XXIII Зимски олимписки игри - Пјонгчанг 2018

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.333
Поени од реакции
4.060
Каков старт Германија-Швајцарија.
За 9 секунди исклучување за цел натпревар (5 минути) при што повредија гермнаски играч, за помалце од минута и 30 секунди се спукаа, па Германците дадоа гол.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
5.784
Поени од реакции
5.967
Ххахахаха каква катастрофа Фајфер од предност од 33 секунди пред последна измена , на крај нема ниту медал .
 
Член од
28 март 2015
Мислења
4.513
Поени од реакции
9.094
Ххахахаха каква катастрофа Фајфер од предност од 33 секунди пред последна измена , на крај нема ниту медал .
Можам да замислам какви шамари ќе јаде од тренерот што им се дереше покрај патека. На прерходните замени грлото го остави на снегот, а тие грешка немаа. Доаѓа Фајфер и ете го тренерон стои во место и фаци му прави, си вика кај кур те најдов.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
5.784
Поени од реакции
5.967
Можам да замислам какви шамари ќе јаде од тренерот што им се дереше покрај патека. На прерходните замени грлото го остави на снегот, а тие грешка немаа. Доаѓа Фајфер и ете го тренерон стои во место и фаци му прави, си вика кај кур те најдов.
На крај кога ја кажаа Далмајер не можеше да поверува што се случи , огромна предност им даде на мажите во штафетата а се уништи Фајфер .
Злато на 10км на овие ОИ , на светското лани беше непогрешлив во штафетата, каков крах сега му случи.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.051
Поени од реакции
37.985
Пајфер бе :D

Ќе биде јако сега на Нордиско помеѓу Акито Ватабе и Јарл Магнус Рибер и позaди нив германците. Френцел, Ридзек и Рисле, леле каква пеколна трка :vozbud:
Ти ебам тактиката на германците и се очекуваше ова да го направат. :icon_mrgr:

DWezhntVwAEPjyn.jpg
 
Последно уредено:

Rosemberg

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.072
Поени од реакции
9.672
Чешка - Сад од 10 пенали само еден гол дадоа. Им го нема Ти Џеј Оши на америве :icon_lol:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
83.153
Поени од реакции
190.020
Moже некој да ми објасни или да ми прати линк за тој Французинот што го избркале од олимпијадава? Малку сум аут овие 2-3 дена и прееска едни збореа за вакво нешто :D
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
13.379
Поени од реакции
30.049
Moже некој да ми објасни или да ми прати линк за тој Французинот што го избркале од олимпијадава? Малку сум аут овие 2-3 дена и прееска едни збореа за вакво нешто :D
http://www.dailymail.co.uk/sport/sportsnews/article-5408225/Frenchman-Mathieu-Faivre-sent-home-Winter-Olympics.html

На Михаела Шифрин дечкото
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
17.653
Поени од реакции
21.031
Moже некој да ми објасни или да ми прати линк за тој Французинот што го избркале од олимпијадава? Малку сум аут овие 2-3 дена и прееска едни збореа за вакво нешто :D
Не може ;)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
83.153
Поени од реакции
190.020
Одма чим пиша дека и бил дечко на оваа јасно ми стана, му проработел комплексот што завршил седми и не фатил медал а оваа е моментално the next big thing преку океанот :D
 
На врв Bottom