YouTube Say Macedonia

Член од
18 јануари 2009
Мислења
1.407
Поени од реакции
339
YouTube Кажи Македонија е кампања на македонските YouTube членови, направена со цел промена на официјалната политиката на YouTube да не именува со Macedonia - The Former Yugoslav Republic of. YouTube Кажи Македонија!

YouTube Say Macedonia is a Macedonian YouTube users campaign for changing the official policy of YouTube naming us as Macedonia - The Former Yugoslav Republic of. YouTube Say Macedonia!

YouTube we respect your name, your owners and your service by using the name that YOU want to be your trademark. you have the right to it. But why is so hard for you to respect someones basic human right to be called by the name he choised to. Just as well as I don't have the right to change someones name, no one has the right to change mine. So please respect that. Call me by my NAME! Say MACEDONIA

Нешто повеќе како да избегнете да бидете напишани на вашиот акаунт како Macedonia - the former yugoslav republic of може да почитате овде http://i-macedonian.blogspot.com/

Кампањата ќе се состои од креирање на видео клипови од повеќе автори, запознавање на македонското интернет општество со нашите активности и барање на подршка од нив, праќање на писма до YouTube со цел именување на нашата земја единствено како Македонија без никакви придавки идр. Секој што сака да помогне во ова е добредојден. Првите видео клипови можете да ги видите овде http://video-mk.blogspot.com/
 

demmian

Попиванов
Член од
9 јули 2008
Мислења
1.613
Поени од реакции
53
Браво за клипот,секоја чест!

Единствено што ни треба во ова време е само добар пропаганден материјал од наша страна.Да продолжиме понатаму со вакви идеи!:wink:
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Браво Браво и најголемо браво за ИнтернетМР кој е еден од тие кои најмногу се залагаат ми се допадна клипот што го постави на темата интернет пропаганда
одлична идеја
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Треба да им праќаме пораки дирекно на YouTube, заедно со причините зошто треба да го направи тоа.

Може секој Македонец да го аплоудува на својот профил и ова видео.

But why is so hard for you to respect someones basic human right to be called by the name he choised to
Ова треба само да се смени со
But why is so hard for you to respect someones basic human right to be called by the name he was allways called trough the history.
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
1.407
Поени од реакции
339
Јас пратив една порака до сервис мејлот на YouTube и сеуште нема одговор. Инаку да добра е идејата секој да го стави видеото на својот профил. А има и да бира. Покрај овие три има и уште најмалку 2 на истата тема а во наредните денови ќе има уште повеќе. Освен пораки до YouTube чијшто мејл незнам дали е баш тој за таа намена, може под секое видео како коментар да се напише YouTube Say Macedonia и да се гласа. Ако некој има идеи и сугестии нека кажува. Инаку благодарам за подршката јас мислев нема будни во ова време :helou:

Па мислев така да го напишам па викам немој нешто да речат ООН и привремена референца и да замешаат политика, па го ставив вака. Инаку ако мислите дека е подобро може и така да го пишеме и ново клипче да се напраи.
 
Член од
24 јуни 2008
Мислења
1.705
Поени од реакции
75
Напред за сите плодни и добронамерни идеи за нашата земја. Фантастично и се надевам сите ќе допринесеме за оваа и слични идеа и ќе наидеме на прифатеност и поддршка. Инаку доста луѓе го имаат запознаено Тоше Проески (слава нека му е) и неговата музика а со тоа и нашата земја и народ, преку you tube и имам слушнато многу убави работи за Македонија од странци кои се почесто на you tube.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.167
Поени од реакции
15.962
Еј браво момци, секоја чест.
Ми се свиѓа оваа иницијатива и добро е што се залагате за ова и што пропагирате за употреба на нашето уставно име на YouTube.
И повторно секоја чест
 
H

HITCH

Гостин
БРАВО за видеово :helou:

:smir: btw дајте некоја стр како се прави you tube video никако не можам да направам грешам нешто :helou::helou::helou:
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Јас пратив една порака до сервис мејлот на YouTube и сеуште нема одговор. Инаку да добра е идејата секој да го стави видеото на својот профил. А има и да бира. Покрај овие три има и уште најмалку 2 на истата тема а во наредните денови ќе има уште повеќе. Освен пораки до YouTube чијшто мејл незнам дали е баш тој за таа намена, може под секое видео како коментар да се напише YouTube Say Macedonia и да се гласа. Ако некој има идеи и сугестии нека кажува. Инаку благодарам за подршката јас мислев нема будни во ова време :helou:

Па мислев така да го напишам па викам немој нешто да речат ООН и привремена референца и да замешаат политика, па го ставив вака. Инаку ако мислите дека е подобро може и така да го пишеме и ново клипче да се напраи.
Јас им имам пратено неколку пати за да пријавам Грчки видеа и секогаш ми враќале ама ги праќам од францускиот ми школски имеил. Еднаш од мојот од јаху пратив и немав одговор.
 
Член од
21 август 2007
Мислења
295
Поени од реакции
8
Мислам дека предлогот на VOLK 2234 е добар и би требало реченицата да гласи:

But why is so hard for you to respect someones basic human right to be called by the name he was allways called trough the history.
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
1.407
Поени од реакции
339
Мислам дека предлогот на VOLK 2234 е добар и би требало реченицата да гласи:

But why is so hard for you to respect someones basic human right to be called by the name he was allways called trough the history.
OK се тоа убаво ама тогаш ќе треба и basic human right да се избрише или смени дека незнам колку е правно издржано. За тоа како не викале во тек на историја мислам не спаѓа во основни човекови права. Ако има некој добар во пишување нека напише комплетен текст. Исто ако има некој што знае мејл за оваа намена нека го каже, дека мене уште не ми одговорија. Имаме веќе и Facebook група. Ова е линкот
http://www.facebook.com/group.php?gid=56512944714#/group.php?gid=56512944714
Секој што има некоја идеја како да се прошири и спроведува оваа иницијатива нека пишува.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom