Zamunda.net (официјална тема)

Член од
4 февруари 2011
Мислења
12
Поени од реакции
0
Пссссс...врска нема муабетот

Јадиш РУСКА салата???? ако јадиш, ми шо јадиш руска, шо не си измислиш своја.......... цц ц ц и направи профил само за ова да ни го објасниш? :tapp: ЕБАГО
Да, точно, споредбата со руската салата ти беше "на место". :pos2: Салатата нема врска со името.
И да, специално за ова направив профил. Си мислиме дека сме наj jaки на цел Балкан и никоj не не цени (чисти глупости). JАДИ Г_ _ _ А. :pos2:
 

SANCTIMONIOUS

Мејд Ин Мацедониа
Член од
21 март 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
9
Нека пиши ПП некој ако сака да му кажам user доколку му е потребен за замунда!
 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.202
Поени од реакции
324
Друже до IP адресите е.
Пробај смени си ја адресата. Да почнува со 77 * * *
можно е ова со ип адресиве,сеа моментално имам 46.217.*.*
преку веб неможам да и пристапам на замунда, а ја пингам,телеком е*е*е се

едит: еве со 77.*.*.* и пристапувам и преку мозила

што гомна се овие телеком ...
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Да, точно, споредбата со руската салата ти беше "на место". :pos2: Салатата нема врска со името.
И да, специално за ова направив профил. Си мислиме дека сме наj jaки на цел Балкан и никоj не не цени (чисти глупости). JАДИ Г_ _ _ А. :pos2:
Срце, и јас сакам некои работи како што велат биле подобри порано да се вратат, ама нема, државата ни е за никаде, но ако одиме вака се самоуништуваме, мора да бидеме цврсти сепак Македонија не е земја да има се и вака ако продолжи нема да има, никој не мисли дека е најјак на цел Балкан оти балканот сега е ништо, секој го води каде му кур го боли. За гомна мене не ми се јадат, овде на оваа тема која е за ИНТЕРНЕТ СТРАНИЦАТА ЗА ТОРЕНТИ ЗАМУНДА, дојде една девојка и јадеше нешто, е сега што јадеше незнам....поззз
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.377
Поени од реакции
27.416
Ај ве молам некој нека ги контактира Замунда да ги одблокираат новите IP адреси на Телеком. Новите ип адреси започнуваат: 46.217.*.*
Точно. И ја имам проблем и не можам да влезам. Трема некој да им пише што не е на T-Home !
Ајде колеги помош !

Контактирајте го hall (он е SYSOP на Замунда)
Читајте горе што цитирав........ АЛОООООООООООО што се чека???
Не бидете сељаци, тие што може да пристапите на замунда објаснете го ова на некој админ(ете hall)... пишете им порака, контактирајте ги нешто а у
 

Martin Ramadan

RamDagaDam
Член од
17 декември 2008
Мислења
133
Поени од реакции
19
можно е ова со ип адресиве,сеа моментално имам 46.217.*.*
преку веб неможам да и пристапам на замунда, а ја пингам,телеком е*е*е се

едит: еве со 77.*.*.* и пристапувам и преку мозила

што гомна се овие телеком ...
Точно до ип адресите е, ја сменив адресата да почнува со 77 и сега влегувам без броблем.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.377
Поени од реакции
27.416
Пфф ерво отворил тема и ја затвориле без да кажат ништо.......
 

Martin Ramadan

RamDagaDam
Член од
17 декември 2008
Мислења
133
Поени од реакции
19
Му напишав приватна порака на еден од админите и го известив за проблемот, еве што ми одговори:

Message:
Друже, попитај вашијат доставчик за точната мрежа, за којато става дума.
Пример: 46.217.22.0 - 46.217.22.250
Така ште знаем мрежата, в којато има проблем, и ште можем да го отстраним. )
 
Член од
2 мај 2009
Мислења
276
Поени од реакции
170
Според ripe.net телеком ја имаат земено класата 46.217.0.0/16. Пиши му на администраторот да ја пушти оваа класа: 46.217.0.0 - 46.217.255.255.
 

Martin Ramadan

RamDagaDam
Член од
17 декември 2008
Мислења
133
Поени од реакции
19
Фала, му пишав сега ке видиме што ке направат.

П.С. Еве готово е завршија работа бугарите, се е средено, значи сега нема да имаме никакви проблеми со тие ип.
 
Член од
29 јануари 2007
Мислења
303
Поени од реакции
10
Нешто барав по нет, ИП адрсите за Мак Телеком се 77.28.0.0 - 77.29.255.255 а тие што имаат проблем се 46.217.0.0 - 46.217.255.255.

Само не сум сигурен, не најдов некој конкретен одговор.

Еве една страна каде се наоѓаар Македноски ип адреси.

http://www.find-ip-address.org/ip-country/
 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.202
Поени од реакции
324
Фала, му пишав сега ке видиме што ке направат.

П.С. Еве готово е завршија работа бугарите, се е средено, значи сега нема да имаме никакви проблеми со тие ип.
ок е тогаш,јас мислев има рестрикција од страна на телеком
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.246
Поени од реакции
7.253
a што викате ние да направиме наша замунда??да не се замараме со нив...првите 2-3 недели free registration ( + добар маркетинг) и после ко нив ....секако нешто наше ке стаиме :icon_cool
што викате??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom