"Zapper Дигитален генератор на фреквенции"

Член од
17 февруари 2014
Мислења
25
Поени од реакции
3
Sovrseno mi e jasno se ona sto go pisuvas Bafra, znam i deka segasnite frekvencii na zapperot se razlikuvaat od originalnite sto gi koristel Rife, no znam i drugo, deka ovoj aparat, takov kakov sto e sepak pomaga. Povtoruvam uste ednas deka sum go isprobala licno na sebe, ne koristam veke nikakvi antibiotici otkako go imam nitu jas nitu moeto semejstvo. Toa za mene e dovolno. Namesto da pametuvam i falam nesto sto go nema veke, bidejki e unisteno za da se spreci lekuvanjeto na lugjeto, ajde barem da ne im go uskratuvame ovoj aparat takov nesovrsen kakov sto e, ama neka se informiraat lugjeto. A potoa normalno deka sekoj ke odluci kako sto si saka, jas i ne sakam da teram nikogo na nisto. Za orgonskata energija isto taka znam dovolno, no ne e problem blagodaram za preporakata, ke poglednam sto ima na google za toa. Ne se lutam sto se spodeluvaat informacii, no me luti sto lugje koi samo slusnale za toa komentiraat vednas negativno, ne znaejki deka mozebi so toa na nekogo mu go zagrozuvaat zivotot, a bas toa bi mu bilo lek. Nekako sudbinata me povrza so takvi lugje koga jas go barav spasot za sebe i znam sto ke se slucese so mene, ako mi kazea deka nema da mi pomogne koga prasuvav za informacija. Od edna strana medicinata digna race od mene, me ostavi bez dijagnoza, a od druga strana mi bese izbor zapperot i moznosta za spas. Nikomu ne posakuvam da se najde vo takva situacija, tokmu poradi toa me lutat takvi komentari.Vie koi ste imale srekja da ne se najdete vo bezizlezna situacija so golem zdravstven problem, ne mozete da razberete, no jas sum go preziveala i so seta sila ke se trudam poveke lugje da doznaat za moznostite na ovoj aparat. Nema toa vrska so nikakov profit i li biznis, vo osnova na celata ideja e da im se doblizi uste edna moznost na lugjeto, moznost polesno da se prezivee. Pozdrav i ubav den vi posakuvam na site, jas veke nema da komentiram nisto na ovaa tema
 
Член од
19 ноември 2013
Мислења
31
Поени од реакции
14
Zdravo, bi sakala da ve prasam dali odevte nekade na tretmani so zapper ili go imate uredot? Nekoe vreme odev na biomagnetna rezonansa, no bi sakala da probam tretman so zapper.
 
Член од
17 февруари 2014
Мислења
25
Поени од реакции
3
Jas odev vo edna privatna ordinacija na tretmani so zapper, no definitivno ne se isplati. So samo 7 tretmani ti ke si kupis aparat i ke go imas doma ne samo za sebe tuku za celoto semejstvo. Jas i sinot si go podobrivme imunitetot so ovoj aparat i zatoa sega go koristime mnogu retko, ednostavno ne cuvstvuvame potreba. Go vklucuvame mozebi 2 pati vo mesecot, bas onaka za sekoj slucaj, preventivno. Ako sakas mozam da ti pratam vo poraka informacija kade mozes da si kupis vo Mk ako slucajno se resis da nabavis. Nema da pisuvam ovde javno da ne recat deka reklamiram nekogo
 
Член од
28 мај 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
A, ne.Pogresno si me razbrala, jas ne se grizam za tvoeto zdravje. Odamna prestanav na usviteni glavi da im objasnuvam kako da preziveat. Sekoj sam za sebe si odlucuva. Nikakvi fakti nemam namera da ti prezentiram, jas samo na lugjeto koi se neinformirani za ovoj nacin na lekuvanje sakav da im pokazam deka imam pozitivno iskustvo so aparatot. Onie koi imaat dovolno svest, ke istrazuvaat i ke si najdat nacin da si go nabavat, a za drugite nemam namera da se zamoruvam, sekoj sam si e odgovoren za svojot zivot. Nemam namera nisto da prodavam, jas za sebe si kupiv i ne go prodavam, moite prijatelki samite si naracaa i si gi kupija, a ako prodavav sigurno nema ovde da go pravam toa. Samo ocigledno nekoi lugje ne mozat da poveruvaat deka nekoj moze da informira so cel da pomogne, verojatno takvite lugje smetaat deka site se kako niv. Inaku vo Makedonija postojat veke nekolku ordinacii kade uspesno se lekuva so frekvencii, so biorezonanta i so zapper, no ete nekoi uste ziveat vo minatiot vek i veruvaat deka samo goltanje tableti i bockanje moze da izlekuva. Za zal vo Srbija na primer i na forumi i vo nekoi grupi na fb, lugjeto razmenuvaat informacii za zapper, za polaris diskot, za Teslinata ploca, ama ovde kaj nas se ke se najde nekoj sto ke bara naucni fakti, studii i ne znam sto. Aloooooo, kakvi fakti bre, koga ti kazuvam jas pobediv sistemska kandidijaza za koja mojata maticna me gledase kako da sum duh i mi prepisuvase Flukonazol, ama me predupreduvase deka crniot drob moze da mi nastrada. Nema sto ne probav i nisto osven nego ne pomogna. Gospod da mu dade zdravje na toj sto go napravil, a na takvi kako tebe poveke nema da potrosam nitu sekunda. Se nadevam samo deka onie na koi im e potrebna informacija ke dojdat do moeto iskustvo, pa ke si se potrudat i ke dojdat do aparatot, za da si go spasat zdravjeto. I da navistina svemirot e sostaven od elektroni, protoni, neutroni i MORONI
Здраво. Ќе можете ли да ми кажете дали имате некакво искуство со Запер за здравствени проблеми поврзани со нервниот систем, мускуло-скелетна болка, главоболка, вртоглавици, хроничен замор... Дали знаете дали се покажал како ефикасен за некои од овие состојби? И каде може да се набави во МК, а да бидам сигурна дека е оригинален, а не некоја копија? поздрав
 

Kajgana Shop

На врв Bottom