ZTE Racer II

Член од
19 декември 2010
Мислења
523
Поени од реакции
23
(Also known as ZTE Meteor Racer II)


Карактеристики:

GENERAL
2G NetworkGSM 900 / 1800 / 1900
3G Network HSDPA 900 / 2100
Announced 2011, August
Status Available. Released 2011, September
BODY
Dimensions104 x 55.4 x 13.5 mm
Weight 100 g
DISPLAY
Type TFT capacitive touchscreen, 256K colors
Size 240 x 320 pixels, 2.8 inches (~143 ppi pixel density)
SOUND
Alert typesVibration; MP3, WAV ringtones
Loudspeaker Yes
3.5mm jack Yes
MEMORY
Card slotmicroSD, up to 32 GB
Internal 256 MB ROM, 512 MB RAM
DATA
GPRSYes
EDGE Yes
Speed HSDPA, 3.6 Mbps
WLAN Wi-Fi 802.11 b/g
Bluetooth Yes, v2.1 with A2DP, EDR
NFC Optional
USB Yes, microUSB
CAMERA
Primary3.15 MP, 2048x1536 pixels
Features Geo-tagging
Video Yes
Secondary No
FEATURES
OSAndroid OS, v2.2 (Froyo)
CPU 500 MHz ARM 11
Sensors Accelerometer, proximity, compass
Messaging SMS (threaded view), MMS, Email, IM
Browser WAP 2.0/xHTML, HTML
Radio Stereo FM radio with RDS
GPS Yes, with A-GPS support
Java Yes, via Java MIDP emulator
Colors Black
- MP4/H.264/H.263 player
- MP3/WAV/eAAC+ player
- Organizer
- Document viewer
- Voice memo
- Predictive text input
BATTERY
Standard battery, Li-Ion 1100 mAh
Stand-by Up to 166 h
Talk time Up to 4 h 35 min
 
Член од
19 декември 2010
Мислења
523
Поени од реакции
23
Го купив телефонот вчера, супер е. Сакам да го приклучам на PC но компјутерот не го прпеознава USB-то. Дали има драјвер за него?
 

Seniorita

џм..
Член од
11 април 2011
Мислења
1.344
Поени од реакции
681
Го купив телефонот вчера, супер е. Сакам да го приклучам на PC но компјутерот не го прпеознава USB-то. Дали има драјвер за него?
на мојот ( првата генерација ) не му бараше драјвери ..нормално си се поврзуваше ..

и, како ти се чини? брзина, перформанси, калибрација?
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.677
Го купив телефонот вчера, супер е. Сакам да го приклучам на PC но компјутерот не го прпеознава USB-то. Дали има драјвер за него?

Види на сликата горе во левиот ќош на второто иконче и стисни на него и стисни ок и ќе го најде :)
 
Член од
19 декември 2010
Мислења
523
Поени од реакции
23
на мојот ( првата генерација ) не му бараше драјвери ..нормално си се поврзуваше ..

и, како ти се чини? брзина, перформанси, калибрација?
Незнам сеуште несака да се поврзи. Ја дава мемориската картичка но кога кликнам на неа вели 'please insert disk' - за брзина е ок, се чека малку пред да се воспостави повик, интересно мени, интернетот е супер. А како да симнам игри од нет на компјутерот и да ги инсталирам на телефонот?
 
Член од
16 октомври 2011
Мислења
371
Поени од реакции
408
Ја го имам еве неколку месеци . .добар е .. а за поврзување со пц .. кд се приклучи првпут одма се инсталира и после може што сакаш да правиш, слики музика ова она . .
 

Seniorita

џм..
Член од
11 април 2011
Мислења
1.344
Поени од реакции
681
Незнам сеуште несака да се поврзи. Ја дава мемориската картичка но кога кликнам на неа вели 'please insert disk' - за брзина е ок, се чека малку пред да се воспостави повик, интересно мени, интернетот е супер. А како да симнам игри од нет на компјутерот и да ги инсталирам на телефонот?
you must be new here :P
не се симнуваат на пц, па после на тел! директно, од "Market" можеш да ги симнеш ..само гледај да ти се FREE, ако не ти се плаќа ;)
 
Член од
19 декември 2010
Мислења
523
Поени од реакции
23
you must be new here :P
не се симнуваат на пц, па после на тел! директно, од "Market" можеш да ги симнеш ..само гледај да ти се FREE, ако не ти се плаќа ;)
Me new :D
А како да си активирам Wi-Fi бидејќи при сќенирање неможе да го пронајде мојот интернет?
 
Член од
7 февруари 2012
Мислења
26
Поени од реакции
2
you must be new here :P
не се симнуваат на пц, па после на тел! директно, од "Market" можеш да ги симнеш ..само гледај да ти се FREE, ако не ти се плаќа ;)
Може и да си ги симне апликациите и игрите на пц, па после да ги стави на мемориска, па да ги инсталира. Но тоа е покомплицирано отколку дирекно преку андроид маркет да си ги инсталира на мобилен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom