Youtube канал за почетници

Член од
17 февруари 2021
Мислења
3
Поени од реакции
5
Добар ден на сите, моето име е Ивица, јас сум интернационално сертифициран Фитнес Инструктор со повеќе од 8 години искуство.
Ова е мојот канал на линкот доле за сите општи теми - како со вежби без тегови, со сопствена тежина да се ослабне и низа други теми.


Ако сакате, многу би ми значело да се регистрирате, и доколку имате некои идеи за видеа што би сакале да ги видите слободно пишете ми.

Благодарам и поздрав до сите.
 
Член од
26 декември 2009
Мислења
239
Поени од реакции
160
Ај интернационалан сертифициран фитнес инструктору сс 8 годишно искуство, објасни ми како овија 8 вежбе ке ми помогнев да га стопу сало на стомак за 15 д'на ?
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.173
Подобро е да го тераш на македонски, мислам поголем успех ќе имаш. На англиски има преголема конкуренција.
 
Член од
17 февруари 2021
Мислења
3
Поени од реакции
5
Ај интернационалан сертифициран фитнес инструктору сс 8 годишно искуство, објасни ми како овија 8 вежбе ке ми помогнев да га стопу сало на стомак за 15 д'на ?
Prvo I ja sam kumanovac, a drugo zavisi ti kolko salo imas ako imas 20kg salo godina nema da ti pomogne ali probaj prvo u svak slucaj ne hejtaj odma
Автоматски споено мислење:

Подобро е да го тераш на македонски, мислам поголем успех ќе имаш. На англиски има преголема конкуренција.
Fala primetiv ima mn konkurencija ke probam
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
1.311
Поени од реакции
1.825
Мора да инвестираш во продукција. Микрофон на тебе да закачиш, или да купиш shotgun mic. Слабо се слуша. Гледам дека немаш простор за да ја одалечиш камерата премногу, како и за вежбање немаш многу простор. Ако не планираш да менуваш локација, може не е лоша идеа да видиш да го офарбаш ѕидот позади тебе и да фрлиш некои прекривки на троседот/двоседот, да направиш некој контраст, или да ги вржеш креветите со ѕидовите визуелно, во тон. Бели ѕидови генерално се лоша идеа. Гледај да носиш и алишта што ќе те двојат од позадината.

Ко што вика nE0n1nja, може не е лоша идеа на македонски да пробаш, да го фатиш овој пазар. Секој случај, споро одат овие работи. Многу од овие канали за фитнес на јутуб порано собираа гледаност од драма, коментирање што се дешава во таа заедница, него чисто од видеа за вежби.

Види таму некои групи на фб, некои сајтови, sub for sub, да набилдаш бројки побрзо да дојдеш до 1,000ка. Ставај click-bait наслови и thumbnails на почеток, да пробаш да ги исполниш условите побрзо да можеш да го монетаризираш каналот. Тешко оди ова со јутуб. Побитно е да имаш харизма и да сакаш да се експонираш, него да имаш нешто да покажеш. Сум следел луѓе со години објавуваат видеа додека да стигнат до некоја бројка. Бара многу константност и работа. Ама со толку многу конкуренција денес мора да покачиш продукција, ако сакаш да успееш. Со среќа.
 
Член од
17 февруари 2021
Мислења
3
Поени од реакции
5
Wow fala e vakva konstruktivna kritika mi treba, definitivno ke probam na mk, kanalot go pocnav za klientite od niv I mi e gledanosta, mn sporo ide edvaj stignav do 100 za 2 meseca. Za vlozuvanje sega za sega ne bi mozel da si dozvolam za produkcija a za mic ima li nekoj sto mozes da mi go preporacas a da e taka sredna cena za android telefon. Fala ti
 
Член од
26 декември 2009
Мислења
239
Поени од реакции
160
Prvo I ja sam kumanovac, a drugo zavisi ti kolko salo imas ako imas 20kg salo godina nema da ti pomogne ali probaj prvo u svak slucaj ne hejtaj odma
Автоматски споено мислење:


Fala primetiv ima mn konkurencija ke probam
Види овакој, како прво, не хејтам него сам директан. Како друго, извини овакој што ке мора да ти кажу ама ПОЈМА НЕМАШ, значи ПОЈМА НЕМАШ. И како треќо, ти и овакви јутуб канали га претстављате све што е погрешно у овуј фитнес индустрију.
Толко од мене на овуј тему.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
1.311
Поени од реакции
1.825
Za vlozuvanje sega za sega ne bi mozel da si dozvolam za produkcija a za mic ima li nekoj sto mozes da mi go preporacas a da e taka sredna cena za android telefon. Fala ti
Не можеш да очекуваш многу од телефон. Пробај барем некој микфрон на себе да прикачиш преку bluetooth, за да се слуша подобро. Ама ти треба поголем простор. За жал, брат, се си кошта. Има некои сајтови sub 4 sub. На нив може да се регистрираш со некоја друга јутуб сметка, и да се sub-нуваш на други канали, а они на овој. Така да пробаш да ја набилдаш бројката. Зошто ако не ти е монетаризиран каналот, youtube нема интерес да го препорачува, и да го става во резултати од пребараувања. Не е лесно со youtube. Направи instagram, facebook, па пробувај таму да си присутен, и да пренасочуваш сообраќај на каналов. Ако планираш да продолжиш на англиски, може е добра идеа да си смислиш некој краток прекар. Ивица, е тешко за странци да памтат, куцаат, пребаруваат.
 

Milanisimus

Gladiator
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.139
Поени од реакции
1.867
Wow fala e vakva konstruktivna kritika mi treba, definitivno ke probam na mk, kanalot go pocnav za klientite od niv I mi e gledanosta, mn sporo ide edvaj stignav do 100 za 2 meseca. Za vlozuvanje sega za sega ne bi mozel da si dozvolam za produkcija a za mic ima li nekoj sto mozes da mi go preporacas a da e taka sredna cena za android telefon. Fala ti
na angliski ima premnogu konkurencija, ama sepak globalno si dostapen, sekoj moze da gleda i razbere.
na mkd, premal pazar/region ti e, ne moze da ocekuvas ogromna gledanost.

mozes da probas i kombinacija nekoja (angliski so prevod) pa da vidis kako kje odi.
i zavisi koja ti e celta so YT videata, dali da imas dopolnitelen prihod od subscribers, ili kako
marketing alatka.

vikas deka imas 8 godini iskustvo - ne e komentarot kon tebe licno, vo ova industrija a i dosta slicni,
sekoj vtor pisuva imam iskustvo 5-10 ili vise godini. stavi nesto (review od klient, testimonial, videa sliki,
sto i da e, nesto samo po sebe so kje pokaze deka gi imas godinite vo strukata
(ne vikam deka gi nemas, nema nesto postaveno da dokaze deka gi imas)

imas odlicna forma. so srekja vo rabotata
p.s. ignoriraj go sogragjaninot tvoj, takvi gi ima vo sleperi da gi tovaras hhh
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.173
i zavisi koja ti e celta so YT videata, dali da imas dopolnitelen prihod od subscribers, ili kako
marketing alatka.
Да, ова мислам дека е најбитно. Ако целта е маркетинг за собирање клиенти, а работиш во МК, тогаш мислам дека очигледно е на кој јазик треба да бидат видеата.
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
369
Поени од реакции
480
Ај интернационалан сертифициран фитнес инструктору сс 8 годишно искуство, објасни ми како овија 8 вежбе ке ми помогнев да га стопу сало на стомак за 15 д'на ?
Ти ако јадеш како свиња и ако не вежбаш и немаш никаква физичка активност... Ниту еден фитнес инструктор нема да може да ти помогне.... :ROFLMAO:

Ова на видеата како што видов ти се обични вежби за истегање и некој основни кардио вежби од дома и нема ни малку да ти помогнат ако имаш многу сало.... Треба ти физичка активност и помалку јадење....
Благодарам и поздрав до сите.
Зависи што ти е целта на каналот? Гледај ги останатите јутуб фитнес канали и напрај си некоја своја идеја и цели што да правеш, пробај со влогови од теретана, нешто уникатни исхрана рецепти подоговка. Совети. Промени ја средината за снимање да не биде само во дневна се иста. Направи нешто креативно видео и набави подобар микрофон. Направи инстаграм со истото име од канало и ауплоудирај и там некој креативни видеа со хештагови да привлечеш гледаност на јутуб каналот. Направи твитер, користи хештагови. И така натаму. Секој има почнато од нула. Ќе се усовршуваш со теко на времето.
 
Член од
14 јануари 2015
Мислења
7.899
Поени од реакции
13.525
Ај интернационалан сертифициран фитнес инструктору сс 8 годишно искуство, објасни ми како овија 8 вежбе ке ми помогнев да га стопу сало на стомак за 15 д'на ?
Не е веге, има жолчки, леб и чајна, ама како за чудо работи (ваљда кефиров е топач :D) IMG_20210218_093703.jpg
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.140
Поени од реакции
906
Za vakvi videa treba da zboruvas povekje za da gi motiviras lugjeto, iskreno mene dremka me fati, plus mi se prijade hamburger. Od ona sto go kaza ni zbor ne cuv bidejki e mnogu tivko a muzikata u pozadina preglasna. Druga rabota e sho postojano gledas na saat. Ako rabotis ova 8 godini do sea ke znaes deka u 30 sekundi mozes primer 10 skleka da napravis namesto postojano da gleas u saat. Moj sovet zemi si ziden saat so stoperica i gledaj u nego ako vekje sakas u saat da gledas.
Imas video kao demek vezbi za zeni, i prva vezba 'high knee jumping' , druze iskreno toa koa nekoa balerina da igra mi lici na mene. Vidi na drugi videa kako se izveduva high knee jumping.
Inace moj sovet, ne investiraj u mikrofon ili kamera bidejki nema da uspees u ova na ovoj nacin.
Ako vekje stvarno sakas ova togas podobro pomini povekje vreme na jutub gledajki kako vezbite se izveduvaat korektno i kako da napravis video koe ke bide interesno za gledanje za da ne odat da gledaat drugo video. Pozdrav
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
154
Поени од реакции
117
Види овакој, како прво, не хејтам него сам директан. Како друго, извини овакој што ке мора да ти кажу ама ПОЈМА НЕМАШ, значи ПОЈМА НЕМАШ. И како треќо, ти и овакви јутуб канали га претстављате све што е погрешно у овуј фитнес индустрију.
Толко од мене на овуј тему.
Не знам зашо, најсмешно ми е кога кумановец се кара :ROFLMAO:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom