XXIII Зимски олимписки игри - Пјонгчанг 2018

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.897
Поени од реакции
9.492
Фала му за инфово дека ова не е најсилната Канадска репрезентација си мислиш ја знае која е најсилната
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.989
На што дроги се Германциве после групнава фаза :eek::eek::eek::eek:[DOUBLEPOST=1519539875][/DOUBLEPOST]Ауу утакмичиште
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.897
Поени од реакции
9.492
И во групна фаза беа одлични едини "потоп" им беше со Финска али имаа финците феноменален процент 25 % инаку и тогаш беа рамноправни цел турнир се во одличен ритам Русиве за малку ке го јадеа али се спасуваат еве на крај.Секоја чест за Германците играат паметно и си чекаат на контри не се трошат залудно Русиве двава гола од ко глеам ги примаат скоро на исти начин едино шо требаше е да наметнат игра со многу контакти и ќотек неможат Германциве во тој сегмент се виде и со Шведска и со Канаганите али шта речи Русите како шо спомнав само самите може да си се победат
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.989
Ко у втора светска :D

Браво супер утакмица, германциве беа и те како добри.

И ете пак Русија осваја титула......без да се рачуна како РУСИЈА туку ОАР :D

Честитки, мило ми е за русиве
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Сепак на крајов добро испадна педерскиот потег од Нхл, да не беше тоа немаше да ги гледаме Германциве како играат, добри партии имаа без заебанција. Тука веќе се гледаше дека со тројца играчи немаат шанси, да немаа Русите power play ќе одеше до пенали финалево.
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.094
Поени од реакции
9.679
Фала курцу освоија злато овие :D
 
Член од
31 мај 2018
Мислења
1
Поени од реакции
0
Не сум многу по спорт освен олимпијада некој спортови и кога игра тенис Ѓоковиќ

Зимскиве ич некако не ми се по ќејф. Летниве атлетика, тенис, пливање тоа некако ми е поинтересно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom