Youtube со повеќе од 1 милијарда гледања на ден

Член од
22 јуни 2007
Мислења
840
Поени од реакции
25
Ајде малце дискусија околу ова 1 милијарда на ден,тоа мислам дека ги преминува сите граници,што ако пресметаме би излегло отприлика 12илјади гледања во секунда.

Нека си ја продолжат работата така и да дочекаме 100 милјарди гледања:)

Ваш коментар?
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.656
Поени од реакции
4.713
Па еве и јас придонесувам кон тие милијарда гледања ... па нема човек што не пушта јутјуб во денешно време..ништо чудно
 

Rokerot

The Guitar Addict
Член од
30 април 2007
Мислења
218
Поени од реакции
20
Hmm, супер, кај моеш денеска без yt, само мене ми е чудно коа некој слуша музика исклучиво на youtube зш го мрзи да ги спушти песните/клиповите (2 клика работа -.-) и така секој ден 13948134 пати пуштај иста песна на youtube, е имало views, па имало. :helou:
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.067
Поени од реакции
8.123
На кој основ они се збогатуваат коа све е фрее?
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
840
Поени од реакции
25
На јутуб не му требаат пари..бидејќи е на гугл..а гугл ги пере парите од целиот свет..така да...и да има и да нема исто му се фајќа на гугл:):smir:
 

Eufrat Kurajber

Real cigan from da hood.
Член од
4 декември 2009
Мислења
341
Поени од реакции
12
не си трошам од лимитот па шо сака нека е.. ќе си ја симнам подобро песната у mp3 file..ама не трошам од јутуб :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Youtube не заработуваат, зошто се лажете? Незнам колку милиончина google одвојува ДНЕВНО за да плаќа интенрнет. Парите кој се даваат за youtube НЕМА ШАНСА да ги вратат. Google го чува youtube заради популарност и кревање рејтинг. Тоа е се!!!

А да заборавив ДА ЖИВЕЕ YOUTUBE!!!
 

x7Monster

kajgAnster!
Член од
4 декември 2009
Мислења
325
Поени од реакции
6
Да точно е тоа што го кажа Џои.Иначе минимално по 50 клипа на ден, пошо имам НЕОГРАНИЧЕН СООБРАЌАЈ си штракам колку ми душа сака.)
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Нормално дека ќе има толку, па речиси секој корисник на интеренет, еднаш дневно ако и повеќе пати овтора Јутуб. :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom