YES програма

Bondon

elon musk
Член од
8 септември 2018
Мислења
29
Поени од реакции
43
Некој што имал искуства со YES програмата за размена на ученици во САД. Да сподели мислење околу целата програма, процес, стипендија, плаќање и слично. Дали вреди, какви се општествата во кои што одат учениците, особено училиштата во кои што ќе учат и условите за живеење за период од една година.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.979
Поени од реакции
12.531
Јас бев пред 10 години. Пиши ми пп.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom