YouTube забрани логирање без Google Account

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.093
Поени од реакции
5.738
Си пуштив денес YouTube да ѕирнам некои нови видеа од subscriptions, пуштам едно и ми вика: "Please log in to verify your password". Си викам, ај у пм, да не ми го хакнале акаунтот? Пуштам друго - истото. Правам log off и пробувам одпочеток да се логирам, си пишувам username & password и ме носи на овој сајт.

Capture.jpg

I mean, WTF?!? Мора да имам Google Account за да го користам YouTube? Абе ај!

Знаејќи колку google (не) се грижи за приватноста на корисниците, немам желба да правам google account. Вие што би направиле?
 
С

сашенко

Гостин
Другар мислам дека ова одамна го имаше.Не сум сигурен дали не даваа да се логираш ама јас мноогу одамна се логирам на youtube преку гугл акаунтот и тоа youtube пред некоја година сам ми го понуди.Немав акаунт тогаш na youtube ама gmail користев и преку него и тогаш и ден денес се пуштам.Незнам зашто ти е проблем на гугл акаунт да направиш, баш е ок и јас сум задоволен овие неколку години како го користам..напрај акаунт што те кошта..
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Е јас сум преку Hotmail, па ете го логирано е...
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Си пуштив денес YouTube да ѕирнам некои нови видеа од subscriptions, пуштам едно и ми вика: "Please log in to verify your password". Си викам, ај у пм, да не ми го хакнале акаунтот? Пуштам друго - истото. Правам log off и пробувам одпочеток да се логирам, си пишувам username & password и ме носи на овој сајт.

Прегледај го приврзокот 40926

I mean, WTF?!? Мора да имам Google Account за да го користам YouTube? Абе ај!

Знаејќи колку google (не) се грижи за приватноста на корисниците, немам желба да правам google account. Вие што би направиле?
Google го купи јутуб оддамна.
Ова беше очекувано.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Мене одамна не ми дава да влезам на оригиналниот акаунт на кој имав еден куп видеа затоа што тој акаунт ми беше креиран со јаху и-мејл.
 

login.php

404 Error on index.php
Член од
5 јуни 2009
Мислења
696
Поени од реакции
28
Си пуштив денес YouTube да ѕирнам некои нови видеа од subscriptions, пуштам едно и ми вика: "Please log in to verify your password". Си викам, ај у пм, да не ми го хакнале акаунтот? Пуштам друго - истото. Правам log off и пробувам одпочеток да се логирам, си пишувам username & password и ме носи на овој сајт.

Прегледај го приврзокот 40926

I mean, WTF?!? Мора да имам Google Account за да го користам YouTube? Абе ај!

Знаејќи колку google (не) се грижи за приватноста на корисниците, немам желба да правам google account. Вие што би направиле?
јас тврдам дека google маил се најдобри јас користам само gmail, hotmail одамна ги имам баталено за никаде се многу пати на хотмаил ми се имаше дешено да не ми стигнуваат мејловите за верификации исто како и за ресетирање на фејсбук лозинката за разлика од gmail каде одма стигаат таквите мајлови
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
јас за се и сешто користам. гмаил. Затоа си немам проблеми. Досега
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
и мене ми се појави пред некој ден ова
ја внесов адресата со која сум регистриран на јутјуб(не е gmail, yahoo е) и не се замарам веќе

а иначе да, одамна замараа да се направи ова ама сеа морално е :)
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
I wouldn't bitch about it. Ко за почеток.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.330
Поени од реакции
27.874
Да не отварам посебна тема, тука ќе пишам дека сменет е дизајнот не плеерчето на јутјуб :D
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Многу е тапа новиот дизајн.
Од овде можете да го активирате.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.330
Поени од реакции
27.874
Јебала те панда, многу неквалитетен дизајн :eek: Ни јутјуб не е веѓќе она што беше...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Keep watching when moving between videos, playlists, and channels (Chrome only)
:ROFLMAO:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom