XXIII Зимски олимписки игри - Пјонгчанг 2018

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.951
Поени од реакции
6.746
Каков старт Германија-Швајцарија.
За 9 секунди исклучување за цел натпревар (5 минути) при што повредија гермнаски играч, за помалце од минута и 30 секунди се спукаа, па Германците дадоа гол.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.364
Поени од реакции
7.293
Ххахахаха каква катастрофа Фајфер од предност од 33 секунди пред последна измена , на крај нема ниту медал .
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Ххахахаха каква катастрофа Фајфер од предност од 33 секунди пред последна измена , на крај нема ниту медал .
Можам да замислам какви шамари ќе јаде од тренерот што им се дереше покрај патека. На прерходните замени грлото го остави на снегот, а тие грешка немаа. Доаѓа Фајфер и ете го тренерон стои во место и фаци му прави, си вика кај кур те најдов.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.364
Поени од реакции
7.293
Можам да замислам какви шамари ќе јаде од тренерот што им се дереше покрај патека. На прерходните замени грлото го остави на снегот, а тие грешка немаа. Доаѓа Фајфер и ете го тренерон стои во место и фаци му прави, си вика кај кур те најдов.
На крај кога ја кажаа Далмајер не можеше да поверува што се случи , огромна предност им даде на мажите во штафетата а се уништи Фајфер .
Злато на 10км на овие ОИ , на светското лани беше непогрешлив во штафетата, каков крах сега му случи.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Пајфер бе :D

Ќе биде јако сега на Нордиско помеѓу Акито Ватабе и Јарл Магнус Рибер и позaди нив германците. Френцел, Ридзек и Рисле, леле каква пеколна трка :vozbud:
Ти ебам тактиката на германците и се очекуваше ова да го направат. :icon_mrgr:

DWezhntVwAEPjyn.jpg
 
Последно уредено:

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.094
Поени од реакции
9.679
Чешка - Сад од 10 пенали само еден гол дадоа. Им го нема Ти Џеј Оши на америве :icon_lol:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Moже некој да ми објасни или да ми прати линк за тој Французинот што го избркале од олимпијадава? Малку сум аут овие 2-3 дена и прееска едни збореа за вакво нешто :D
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Moже некој да ми објасни или да ми прати линк за тој Французинот што го избркале од олимпијадава? Малку сум аут овие 2-3 дена и прееска едни збореа за вакво нешто :D
http://www.dailymail.co.uk/sport/sportsnews/article-5408225/Frenchman-Mathieu-Faivre-sent-home-Winter-Olympics.html

На Михаела Шифрин дечкото
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Moже некој да ми објасни или да ми прати линк за тој Французинот што го избркале од олимпијадава? Малку сум аут овие 2-3 дена и прееска едни збореа за вакво нешто :D
Не може ;)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Одма чим пиша дека и бил дечко на оваа јасно ми стана, му проработел комплексот што завршил седми и не фатил медал а оваа е моментално the next big thing преку океанот :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom