Zalba Posle Apelacija !?

Член од
1 јуни 2005
Мислења
3
Поени од реакции
0
Zdravo ,

Ne Sakam da Mislam deka ovaj Spor e Izguben . Najvise za toa sto E Nepravicen , pogresno procenet , i kompletno ne ispitan .

Advokati mi bea Davidovic& Jankovic , Konkretno bese Jankovic , ne bi sakala nisto loso da kazam okolu zastapuvanjeto , no Ne mozam da kazam i Kompletno Pofalni Zborovi !!! Ne sum Zadovolna !!!
Delumno mozebi e i moja vino... Dadov samo polovina od sumata pobarana za sporot --- Taka nekoj me poduci i dobro me poduci -- Sleden pat po Ucinok ke plakam samo !!! I Ako ne mi se svika , da mozam polnomosno da povlecam vednas!!! Ovde bese Problem i toa !!! Sakav da go povlecam , no parite vise bea dadeni / nepotroseni , a kaj drug trebase ista suma da platam !!! I ne znam i on/a dali ke bese ok ili ne ...
No , Najbitno od se za niv ova bese mal Slucaj ... Taka mislam go tretiraa i nekako mozebi neseriozno go Sfatija !!!

za Niv Mal , Za Mene Golem !!!Bidejki , se rabotese za staratelstvo nad mnogu malo dete !!!
I Go Izbubivme !!! Nema da navleguvam sega zosto i kako ... no Primarno bese sto navistina, Oni ne Srabotija , Mozebi i Ne Ocekuvaa !!! No CSR bese protiv nas!!! Sudajata donese Vtora odluka , koja Apelacionen Sud ( zad zatvoreni vrati ) ja potvrdi . Sega , Idam po Lavirintot na Pravdadata i ne gledam Izlez !!! Prvo i Osnovno , Zatoa sto Ne Me / Ne Bev izvestena navremeno deka imam pravo na Revizija na Vrhoven sud ( vo delot na izdrskata ) ,koj ustvari sega iskoci da bide golem problem !!! Bidejki , nekako zakluciv deka Makedonija e protiv mene , Bev resena da podnesam Aplikacija do Strazburg. No se pokaza , deka ne e vozmozna, bidejki ne sum pobarala revizija na Vrhoven ( i.e pravnite sredstva vo Makedonija ne bile iscrpeni ) . Se Custvuvav Uzasno !!! Mojot Svet Mislam se Raspadna!!! Mislev Strazburg e resenieto Navistina !!! ... I potoa ostana Povtorno pokrevanje na Postapkata so Izmeneti Okolnosti --- Ok ... Imame i toa ... Nema da navleguvam kon detalite... No , Prasanjeto mi e :

MOZNO E APELACIONEN SUD DA JA ODBIE TUZBATA !!!??? I AKO DA , STO E SLEDNO ??? KADE BI MOZELA DA JA BARAM PRAVDATA !!??? Voedno , Ve Zamoluvam , Vie Koi Citate , Da Predlozite nekoj Advokat --- Moze od Skopje a Moze i od Istocna Makedonija , bidejki tamu se vodi procesot !!! Nekoj koj ke sraboti ... Bez ni eden Detal da mu Promakne !!! Se nadevam ke dobijam odgovori na ova prasanje .... Smesno e, i Ne znam Kako da vi Objasnam , Kolku sum Povredena od Ovaa Drzava !!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom